Inne rankingi

Ranking pożyczek pozabankowych dla firm - czerwiec 2017

Data publikacji: 2017.06.26 godz. 09:43

Pożyczki pozabankowe są dostępne również dla firm i mikroprzedsiębiorców. Sprawdziliśmy oferty tych pożyczkodawców, którzy ich udzielają. Dowiedz się, gdzie pożyczysz najwięcej!

Wiele małych firm ma problemy z uzyskaniem kredytu bankowego. W takiej sytuacji, pożyczki pozabankowe mogą okazać się wybawieniem. Oferta rynkowa tych pożyczek nie jest szeroka, ale ciągle się powiększa. Dlatego w czerwcu postanowiliśmy sprawdzić, jaką kwotę bez uciążliwych formalności może pożyczyć mała firma. Poniższe zestawienie prezentuje pożyczki dla przedsiębiorstw uszeregowane pod względem maksymalnej kwoty. Warto zwrócić uwagę, że zwycięska firma pożycza nowym klientom nawet 25 000 zł na podstawie zestawienia obrotów z kasy fiskalnej.

Nasza propozycja

Caseo
Oferta Caseo jest bardzo interesująca dla wszystkich firm, które chcą pożyczyć większą kwotę bez uciążliwych formalności. Nowi klienci Caseo otrzymają nawet 25 000 zł. Taka pożyczka jest udzielana tylko na podstawie zestawienia obrotów z kasy fiskalnej. Co więcej, pożyczkodawca może podjąć decyzję w trakcie 15 minut od złożenia wniosku o finansowanie.

pożyczkodawca maks. kwota pożyczki maks. okres kredytowania
1. Caseo
Caseo
Pożyczka dla przedsiębiorców
25 000 zł 12 miesięcy złóż wniosek
2. PROFI CREDIT Polska S.A.
Profi Credit
Pożyczka
25 000 zł 48 miesięcy złóż wniosek
3. Credit Company
Credit Company
Pożyczka dla firm
20 000 zł 36 miesięcy
4. Provident
Provident
Pożyczka dla firm
15 000 zł 24 miesiące złóż wniosek
5. Fundusz Mikro
Fundusz Mikro
Pożyczka Ekspresowa
10 000 zł 24 miesiące
6. Aasa Kredyt
AASA Kredyt
Pożyczka dla firm
10 000 zł 24 miesiące złóż wniosek

1. Caseo - kwota pierwszej pożyczki do 25 000 zł. Oferta dla firm, które rejestrują sprzedaż przy pomocy kasy fiskalnej. Pożyczka jest udzielana na podstawie wydruku obrotów z kasy fiskalnej. Pożyczkodawca deklaruje możliwość podjęcia decyzji kredytowej w ciągu 15 minut i przelania środków przez kolejne 10 minut. Wniosek pożyczkowy można złożyć przez Internet.

2. Profi Credit - kwota pożyczki od 500 zł. Wniosek pożyczkowy można złożyć przez Internet. Zdolność kredytowa klienta jest weryfikowana w trakcie rozmowy telefonicznej. Możliwe jest zaciągnięcie pożyczki na podstawie oświadczenia o dochodach. 

3. Credit Company - kwota pożyczki do 3000 zł. Okres spłaty pożyczki od 12 miesięcy. Wniosek pożyczkowy można złożyć przez Internet. W przypadku terminowej spłaty, klient otrzymuje rabat (10%). 

4. Provident - okres spłaty pożyczki od 6 miesięcy. Wniosek pożyczkowy można złożyć przez Internet. Klient ma możliwość skorzystania z pakietu Osobisty Prawnik dla Firm. Pakiet dotyczy pożyczek o wartości przynajmniej 2000 zł.  

5. Fundusz Mikro - oferta dla firm prowadzących działalność przynajmniej 12 miesięcy. Pożyczka udzielana bez zabezpieczeń. 

6. AASA Kredyt - kwota pożyczki od 1000 zł. Okres spłaty pożyczki od 1 miesiąca. Pożyczka dostępna również dla firm rozpoczynających działalność. Pożyczkodawca sprawdza informacje widniejące w rejestrach: ERIF BIG, KRD BIG, BIG InfoMonitor, ZBP oraz BIK.

Podsumowanie
Po sprawdzeniu pozabankowych pożyczek dla przedsiębiorstw okazało się, że na rynku jest dostępnych tylko sześć ciekawych ofert. Mowa o pożyczkach, które są udzielane bez kłopotliwych zabezpieczeń (np. zastawu albo hipoteki) i uciążliwych formalności.
W analizowanej grupie pożyczek, najciekawiej przedstawia się propozycja marki Caseo. Warto wiedzieć, że pod tą marką swoje usługi promuje gdańska firma Optima znana z pożyczek udzielanych konsumentom. Wspomniany pożyczkodawca wypłaca środki na podstawie wyciągów z kasy fiskalnej klienta. To oznacza, że niepotrzebne jest dostarczanie np. PIT-ów oraz wyciągów z firmowego konta. Mimo tak prostej formy weryfikacji wnioskodawców, Caseo przyznaje nowym klientom pożyczki o wartości nawet 25 000 zł. Na uwagę zasługuje również koszt kredytowania (9,99% miesięcznie), który jest niski w porównaniu z ofertami konkurencji.
Co więcej, decyzję pożyczkową od Caseo można otrzymać nawet w ciągu 15 minut. Wypłata środków jest jeszcze szybsza, gdyż zajmuje jedynie 10 minut. W otrzymaniu pożyczki pomaga doradca dla firm. Spotkanie z takim specjalistą można zorganizować, gdy zainteresowany przedsiębiorca poda swoje dane w formularzu przygotowanym przez Caseo. Wypełnij formularz kontaktowy i umów się z doradcą Caseo »

  • Pożyczka internetowa z prowizją 0% w Alior Bank »
  • Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank »
  • Pożyczka przymiarka w Alior Bank »
  • Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas »
  • Konto Direct z aplikacją Moje ING w ING Bank Śląski »
  • Konto Proste Zasady 18 do 26 lat w Getin Noble Bank »