A A A
drukuj

5 powodów, dla których warto korzystać z porównywarki kredytowej

Data publikacji: 2019.06.28 godz. 15:15
OCENA
5.0/5

W sieci internetowej można znaleźć wiele wszelkiego rodzaju porównywarek - cenowych, sprzętów RTV i AGD, telefonów, komputerów, jak i porównywarki finansowe. Wśród tych ostatnich są też aplikacje i narzędzia pozwalające na porównywanie ze sobą ofert kredytowych. Czy warto sięgnąć po takie porównywarki kredytowe? Przedstawiamy 5 argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem.

Fot: Do czego służy porównywarka kredytowa?

Dzięki porównywarce kredytowej można wybrać najlepszy kredyt w danym czasie, o najniższych kosztach całkowitych, dokształcić się w sferze kredytowej oraz oszczędzić czas, jaki trzeba by poświęcić na samodzielne gromadzenie ofert kredytowych. 

Czym jest porównywarka kredytowa?
Zanim przejdziemy do wyszczególnienia powodów, dla których korzystanie z porównywarki kredytowej jest całkowicie uzasadnione i użyteczne dla potencjalnych kredytobiorców, warto zastanowić się, czym jest owa porównywarka.
To specjalny serwis - narzędzie pozwalające na porównywanie w jednym miejscu ofert kredytowych pochodzących z różnych instytucji kredytujących - banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Porównywać można różne kredyty, w tym:

Klient musi w porównywarce jedynie określić swoje wymagania dotyczące przyszłego kredytu, w tym jego kwotę i okres kredytowania, aby algorytm porównywarki mógł zaprezentować pożądane zestawienie aktualnych ofert bankowych.

Dlaczego warto sięgnąć po porównywarkę kredytową?

 1. Oszczędność czasu
  Samodzielne zgromadzenie kilku ofert kredytowych z różnych banków i następnie zestawienie ich parametrów ze sobą zajmuje sporo czasu. Klient musi prześledzić oferty bankowe w internecie, wysłać zapytania o pożądany kredyt lub odwiedzić banki osobiście i odbyć z doradcami rozmowy na temat konkretnych ofert.
 2. Większy wybór ofert
  Bankowcy są zgodni co do tego, że wybór optymalnego kredytu nie powinien ograniczać się tylko do porównania ze sobą 2-3 ofert. W ten sposób może nam umknąć oferta, która zdecydowanie będzie dla nas najkorzystniejsza pod względem finansowym. Dlatego porównywarka kredytowa, która w jednym miejscu potrafi porównywać po 8-10 propozycji i więcej jest dla kredytobiorcy bardzo użytecznym narzędziem.
 3. Poszerzanie wiedzy
  Porównywarka kredytowa zwykle prezentuje nie tylko suche dane na temat ofert kredytów, ale i wyjaśnia zawiłości ofertowe i terminologię stosowaną w bankach. Dzięki temu klient może poszerzyć wiedzę finansową.
 4. Skontrolowanie różnych parametrów kredytów
  W ofertach banków najczęściej mocno zaznaczona jest wysokość oprocentowania kredytu. To oprocentowanie nominalne, które odbiega od Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania (RRSO). Warto przy rozpatrywaniu ofert kredytów wziąć pod uwagę szereg parametrów, a te można zobaczyć i porównać ze sobą w porównywarce kredytowej.
 5. Oszczędzanie pieniędzy
  W porównywarce klient widzi jak na dłoni, który kredyt i w jakim banku jest dla niego najkorzystniejszy. Może sprawdzić jego oprocentowanie, poziom RRSO, wysokość potencjalnej raty do spłaty oraz ogólny koszt kredytowania. Potem pozostaje już tylko wybrać kredyt o najlepszych parametrach.

Sprawdź porównywarki kredytów na eBroker.pl »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
 • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
 • Kredyt gotówkowy w VeloBank »