A A A
drukuj

Szybkie pożyczki dla przedsiębiorców - gdzie ich szukać?

Data publikacji: 2014.12.08 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
4.5/5

Przedsiębiorcy przekonani, że od finansowania ich pomysłów jest bank, są w błędzie. Coraz mocniej na pożyczkowym podwórku „rozpychają się” pozabankowe firmy pożyczkowe, Provident i Profi Credit.

Fot: chwilowki dla przedsiebiorcow

Chwilwki, czyli szybkie pożyczki udzielane tym, którzy z otrzymaniem pieniędzy z banku mogliby mieć problem, kojarzone są przede wszystkim z tzw. sektorem detalicznym. Firmy pożyczające niewielkie kwoty na krótki czas specjalizują się przede wszystkim w obsłudze osób prywatnych. Od pewnego czasu jednak dość mocno rozwija się segment szybkich pożyczek dla przedsiębiorców. Pionierską ofertę mają w swoim portfolio dwie firmy: Provident i Profi Credit. Przyjrzymy się dokładnie obu produktom.


Szybka gotówka także dla firm

Wspólnym mianownikiem ofert jest grupa docelowa. Żeby się o taką pożyczkę starać trzeba prowadzić firmę. I, co ważne, musi to być działalność jednoosobowa (szczególnie wyraźnie zaznacza to Profi Credit). W naszym kraju ta grupa to aż 95 proc. segmentu mikroprzedsiębiorców. To oni mają najwięcej problemów z dostępem do zewnętrznego finansowania. Jeśli pójdą do banku, usłyszą, że firma musi działać minimum 12 miesięcy, przedstawić liczne zabezpieczenia i czekać na decyzję przynajmniej kilka dni. Ci przedsiębiorcy to przede wszystkim właściciele małych sklepików osiedlowych, salonów fryzjerskich. Nierzadko potrzebują pieniędzy „tu i teraz”.

Potrzebujesz natychmiastowej gotówki?
Kliknij tutaj i wypełnij formularz

Jeśli zdecydują się na ofertę Providenta, wystarczy przedstawić jeden dokument (wpis do ewidencji dostępny w internetowej bazie Ministerstwa Gospodarki pod adresem www.firma.gov.pl). Koszt takiej pożyczki, podobnie jak odsetki bankowego kredytu, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Jednak to, co łączy obie oferty, to przede wszystkim fakt szybkiego otrzymania pieniędzy. Poza tym obie oferty są różne.

  Provident Profi Credit
Kwota pożyczki: 7 tys. (pierwsza),10 tys.( kolejna) do 20 tys. zł
Czas spłaty: do 90 tygodni do 30 miesięcy

Pieniądze w 48 godzin

Zobaczmy czym dokładnie charakteryzują się oferty Providenta i Profi Credit. Obie firmy chwalą się szybkością przekazywania pieniędzy. W przypadku Providenta to maksymalnie 48 godzin. Jeśli pieniądze pożycza konsument, a nie właściciel firmy, pieniądze może otrzymać praktycznie od ręki. Skąd ta różnica? Przede wszystkim stąd, że do zweryfikowania jest dodatkowy dokument. Na szybkość udzielenia pożyczki ma też wpływ sposób wypłaty: na konto, czy za pośrednictwem przedstawiciela. Wariant z przelewem wydłuża całą procedurę o dzień. A jak to jest w Profi Credit? Tutaj trzeba przedstawić znacznie więcej dokumentów. Są wśród nich rachunki za media, zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS lub potwierdzenie zapłaty z ostatnich 3 miesięcy. Dodatkowo wymagany jest też aktualny wyciąg z konta i PIT z ubiegłego roku.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Provident daje przedsiębiorcom możliwość skorzystania z ubezpieczenia assistance. W ramach pakietu przedsiębiorca może liczyć na telefoniczne informacje prawne i podatkowe udzielane przez prawników, a także informacje księgowe, przekazywane telefoniczne. Do tego nielimitowane informacje gospodarcze. Klient Providenta może liczyć też na pomoc informatyka, ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, murarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. Może tez skorzystać z dozoru lub transportu mienia, serwisu sprzętu biurowego. Okres ubezpieczenia rozpoczyna się od następnego dnia po dniu, w którym ubezpieczony zawarł umowę pożyczki z Provident i trwa do końca obowiązywania umowy pożyczki. Firmy reklamują się możliwością elastycznej spłaty. Przekonują, że w razie problemów z regulowaniem zobowiązania podejdą do tego ze zrozumieniem.

Wejście obu marek w segment obsługi mikroprzedsiębiorców to ryzykowne posunięcie. Nawet dla banków, które wyjątkowo dokładnie prześwietlają swoich klientów, osoby prowadzące firmy to segment klientów „niepewnych”. Ale właśnie dlatego całość może się udać. Szczególnie, że wielu przedsiębiorców wciąż boryka się z problemem niespłaconych faktur i zatorów płatniczych. Biorąc pod uwagę, że klienci firm „chwilówkowych” to i tak grupa podwyższonego ryzyka, to proponując taki produkt przedsiębiorcom mogą liczyć na wzrost przychodów.

Przedsiębiorco pamiętaj!
Ostateczne koszty pożyczki każdorazowo podane są w umowie pożyczki.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »