A A A
drukuj

Nordea już w PKO BP

Data publikacji: 2014.04.11 godz. 14:30

Opracowanie własne
OCENA
4.5/5

1 kwietnia Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego powiększyła się o Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Ostatecznie przejęto spółki za łączną kwotę blisko 2,81 mld zł. Pełne zakończenie procesu integracji planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

"summary">Weź kredyt - raty wrócą do Ciebie!
Odbierz wartość dwóch rat
w prezencie
 

Przejęcie jest początkiem długiego procesu integracji banków, na którego realizację składają się dwa etapy: pierwszy to formalne połączenie obu instytucji, drugi zaś to ujednolicenie systemów i zasobów IT banków.

– Do tej pory PKO Bank Polski rozwijał się organicznie umacniając pozycję lidera rynku. Przejęcie aktywów Nordea pozwoli nam na przyspieszenie wzrostu i realizację planów budowy nowej jakości usług bankowych Integracja spółek w ramach jednej grupy kapitałowej to jedno z naszych najważniejszych celów na najbliższy rok. Postrzegam to jako szansę na nie tylko na zwiększenie skali działalności, ale także dalszy rozwój zarówno w obszarze bankowości detalicznej, jak i korporacyjnej przy utrzymaniu wysokiej efektywności działania – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Co to oznacza dla klientów?

Do czasu przewidywanej na październik tego roku roku fuzji prawnej, Nordea Bank Polska pozostanie osobną spółką w Grupie PKO. Oba banki zachowają odrębność w zakresie świadczonych usług, z wyjątkiem kilku zmian.

  • klienci obu banków, z chwilą wejścia Nordea do grupy PKO, mogą bezpłatnie korzystać z połączonej sieci bankomatów dla transakcji kartami debetowymi
  • klienci PKO nabywający i posiadający kredyty hipoteczne oraz karty kredytowe będą mogli skorzystać z oferty ubezpieczeń na życie Nordea Polska TUnŻ
  • Nordea dysponować będzie m.in. pożyczką gotówkową PKO BP

Nordea Bank Polska przestanie funkcjonować jako oddzielny podmiot z chwilą fuzji prawnej. Wtedy to PKO Bank Polski automatycznie stanie się stroną wszystkich zawartych umów z klientami, a logo PKO BP zastąpi markę Nordea. Siedziba Nordea Bank Polska w Gdyni zostanie wykorzystana przez Bank Hipoteczny, który tworzy PKO.
Fuzja prawna nie oznacza jednak ujednolicenia działania obu instytucji z punktu widzenia klientów. Fuzja operacyjna, czyli połączenie systemów i zasobów IT obu banków zaplanowana jest na połowę przyszłego roku. W tym czasie nastąpi stopniowe standaryzowanie działalności, m.in. w zakresie dostępu do placówek czy systemów transakcyjnych dla wszystkich klientów.

Otwórz rachunek i odbierz kartę z wyświetlaczem!
Sprawdź stan konta na wyświetlaczu

PKO BP wita...

Na stronach internetowych PKO Banku Polskiego oraz Nordea Bank Polska i pozostałych przejmowanych spółek udostępnione zostaną specjalne zakładki informacyjne poświęcone połączeniu banków. Klienci otrzymać mają list powitalny.

... i rośnie w siłę

W związku z zamknięciem transakcji Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego powiększyła się o ponad dwa tysiące pracowników ze spółek Nordea do ponad 29 tys. osób. Sieć sprzedaży PKO BP zwiększy się o 25 proc. w największych miastach. Segment klientów zamożnych wzrośnie natomiast o 8 proc.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »