Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych - marzec 2020

Data publikacji: 2020.03.27 godz. 12:29

Coraz wiecej osób płaci za zakupy w sklepach przy pomocy karty debetowej. Taka sytuacja staje się coraz częstsza wraz z malejąca popularnością gotówki. Właśnie dlatego w marcu 2020 r. sprawdziliśmy, jakie konta osobiste są najlepsze dla osoby, która będzie dużo i często płacić przy pomocy karty debetowej.

Ranking 18 kont osobistych dla klienta płacącego za zakupy głównie kartą debetową

Taki przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 5 600 zł wpływu na swoje konto
 • utrzymuje średnie saldo na koncie wynoszące 1 700 zł
 • 34 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 3400 zł
  (w tym 2100 zł zapłacone z użyciem BLIK, Google Pay lub Apple Pay)
 • 7 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce
  (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 8 przelewów zewnętrznych (ELIXIR)

Poniższa tabela przedstawia dokładne informacje na temat bonusów i kosztów wygenerowanych przez poszczególne konta. Tylko jeden taki rachunek zapewnia jakikolwiek roczny zysk.

Nasza propozycja

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste z Alior Banku to nienowa, ale wciąż bardzo dobra propozycja. Wspomniane konto wyróżnia się między innymi możliwością otrzymywania zwrotu 1% za płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie). Oprócz tego posiadacz Konta Jakże Osobistego w ramach wybieralnych bonusów może skorzystać między innymi z darmowej obsługi wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie lub bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 240 zł 240 zł 0 zł złóż wniosek
2. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
0 zł 0 zł 0 zł
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
5. mBank - ranking kont
mBank
eKonto w Promocji
- 60 zł 150 zł 210 zł złóż wniosek
6. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A
Konto Przekorzystne
- 100 zł 200 zł 300 zł złóż wniosek
7. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
- 198 zł 90 zł 280 zł złóż wniosek
8. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 200 zł 160 zł 360 zł złóż wniosek
9. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 420 zł 0 zł 420 zł
10. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO Bank Polski
Konto za Zero
- 840 zł 0 zł 840 zł

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c.
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 2% lub 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Przyjęto, że klient wybiera bezpłatne wypłaty z polskich bankomatów i zwrot za zakupy.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Standaner Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,20% do salda 20 000 zł) oraz lokaty (2,50% na 4 miesiące do 20 000 zł) i dodatkowo wypłaca pieniądze za polecanie konta (max. 500 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 27 maja 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
6. Pekao SA - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji dla nowych klientów trwającej do 31 marca 2020 r., wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
7. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
8. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy nowy klient do 31 marca 2020 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 30 czerwca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 60 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie (do 30 czerwca 2020 r.) i jeśli na konto klienta wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł miesięcznie przez trzy miesiące do 30 czerwca 2020 r.). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
9. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
10. PKO Bank Polski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za obsługę karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych - w przeciwnym razie opłata 10 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 10 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               

Stan na: 12.03.2020 r. 

Podsumowanie
Konto Jakże Osobiste już od dłuższego czasu jest dostępne na krajowym rynku. Mimo tego, wspomniany rachunek nadal może wygrywać rankingi eBroker.pl. W ramach marcowego zestawienia okazało się, że tylko konto z Alior Banku zapewnia roczny zysk (wynoszący 240 zł). Pozostałe konta cechowały się zerowym bilansem albo dużymi kosztami dla klienta (nawet 840 zł rocznie). Warto wspomnieć, że bardzo dobry wynik Konta Jakże Osobistego to między innymi efekt zwrotu 1% za płatności telefonem (Apple Pay, BLIK, Google Pay, HCE). Zwrot ma wartość do 20 zł miesięcznie. Oprócz tej darmowej korzyści, przykładowy posiadacz Konta Jakże Osobistego wybrał również inny bonus za 0 zł - zwolnienie z opłat za obsługę krajowych bankomatów.

Warto wiedzieć, że użytkownik Konta Jakże Osobistego może swobodnie zmieniać dwie darmowe korzyści. Oprócz tego możliwe jest wybranie innych korzyści, za które płaci się tylko 3,50 zł miesięcznie. Wśród dostępnych bonusów znajdziemy również: 2% lub 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), 30 bezpłatnych powiadomień SMS w miesiącu, darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, nieoprocentowany limit na koncie przez 10 dni, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach (assistance), pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie przez Internet oraz pakiet wielowalutowy.

Niezależnie od wybranych korzyści, posiadacz Konta Jakże Osobistego może liczyć na łatwe zwolnienie z comiesięcznych opłat. Dzięki wspomnianemu zwolnieniu, zwycięskie konto w rankingu nie wygenerowało żadnych rocznych kosztów. Dowiedz się więcej »

Ranking kont osobistych - luty 2020

Data publikacji: 2020.02.11 godz. 14:31

Osoby często robiące zakupy mogą czasami liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia kont osobistych. Podczas przygotowywania lutowego rankingu sprawdziliśmy, co krajowe banki mogą zaproponować osobie lubiącej sporo wydawać podczas odwiedzin w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Ranking 19 kont osobistych dla osób lubiących płatności bezgotówkowe 

Zgodnie z naszymi lutowymi założeniami przyjęliśmy, że nasz przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 5 400 zł wpływu na swoje konto
 • utrzymuje średnie saldo na koncie wynoszące 1 500 zł
 • 32 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 3 200 zł
  (w tym 2 000 zł zapłacone z użyciem BLIK, Google Pay lub Apple Pay)
 • 6 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce
  (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 7 przelewów zewnętrznych (ELIXIR)

Poniższa tabela przedstawia bilans korzyści i kosztów dotyczący dziesięciu najlepszych kont. Warto zwrócić uwagę, że tylko jeden rachunek może wygenerować spory roczny zysk! 

Nasza propozycja

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste to sprawdzony rachunek, który od dawna jest w rynkowej czołówce. Jego posiadacz może liczyć między innymi na zwrot części wydatków za zakupy (do 20 zł miesięcznie) oraz darmową obsługę wszystkich krajowych bankomatów. W ramach innych korzyści, dostępne są np. darmowe przelewy natychmiastowe.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 240 zł 240 zł 0 zł złóż wniosek
2. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
0 zł 0 zł 0 zł
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
5. mBank - ranking kont
mBank
eKonto w Promocji
- 30 zł 150 zł 180 zł złóż wniosek
6. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A
Konto Przekorzystne
- 40 zł 200 zł 240 zł złóż wniosek
7. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
- 126 zł 90 zł 216 zł złóż wniosek
8. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 140 zł 160 zł 300 zł złóż wniosek
9. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO BP
Konto za Zero
- 360 zł 0 zł 360 zł złóż wniosek
10. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 360 zł 0 zł 360 zł

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca marca 2020 r.), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Przyjęto, że klient wybiera bezpłatne wypłaty z polskich bankomatów i zwrot za zakupy.  
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,50% do salda 20 000 zł) i wypłaca pieniądze za polecanie konta (max. 500 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 27 maja 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
6. Pekao S.A. - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji dla nowych klientów trwającej do 31 marca 2020 r., wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł
Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
7. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
8. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy nowy klient do 31 marca 2020 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 30 czerwca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 60 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie (do 30 czerwca 2020 r.) i jeśli na konto klienta wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł miesięcznie przez trzy miesiące do 30 czerwca 2020 r.). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
9. PKO BP - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli rachunek posiada kartę debetową (8 zł w pozostałych przypadkach). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 8 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 3,00%, min. 5,00 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               
10. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 02.02.2020 r. 

Podsumowanie
Wyniki lutowego rankingu wskazują, że Konto Jakże Osobiste, które jest obecne na rynku już od dłuższego czasu, nadal może być najlepszą propozycją. Warto podkreślić, że po uwzględnieniu przykładowych założeń, żaden inny bank poza Alior Bankiem nie zapewnił rocznego zysku osobie, która sporo pieniędzy wydaje na zakupach. W Alior Banku taki klient bez problemu może co miesiąc „zgarnąć” 20 zł premii, jeśli tylko wybierze "zwrot za płatności mobilne (1%)" jako jedną z dwóch darmowych korzyści dostępnych w pakiecie. W ramach naszego rankingu założyliśmy, że drugą taką darmową korzyścią będą bezpłatne wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów.

Trzeba dodać, że posiadacz Konta Jakże Osobistego z Alior Banku, może również wybrać inne korzyści jako darmowe albo dodatkowe (każda dodatkowa korzyść kosztuje 3,50 zł miesięcznie). Do wyboru są następujące opcje (poza wcześniej wymienionymi): oprocentowanie 3,00% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, darmowa obsługa bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, ubezpieczenie w podróży za granicą, pakiet assistance zapewniający pomoc w nagłych wypadkach, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie oraz pakiet wielowalutowy. Warto podkreślić, że korzyści (zarówno podstawowe jak i dodatkowe) mogą być łatwo zmieniane przez posiadacza Konta Jakże Osobistego. Dlatego wspomniany rachunek wciąż jest obecnie najbardziej elastyczny na rynku.
Dowiedz się więcej o korzyściach w Koncie Jakże Osobistym z Alior Banku »

Ranking kont osobistych - grudzień 2019

Data publikacji: 2019.12.10 godz. 14:44

Osoba regulująca domowe rachunki na poczcie, za każdy z nich dopłaci co najmniej 3,40 zł. Dodatkowym utrudnieniem są kolejki do pocztowego okienka. Coraz więcej osób płaci domowe rachunki przez Internet i dla takich osób przygotowaliśmy ten ranking.

Ranking 23 kont osobistych dla klienta opłacającego rachunki przez internet.

Na przełomie listopada i grudnia m.in. mBank i ING Bank Śląski zaktualizowały swoje tabele opłat i prowizji. Sprawdziliśmy, jakie konto jest najlepsze dla klienta banku, który oprócz opłacania rachunków online, dość często korzysta z obcych bankomatów i dużo płaci kartą debetową. 

Założenia naszego grudniowego rankingu mówią, że przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 6 500 zł wpływu na swoje konto
 • przy pomocy konta opłaca rachunki (za prąd, gaz, Internet, telewizję i telefony) o średniej wartości 860 zł miesięcznie
 • 22 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 1 250 zł
 • 6 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • 1 raz w miesiącu wypłaca gotówkę z „własnego” bankomatu (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 8 przelewów zewnętrznych (ELIXIR) oraz 4 przelewy natychmiastowe

Poniższa tabela przedstawia 10 pierwszych, spośród 23 kont z najlepszym rocznym wynikiem finansowym (bonusy - opłaty). Warto podkreślić, że tylko dwa wyróżnione konta generują roczny zysk (253 zł oraz 200 zł).

Nasza propozycja

Santander Bank Polska S.A.
Santander Bank Polska w przeciwieństwie do niektórych konkurentów nie zmienia warunków prowadzenia kont osobistych. Konto Jakie Chcę nadal pozostaje bezkonkurencyjne pod względem rocznego zysku i oferowanych bonusów. Wspomniany rachunek, oprócz zwrotu 1% za rachunki domowe (do 300 zł rocznie), zapewnia również premię 150 zł za wpływ wynagrodzenia, a także promocyjne oprocentowanie oszczędności. Posiadacz zwycięskiego konta nie zapłaci za przelewy natychmiastowe przez Internet.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Consumer Bank
Konto Jakie Chcę
+ 253 zł + 253 zł 0 zł złóż wniosek
2. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 200 zł + 200 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
- 48 zł 0 zł - 48 zł złóż wniosek
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
- 240 zł 0 zł - 240 zł złóż wniosek
5. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A.
Konto Przekorzystne
- 280 zł + 200 zł - 480 zł złóż wniosek
6. mBank - ranking kont
mBank
eKonto Osobiste w Promocji
- 310 zł + 140 zł - 450 zł złóż wniosek
7. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 400 zł + 140 zł - 540 zł złóż wniosek
8. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile konto Freemium
- 486 zł + 90 zł - 576 zł złóż wniosek
9. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO BP
Konto za Zero
- 600 zł 0 zł - 600 zł złóż wniosek
10. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 600 zł 0 zł - 600 zł złóż wniosek

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Dodatkowo w ramach promocji bank wypłaca 150 zł za otwarcie konta, dyspozycję przelewu wynagrodzenia min. 1000 zł/m-c oraz wpływ wynagrodzenia (min. 1000 zł) w każdym z trzech miesięcy. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,50% do salda 20 000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
W ramach promocji „Z nami najlepiej - 3 edycja”, bank wypłaca nowym klientom 200 zł za spełnienie następujących warunków: złożenie wniosku online o konto z kartą do 31 grudnia 2019 r., zawarcie umowy konta w ciągu kolejnych 30 dni, zapewnienie przez kolejne 3 miesiące wpływów o łącznej wysokości min. 1000 zł/m-c, wykonanie w miesiącu min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą do konta i logowanie się do aplikacji mobilnej Alior Banku co najmniej raz w miesiącu przez 3 miesiące.
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca 2019 r.), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt pięciu przelewów natychmiastowych w miesiącu: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 1 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. Pekao S.A. - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji trwającej do 31.12.2019 r. wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową  lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
6. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 40 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 30 stycznia 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
7. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy klient do 31 grudnia 2019 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 2 marca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 20 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie oraz kolejne 20 zł, gdy na konto klienta wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
8. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 6 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
9. PKO BP - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli rachunek posiada kartę debetową (8 zł w pozostałych przypadkach). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 8 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 4,99 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 3,00%, min. 5,00 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               
10. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 28.11.2019 r. 

Podsumowanie
Po porównaniu ofert bankowych z listopada i grudnia, można zauważyć pewne zmiany. Najważniejszą z nich jest gorsza pozycja ING Banku Śląskiego. Bank spod znaku lwa dwukrotnie zwiększył koszt korzystania z „obcych” bankomatów, co negatywnie wpłynęło na wynik rankingowy Konta Direct. O negatywnych zmianach nie można natomiast mówić w przypadku zwycięskiego Konta Jakie Chcę z Santander Banku Polska. Wspomniany bank nie zmienia swojej oferty rachunków osobistych, co na pewno jest dobrą wiadomością dla jego obecnych i przyszłych klientów. Osoby otwierające Konto Jakie Chcę nadal mogą liczyć na zwrot 1% płatności za domowe rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Wspomniany zwrot ma wartość wynoszącą do 300 zł rocznie (max. 25 zł miesięcznie). Otwórz konto i premie za płatności kartą »

Najlepszy wynik Konta Jakie Chcę w naszym rankingu wynika również z łatwej do uzyskania premii o wartości 150 zł. Taką sumę otrzyma osoba, która zadeklaruje wpływ wynagrodzenia na konto w Santander Banku Polska i przez trzy miesiące otrzyma min. 1 000 zł od swojego pracodawcy. Innym bonusem dla posiadacza zwycięskiego konta jest promocyjne oprocentowanie pieniędzy przechowywanych na rachunku oszczędnościowym (Konto Systematyczne - 1,50% do 20 000 zł).

Brak zmian w tabeli opłat i prowizji Santander Banku Polska oznacza, że posiadacze Konta Jakie Chcę nadal mogą wykonywać darmowe przelewy natychmiastowe przez Internet (bez żadnego limitu). Darmowe jest również wypłacanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów przy pomocy BLIK-u. Warto dodać, że posiadacze Konta Jakie Chcę do 26 roku życia nadal mogą liczyć na mniejsze lub zerowe opłaty. Przykładem jest zerowy koszt wypłacania gotówki z „obcych” bankomatów przy pomocy karty debetowej. Złóż wniosek online »

Advertisement

Ranking kont osobistych - październik 2019

Data publikacji: 2019.10.21 godz. 13:16

Coraz mniej osób opłaca swoje domowe rachunki na poczcie. Znacznie wygodniejsze jest regulowanie opłat za prąd, gaz oraz inne media przy pomocy bankowości internetowej. Dlatego w październiku 2019 r. porównaliśmy konta osobiste dla osoby, która często płaci domowe rachunki przez Internet oraz aktywnie korzysta z karty debetowej.

Ranking 23 kont osobistych dla klienta , który aktywnie korzysta z karty do konta
i opłaca rachunki przez internet.

W tym miesiącu nasz przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 4 300 zł wpływu na swoje konto 
 • opłaca rachunki przy pomocy konta (za prąd, gaz, Internet, telewizję i telefony) o średniej wartości 680 zł miesięcznie
 • 18 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 1 100 zł
 • 3 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • 2 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „własnego” bankomatu (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 6 przelewów zewnętrznych (ELIXIR) oraz 4 przelewy natychmiastowe

Poniższa tabela przedstawia roczny bilans zysków i strat dotyczący poszczególnych kont bankowych. Warto podkreślić, że tylko zwycięskie konto zapewnia bonus za płacenie rachunków przez Internet, a dzięki temu pozwala na roczny zysk powyżej 200 zł.

Nasza propozycja

Santander Bank Polska S.A.
Konto Jakie Chcę z Santander Banku Polska po raz kolejny wygrało nasz ranking. Tym razem konto zapewniło 232 zł rocznego zysku dzięki premii oraz zwrotowi 1% za opłacanie rachunków. Warto wspomnieć, że taki zwrot przez rok może mieć wartość nawet 300 zł. Wygrana Konta Jakie Chcę wynika również z braku opłat za przelewy natychmiastowe i pobieranie gotówki z krajowych bankomatów (przy pomocy BLIK-u).

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
+ 232 zł 232 zł 0 zł złóż wniosek
2. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 200 zł 200 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
- 48 zł 0 zł 48 zł złóż wniosek
4. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Direct
- 160 zł 140 zł 300 zł złóż wniosek
5. mBank - ranking kont
mBank
eKonto w Promocji
- 240 zł 150 zł 390 zł złóż wniosek
6. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
- 240 zł 0 zł 240 zł złóż wniosek
7. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A.
Konto Przekorzystne
- 300 zł 0 zł 300 zł złóż wniosek
8. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
- 342 zł 90 zł 432 zł złóż wniosek
9. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO BP
Konto za Zero
- 420 zł 0 zł 420 zł złóż wniosek
10. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 420 zł 0 zł 420 zł złóż wniosek

Szczegółowe dane dot. powyższych kont osobistych: 

1. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Stała opłata miesięczna za kartę, obowiązująca w dniu zawarcia umowy to 3 zł. 0 zł opłaty miesięcznej za kartę występuje pod warunkiem zmiany przez klienta opcji opłaty stałej na opłatę warunkową oraz następnie wykonania (i nieodwołania) w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy opłata co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą (z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). W przypadku niewykonania pięciu transakcji opłata wyniesie 5 zł miesięcznie.
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Dodatkowo w ramach promocji bank wypłaca 150 zł za otwarcie konta, dyspozycję przelewu wynagrodzenia min. 1000 zł/m-c oraz wpływ wynagrodzenia (min. 1000 zł) w każdym z trzech miesięcy. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,50% do salda 20 000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
W ramach promocji „Z nami najlepiej”, bank wypłaca nowym klientom 200 zł za spełnienie następujących warunków: złożenie wniosku online o konto z kartą do 15 listopada 2019 r., zawarcie umowy konta w ciągu kolejnych 30 dni, zapewnienie przez kolejne 3 miesiące wpływów o łącznej wysokości min. 1000 zł/m-c, wykonanie w miesiącu min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą do konta i logowanie się do aplikacji mobilnej Alior Banku co najmniej raz w miesiącu przez 3 miesiące.
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca 2019 r.), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Wypłata ze wszystkich bankomatów za granicą: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 1 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%. 
4. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy klient do 31 grudnia 2019 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 2 marca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 20 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie oraz kolejne 20 zł, gdy na konto klienta wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 2,50 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
5. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 30 października 2019 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
6. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
7. Pekao S.A. - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
8. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 6 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
9. PKO BP - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli rachunek posiada kartę debetową (8 zł w pozostałych przypadkach). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 8 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 4,99 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 3,00%, min. 5,00 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               
10. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 18.10.2019 r. 

Podsumowanie
Warto zwrócić uwagę, że tylko dwa konta osobiste porównywane w naszym rankingu wygenerowały roczny zysk. Wyższym poziomem korzyści dla klienta cechuje się Konto Jakie Chcę z Santander Banku Polska. Ten rachunek jest dobrze znany wszystkim osobom, które śledzą rankingi eBroker.pl. Już kilkakrotnie wygrywał on takie porównania.
Trzeba podkreślić, że Santander Bank Polska nie rezygnuje z promocji, które zapewniają zyski dla posiadaczy Konta Jakie Chcę. Takie osoby z wpływem na rachunek wynoszącym minimum 1 000 zł miesięcznie, mogą łatwo otrzymać 150 zł premii. Kolejne korzyści wynikają ze zwrotu 1% wartości domowych rachunków. Ten zwrot może mieć łączną wartość nawet 25 zł miesięcznie oraz 300 zł rocznie. Dla posiadaczy oszczędności Santander Bank Polska przygotował natomiast podwyższone oprocentowanie Konta Systematycznego (1,50%).
Nie tylko wspomniane wcześniej bonusy skutkowały bardzo dobrym wynikiem Konta Jakie Chcę. Warto zaznaczyć, że ten rachunek zapewnia m.in. brak opłat za przelewy natychmiastowe przez Internet. Złóż wniosek o konto online »

Advertisement

Advertisement

 • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »