A A A
drukuj

Jak można otrzymać ulgę od długu?

Data publikacji: 2021.04.08 godz. 09:00
OCENA
4,0/5

Oddłużanie pozwala wielu osobom rozpocząć nowe życie - wolne od stresu i problemów finansowych. Postanowiliśmy zatem wyjaśnić, jak w praktyce działa taka usługa.

Fot: Wsparcie kredytobiorców

Już przed kryzysem związanym z epidemią koronawirusa mogliśmy zauważyć wzrost zadłużenia bankowego i pozabankowego naszych rodaków. Natomiast okres pandemii i związana z nim często utrata dochodu jest czasem próby dla dłużników. Wielu z nich już odczuło bardzo mocno wpływ kryzysu na swoje finanse. Dłużnicy niestety popełniali wiele błędów - np. spłacając pożyczkę kolejną pożyczką i wpadli tym samym w spiralę zadłużenia. Takim osobom pomocną rękę wyciągają specjaliści z Programu UlgaodDlugu.pl. Postanowiliśmy zatem przedstawić najważniejsze cechy tego ciekawego programu oddłużeniowego.

Pełnomocnik pomaga w negocjacjach z wierzycielami

Dotychczas na krajowym rynku brakowało kompleksowych propozycji dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużenia. Tę rynkową lukę dobrze wypełnia oferta związana z programem oddłużeniowym Ulga od Długu. Wspomniany program jest zupełnie nową usługą, dzięki której dłużnik może liczyć na wsparcie kancelarii prawnej i doświadczonych negocjatorów.
Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej klienta, podpisaniu umowy i dopełnieniu wszelkich innych formalności, eksperci oddłużeniowi mogą rozpocząć negocjacje z wierzycielami. Mowa o firmach oraz instytucjach, którym zadłużona osoba zalega pieniądze. Celem negocjacji jest ustalenie lepszych warunków spłaty, które będą dostosowane do możliwości finansowych dłużnika. Głównym celem negocjacji jest częściowe umorzenie długu.
Specjalistom oferującym program oddłużeniowy o wiele łatwiej będzie wynegocjować takie indywidualne warunki spłaty niż dłużnikowi, który nierzadko bywa bardzo zestresowany i niepewny. W trakcie trwania programu Ulga od Długu, klient dokonuje wpłat na swój rachunek powierniczy, a uzbierane tam środki są wykorzystywane do spłaty zadłużenia. Co ważne, ten rachunek nie może być zajęty przez komornika, a nad bezpieczeństwem środków czuwa kancelaria prawna.

Już po kilku latach można wyjść na finansową prostą

Program Ulga od Długu trwa zazwyczaj 3 - 6 lat. Jest on bardzo elastyczny i reaguje na zmiany sytuacji finansowej klienta oraz wysokość zadłużenia. Niewykluczone, że już po kilku miesiącach uda się wynegocjować bardzo korzystne warunki spłaty zadłużenia lub wyasygnować dodatkową kwotę na jednorazowe zamknięcie któregoś długu. Jeżeli klient nie ma możliwości jednorazowej spłaty niższej kwoty zadłużenia, to będzie kontynuował odkładanie środków do momentu uzbierania odpowiedniej sumy.

Program oddłużenia zapewnia całkowitą dyskrecję

Dyskrecja jest bardzo dużym atutem programu oddłużeniowego Ulga od Długu. Korzystając z tego rozwiązania, możemy mieć pewność, że żadna postronna osoba nie dowie się o naszych problemach finansowych. Stanowi to przeciwieństwo coraz bardziej popularnej upadłości konsumenckiej. W przypadku takiej upadłości, która nie daje gwarancji umorzenia części zobowiązań, publiczne ogłoszenie imienia, nazwiska i PESEL-u dłużnika niestety jest koniecznością.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka przekorzystna w PEKAO S.A »