Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych - maj 2020

Data publikacji: 2020.05.27 godz. 10:18

W ostatnich tygodniach wiele osób było zmuszonych do pozostawania w domu ze względu na sytuację epidemiczną. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, które konta nie generują strat dla mało aktywnego klienta banku.

W maju przyjęliśmy, że nasz przykładowy klient rzadko wychodzi z domu, dlatego jego aktywność na koncie przedstawia się następujący sposób:

 • otrzymuje co miesiąc 3 400 zł wpływu z wynagrodzenia na swoje konto
 • 3 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 100 zł
 • posiada 10 000 zł oszczędności, które chce ulokować na 3 miesiące na promocyjnym depozycie powiązanym z nowym kontem bankowym
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 13 przelewów zewnętrznych (ELIXIR) i 3 przelewy wewnętrzne

Poniżej prezentujemy wyniki 10 najlepszych rachunków bankowych porównywanych na eBroker.pl. Warto odnotować, że tylko jedno takie konto zapewnia zysk większy niż 200 zł rocznie.

Nasza propozycja

PEKAO S.A
Konto Przekorzystne obecnie jest bardzo atrakcyjne dzięki licznym promocjom. Posiadacz tego rachunku, może otrzymać między innymi 100 zł za aktywność oraz 50 zł na zakupy online. Warto również wspomnieć o promocyjnej lokacie powiązanej z Kontem Przekorzystnym. Zapewnia ona 3% w skali roku przez 3 miesiące.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A.
Konto Przekorzystne
+ 211 zł 211 zł 0 zł złóż wniosek
2. mBank - ranking kont
mBank
eKonto Osobiste w Promocji
+ 150 zł 150 zł 0 zł złóż wniosek
3. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
+71 zł 71 zł 0 zł złóż wniosek
4. Bank Credit Agricole - ranking kont
Credit Agricole
Konto dla Ciebie
+ 61 zł 61 zł 0 zł złóż wniosek
5. Bank Millennium - ranking kont
Bank Millennium
Konto 360°
+ 27 zł 27 zł 0 zł złóż wniosek
6. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
- 12 zł 24 zł 36 zł złóż wniosek
7. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
- 34 zł 26 zł 60 zł złóż wniosek
8. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 64 zł 20 zł 84 zł złóż wniosek
9. BNP Paribas - ranking kont
BNP Paribas
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat
- 72 zł 0 zł 72 zł złóż wniosek
9. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Internetowe
- 72 zł 0 zł 72 zł złóż wniosek

Szczegółówe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Pekao SA - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty debetowej: 0 zł/m-c
Bank w ramach promocji dla nowych klientów trwającej do 30 czerwca 2020 r., wypłaca 100 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową i aplikacją PeoPay, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta i w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych spełnić warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł, zalogować się do aplikacji PeoPay oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. Bank dodatkowo wypłaca też 50 zł na zakupy online (po zapisaniu się do programu Mastercard Bezcenne Chwile) i 100 zł za polecanie konta. Przyjęto, że klient nie otrzymuje tylko bonusu za polecanie konta. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 5 zł, jeżeli wpływy na konto wynoszą od 500 zł do 5000 zł miesięcznie. Przy niższych wpływach, każda wypłata kosztuje 5 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia, a także od osób otrzymujących na konto min. 5000 zł miesięcznie. Oprocentowanie konta: 0,00%. Z kontem jest powiązana lokata PeoPay (3% na 3 miesiące do 10 000 zł). 
2. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 27 maja 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
3. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%, oprocentowanie powiązanego konta oszczędnościowego: 3,50% przez 12 miesięcy dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia wynoszącego min. 1000 zł miesięcznie. 
4. Credit Agricole - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli klient wykonał przynajmniej jedną transakcję kartą/płatność BLIK i łączne wpływy na konto wynosiły min. 1000 zł/m-c. W przeciwnym razie opłata to 7 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeśli klient wykonał przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta/BLIK) i łączne wpływy na konto wynosiły min. 1000 zł/m-c. W przeciwnym razie opłata wynosi 9 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Opłata za korzystanie z bankomatów banku: 0 zł. Opłata za korzystanie z pozostałych bankomatów w Polsce: 0 zł jeśli zostały spełnione warunki do zwolnienia z opłaty za kartę. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%. Z rachunkiem jest powiązane konto oszczędnościowe zapewniające oprocentowanie 3,00% przez 3 miesiące (do kwoty 20 000 zł).
5. Bank Millennium - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli klient wykonał przynajmniej jedną transakcję kartą/płatność BLIK i łączne wpływy na konto wynosiły min. 1000 zł/m-c. W przeciwnym razie opłata to 8 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeśli klient wykonał przynajmniej jedną transakcję kartą lub BLIK-iem i łączne wpływy na konto wynosiły min. 1000 zł/m-c. W przeciwnym razie opłata wynosi 7 zł/m-c. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Opłata za korzystanie z bankomatów banku: 0 zł. Opłata za korzystanie z bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash: 0 zł jeśli zostały spełnione warunki do zwolnienia z opłaty za kartę. W przeciwnym razie opłata to 1 zł. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty. Opłata za korzystanie z pozostałych „obcych” bankomatów w  Polsce: 0 zł jeśli zostały spełnione warunki do zwolnienia z opłaty za kartę. W przeciwnym razie opłata to 5 zł. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty. Oprocentowanie konta: 0,00%. Z rachunkiem jest powiązane konto oszczędnościowe zapewniające oprocentowanie 2,00% przez 62 dni (do kwoty 100 000 zł). 
6. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,20% do salda 20 000 zł) i dodatkowo wypłaca pieniądze za polecanie konta (max. 500 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
7. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 2% lub 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, punkty dla graczy, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Przyjęto, że klient wybiera zwrot za zakupy i promocyjne oprocentowanie oszczędności (2% do 30 czerwca 2020 r.).   
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
8. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy nowy klient do 30 czerwca 2020 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 30 września 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 60 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie (do 30 września 2020 r.) i jeśli na konto klienta łącznie wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł miesięcznie przez trzy miesiące do 30 września 2020 r.). Przyjęto, że klient nie spełnia warunków promocji (zbyt mała wartość transakcji bezgotówkowych). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%. Powiązane konto oszczędnościowe zapewnia oprocentowanie 1,00% przez 4 miesiące (do kwoty 100 000 zł). 
9. BNP Paribas - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 6 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
9. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku: 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów krajowych: 5 zł (wyjątek: 0 zł za wypłatę z bankomatów Euronetu jeśli jej wartość przekracza 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 22.05.2020 r. 

Podsumowanie
Konto Przekorzystne z Banku Pekao okazało się zdecydowanym zwycięzcą naszego majowego rankingu. Ten rachunek obecnie zapewnia nawet 250 zł premii. Mowa o następujących bonusach:

 • premia 100 zł za otwarcie konta przez Internet i spełnienie warunków aktywności w 4 kolejnych miesiącach (warunki: pojedynczy wpływ min. 500 zł miesięcznie, comiesięczne zalogowanie się do aplikacji PeoPay oraz wykonanie w miesiącu 1 transakcji kartą lub aplikacją PeoPay)
 • premia 100 zł za polecanie konta znajomym
 • premia 50 zł na zakupy online za przystąpienie do programu Mastercard Bezcenne Chwile

Jak widać, nowy posiadacz Konta Przekorzystnego łatwo może otrzymać 150 zł. W naszym rankingu uwzględniliśmy również zyski związane z Lokatą PeoPay. Ten promocyjny depozyt jest dostępny dla osób, które właśnie otworzyły Konto Przekorzystne. Lokata PeoPay zapewnia oprocentowanie wynoszące 3,00% przez 3 miesiące (do kwoty 10 000 zł).

Konto Przekorzystne wygrało nasz ranking również dzięki innym zaletom. Ten rachunek zapewnia m.in. łatwe zwolnienie z opłaty za jego prowadzenie i bezwarunkową obsługę karty debetowej za darmo. Nie można także zapominać o wygodnym pakiecie wielowalutowym i zerowej prowizji za pobieranie gotówki z zagranicznych bankomatów. Otwórz Konto Przekorzystne bez wychodzenia z domu »

Advertisement

Ranking kont osobistych - marzec 2020

Data publikacji: 2020.03.27 godz. 12:29

Coraz wiecej osób płaci za zakupy w sklepach przy pomocy karty debetowej. Taka sytuacja staje się coraz częstsza wraz z malejąca popularnością gotówki. Właśnie dlatego w marcu 2020 r. sprawdziliśmy, jakie konta osobiste są najlepsze dla osoby, która będzie dużo i często płacić przy pomocy karty debetowej.

Ranking 18 kont osobistych dla klienta płacącego za zakupy głównie kartą debetową

Taki przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 5 600 zł wpływu na swoje konto
 • utrzymuje średnie saldo na koncie wynoszące 1 700 zł
 • 34 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 3400 zł
  (w tym 2100 zł zapłacone z użyciem BLIK, Google Pay lub Apple Pay)
 • 7 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce
  (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 8 przelewów zewnętrznych (ELIXIR)

Poniższa tabela przedstawia dokładne informacje na temat bonusów i kosztów wygenerowanych przez poszczególne konta. Tylko jeden taki rachunek zapewnia jakikolwiek roczny zysk.

Nasza propozycja

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste z Alior Banku to nienowa, ale wciąż bardzo dobra propozycja. Wspomniane konto wyróżnia się między innymi możliwością otrzymywania zwrotu 1% za płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie). Oprócz tego posiadacz Konta Jakże Osobistego w ramach wybieralnych bonusów może skorzystać między innymi z darmowej obsługi wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie lub bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 240 zł 240 zł 0 zł złóż wniosek
2. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
0 zł 0 zł 0 zł
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
5. mBank - ranking kont
mBank
eKonto w Promocji
- 60 zł 150 zł 210 zł złóż wniosek
6. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A
Konto Przekorzystne
- 100 zł 200 zł 300 zł złóż wniosek
7. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
- 198 zł 90 zł 280 zł złóż wniosek
8. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 200 zł 160 zł 360 zł złóż wniosek
9. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 420 zł 0 zł 420 zł
10. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO Bank Polski
Konto za Zero
- 840 zł 0 zł 840 zł

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c.
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 2% lub 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Przyjęto, że klient wybiera bezpłatne wypłaty z polskich bankomatów i zwrot za zakupy.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Standaner Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,20% do salda 20 000 zł) oraz lokaty (2,50% na 4 miesiące do 20 000 zł) i dodatkowo wypłaca pieniądze za polecanie konta (max. 500 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 27 maja 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
6. Pekao SA - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji dla nowych klientów trwającej do 31 marca 2020 r., wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
7. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
8. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy nowy klient do 31 marca 2020 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 30 czerwca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 60 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie (do 30 czerwca 2020 r.) i jeśli na konto klienta wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł miesięcznie przez trzy miesiące do 30 czerwca 2020 r.). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
9. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
10. PKO Bank Polski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za obsługę karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych - w przeciwnym razie opłata 10 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 10 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               

Stan na: 12.03.2020 r. 

Podsumowanie
Konto Jakże Osobiste już od dłuższego czasu jest dostępne na krajowym rynku. Mimo tego, wspomniany rachunek nadal może wygrywać rankingi eBroker.pl. W ramach marcowego zestawienia okazało się, że tylko konto z Alior Banku zapewnia roczny zysk (wynoszący 240 zł). Pozostałe konta cechowały się zerowym bilansem albo dużymi kosztami dla klienta (nawet 840 zł rocznie). Warto wspomnieć, że bardzo dobry wynik Konta Jakże Osobistego to między innymi efekt zwrotu 1% za płatności telefonem (Apple Pay, BLIK, Google Pay, HCE). Zwrot ma wartość do 20 zł miesięcznie. Oprócz tej darmowej korzyści, przykładowy posiadacz Konta Jakże Osobistego wybrał również inny bonus za 0 zł - zwolnienie z opłat za obsługę krajowych bankomatów.

Warto wiedzieć, że użytkownik Konta Jakże Osobistego może swobodnie zmieniać dwie darmowe korzyści. Oprócz tego możliwe jest wybranie innych korzyści, za które płaci się tylko 3,50 zł miesięcznie. Wśród dostępnych bonusów znajdziemy również: 2% lub 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), 30 bezpłatnych powiadomień SMS w miesiącu, darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, nieoprocentowany limit na koncie przez 10 dni, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach (assistance), pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie przez Internet oraz pakiet wielowalutowy.

Niezależnie od wybranych korzyści, posiadacz Konta Jakże Osobistego może liczyć na łatwe zwolnienie z comiesięcznych opłat. Dzięki wspomnianemu zwolnieniu, zwycięskie konto w rankingu nie wygenerowało żadnych rocznych kosztów. Dowiedz się więcej »

Advertisement

Ranking kont osobistych - luty 2020

Data publikacji: 2020.02.11 godz. 14:31

Osoby często robiące zakupy mogą czasami liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia kont osobistych. Podczas przygotowywania lutowego rankingu sprawdziliśmy, co krajowe banki mogą zaproponować osobie lubiącej sporo wydawać podczas odwiedzin w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Ranking 19 kont osobistych dla osób lubiących płatności bezgotówkowe 

Zgodnie z naszymi lutowymi założeniami przyjęliśmy, że nasz przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 5 400 zł wpływu na swoje konto
 • utrzymuje średnie saldo na koncie wynoszące 1 500 zł
 • 32 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 3 200 zł
  (w tym 2 000 zł zapłacone z użyciem BLIK, Google Pay lub Apple Pay)
 • 6 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce
  (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 7 przelewów zewnętrznych (ELIXIR)

Poniższa tabela przedstawia bilans korzyści i kosztów dotyczący dziesięciu najlepszych kont. Warto zwrócić uwagę, że tylko jeden rachunek może wygenerować spory roczny zysk! 

Nasza propozycja

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste to sprawdzony rachunek, który od dawna jest w rynkowej czołówce. Jego posiadacz może liczyć między innymi na zwrot części wydatków za zakupy (do 20 zł miesięcznie) oraz darmową obsługę wszystkich krajowych bankomatów. W ramach innych korzyści, dostępne są np. darmowe przelewy natychmiastowe.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 240 zł 240 zł 0 zł złóż wniosek
2. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
0 zł 0 zł 0 zł
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
0 zł 0 zł 0 zł złóż wniosek
5. mBank - ranking kont
mBank
eKonto w Promocji
- 30 zł 150 zł 180 zł złóż wniosek
6. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A
Konto Przekorzystne
- 40 zł 200 zł 240 zł złóż wniosek
7. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
- 126 zł 90 zł 216 zł złóż wniosek
8. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 140 zł 160 zł 300 zł złóż wniosek
9. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO BP
Konto za Zero
- 360 zł 0 zł 360 zł złóż wniosek
10. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 360 zł 0 zł 360 zł

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca marca 2020 r.), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. Przyjęto, że klient wybiera bezpłatne wypłaty z polskich bankomatów i zwrot za zakupy.  
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,50% do salda 20 000 zł) i wypłaca pieniądze za polecanie konta (max. 500 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 50 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 27 maja 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
6. Pekao S.A. - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji dla nowych klientów trwającej do 31 marca 2020 r., wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł
Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
7. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
8. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy nowy klient do 31 marca 2020 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 30 czerwca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 60 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie (do 30 czerwca 2020 r.) i jeśli na konto klienta wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł miesięcznie przez trzy miesiące do 30 czerwca 2020 r.). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
9. PKO BP - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli rachunek posiada kartę debetową (8 zł w pozostałych przypadkach). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 8 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 3,00%, min. 5,00 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               
10. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 02.02.2020 r. 

Podsumowanie
Wyniki lutowego rankingu wskazują, że Konto Jakże Osobiste, które jest obecne na rynku już od dłuższego czasu, nadal może być najlepszą propozycją. Warto podkreślić, że po uwzględnieniu przykładowych założeń, żaden inny bank poza Alior Bankiem nie zapewnił rocznego zysku osobie, która sporo pieniędzy wydaje na zakupach. W Alior Banku taki klient bez problemu może co miesiąc „zgarnąć” 20 zł premii, jeśli tylko wybierze "zwrot za płatności mobilne (1%)" jako jedną z dwóch darmowych korzyści dostępnych w pakiecie. W ramach naszego rankingu założyliśmy, że drugą taką darmową korzyścią będą bezpłatne wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów.

Trzeba dodać, że posiadacz Konta Jakże Osobistego z Alior Banku, może również wybrać inne korzyści jako darmowe albo dodatkowe (każda dodatkowa korzyść kosztuje 3,50 zł miesięcznie). Do wyboru są następujące opcje (poza wcześniej wymienionymi): oprocentowanie 3,00% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, darmowa obsługa bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, ubezpieczenie w podróży za granicą, pakiet assistance zapewniający pomoc w nagłych wypadkach, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie oraz pakiet wielowalutowy. Warto podkreślić, że korzyści (zarówno podstawowe jak i dodatkowe) mogą być łatwo zmieniane przez posiadacza Konta Jakże Osobistego. Dlatego wspomniany rachunek wciąż jest obecnie najbardziej elastyczny na rynku.
Dowiedz się więcej o korzyściach w Koncie Jakże Osobistym z Alior Banku »

Ranking kont osobistych - grudzień 2019

Data publikacji: 2019.12.10 godz. 14:44

Osoba regulująca domowe rachunki na poczcie, za każdy z nich dopłaci co najmniej 3,40 zł. Dodatkowym utrudnieniem są kolejki do pocztowego okienka. Coraz więcej osób płaci domowe rachunki przez Internet i dla takich osób przygotowaliśmy ten ranking.

Ranking 23 kont osobistych dla klienta opłacającego rachunki przez internet.

Na przełomie listopada i grudnia m.in. mBank i ING Bank Śląski zaktualizowały swoje tabele opłat i prowizji. Sprawdziliśmy, jakie konto jest najlepsze dla klienta banku, który oprócz opłacania rachunków online, dość często korzysta z obcych bankomatów i dużo płaci kartą debetową. 

Założenia naszego grudniowego rankingu mówią, że przykładowy klient banku:

 • otrzymuje co miesiąc 6 500 zł wpływu na swoje konto
 • przy pomocy konta opłaca rachunki (za prąd, gaz, Internet, telewizję i telefony) o średniej wartości 860 zł miesięcznie
 • 22 razy w miesiącu płaci kartą debetową za zakupy o łącznej wartości 1 250 zł
 • 6 razy w miesiącu wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów w Polsce (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • 1 raz w miesiącu wypłaca gotówkę z „własnego” bankomatu (wypłata poniżej 100 zł dokonana dowolną metodą)
 • co miesiąc wykonuje przez Internet 8 przelewów zewnętrznych (ELIXIR) oraz 4 przelewy natychmiastowe

Poniższa tabela przedstawia 10 pierwszych, spośród 23 kont z najlepszym rocznym wynikiem finansowym (bonusy - opłaty). Warto podkreślić, że tylko dwa wyróżnione konta generują roczny zysk (253 zł oraz 200 zł).

Nasza propozycja

Santander Bank Polska S.A.
Santander Bank Polska w przeciwieństwie do niektórych konkurentów nie zmienia warunków prowadzenia kont osobistych. Konto Jakie Chcę nadal pozostaje bezkonkurencyjne pod względem rocznego zysku i oferowanych bonusów. Wspomniany rachunek, oprócz zwrotu 1% za rachunki domowe (do 300 zł rocznie), zapewnia również premię 150 zł za wpływ wynagrodzenia, a także promocyjne oprocentowanie oszczędności. Posiadacz zwycięskiego konta nie zapłaci za przelewy natychmiastowe przez Internet.

nazwa konta bilans roczny bonus opłaty
1. Santander Bank Polska S.A. - ranking kont
Santander Consumer Bank
Konto Jakie Chcę
+ 253 zł + 253 zł 0 zł złóż wniosek
2. Alior Bank - ranking kont
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
+ 200 zł + 200 zł 0 zł złóż wniosek
3. Nest Bank - ranking kont
Nest Bank
Nest Konto
- 48 zł 0 zł - 48 zł złóż wniosek
4. Getin Noble Bank - ranking kont
Getin Bank
Konto Proste Zasady
- 240 zł 0 zł - 240 zł złóż wniosek
5. PEKAO S.A - ranking kont
Pekao S.A.
Konto Przekorzystne
- 280 zł + 200 zł - 480 zł złóż wniosek
6. mBank - ranking kont
mBank
eKonto Osobiste w Promocji
- 310 zł + 140 zł - 450 zł złóż wniosek
7. ING Bank Śląski - ranking kont
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
- 400 zł + 140 zł - 540 zł złóż wniosek
8. T-Mobile Usługi Bankowe - ranking kont
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile konto Freemium
- 486 zł + 90 zł - 576 zł złóż wniosek
9. PKO Bank Polski - ranking kont
PKO BP
Konto za Zero
- 600 zł 0 zł - 600 zł złóż wniosek
10. Inteligo - ranking kont
Inteligo
Konto indywidualne Inteligo
- 600 zł 0 zł - 600 zł złóż wniosek

Szczegółowe dane dot. powyższych kont bankowych: 

1. Santander Bank Polska - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c) 
Bank co miesiąc zwraca 1% płatności za rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Limit zwrotu to 25 zł/m-c i 300 zł/rok. Dodatkowo w ramach promocji bank wypłaca 150 zł za otwarcie konta, dyspozycję przelewu wynagrodzenia min. 1000 zł/m-c oraz wpływ wynagrodzenia (min. 1000 zł) w każdym z trzech miesięcy. Bank nalicza także promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (1,50% do salda 20 000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 0 zł. Wypłata z bankomatów Santander Bank Polska: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 0 zł po wykupieniu pakietu kosztującego 7 zł/m-c lub w przypadku wypłaty BLIK - iem. Wypłata ze wszystkich krajowych bankomatów jest bezwarunkowo darmowa w przypadku klienta do 26 roku życia. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
2. Alior Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c - w przeciwnym razie 10 zł/m-c. Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
W ramach promocji „Z nami najlepiej - 3 edycja”, bank wypłaca nowym klientom 200 zł za spełnienie następujących warunków: złożenie wniosku online o konto z kartą do 31 grudnia 2019 r., zawarcie umowy konta w ciągu kolejnych 30 dni, zapewnienie przez kolejne 3 miesiące wpływów o łącznej wysokości min. 1000 zł/m-c, wykonanie w miesiącu min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą do konta i logowanie się do aplikacji mobilnej Alior Banku co najmniej raz w miesiącu przez 3 miesiące.
Klient może za darmo otrzymać dwie spośród wymienionych korzyści: 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca 2019 r.), pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS, 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, limit na koncie bez odsetek przez 10 dni, zwrot 1% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie w podróży za granicą, pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną, pakiet wielowalutowy. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt pięciu przelewów natychmiastowych w miesiącu: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (w ramach pakietu dodatkowych korzyści). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
3. Nest Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty (pierwszej w banku): 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 1 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
4. Getin Bank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
5. Pekao S.A. - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 6 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Opłata za obsługę karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c - w przeciwnym razie opłata wynosi 3 zł/m-c. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Bank w ramach promocji trwającej do 31.12.2019 r. wypłaca 200 zł premii. W celu uzyskania nagrody, trzeba otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową  lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 przy użyciu selfie, a także do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego spełnić oba warunki aktywności, czyli zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych trzeba ponownie spełnić wspomniane warunki aktywności. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata z bankomatów Pekao: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł za pierwsze dwie wypłaty, a później 2% min. 5,00 zł, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową (karta lub PeoPay), a na konto jednorazowo wpłynęło min. 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata za każdą transakcję wynosi 2% min. 5,00 zł. Opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Oprocentowanie konta: 0,00%               
6. mBank - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c. 
Bank przyznaje premię 100 zł osobom, które otworzą promocyjne eKonto, w ciągu 7 dni zasilą je jednorazowo kwotą min. 1000 zł i wykonają min. 5 transakcji kartą. Dodatkowe 40 zł można uzyskać w kolejnym miesiącu po zasileniu konta kwotą min. 1000 zł (jednorazowo) i wykonaniu przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 30 stycznia 2020 r. 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł (przynajmniej 100 zł) lub 2,5 zł (poniżej 100 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%.
7. ING Bank Śląski - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 7 zł. Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Bank w ramach promocji płaci 100 zł premii, gdy klient do 31 grudnia 2019 r. otworzy konto osobiste przez Internet i do 2 marca 2020 r. wykona transakcje za min. 1000 zł opłacone BLIK-iem lub kartą wydaną do konta. Dodatkowo można zyskać 20 zł jeśli trzy z wykonanych transakcji zrobiono BLIK-iem w Internecie oraz kolejne 20 zł, gdy na konto klienta wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł). 
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Prowizja za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 5,00 zł (0,00 zł za każdą operację w bankomatach ING i PlanetCash oraz pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów). Oprocentowanie konta: 0,00%
8. T-Mobile Usługi Bankowe - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł. W przeciwnym razie opłata to 6 zł. Z opłaty są zwolnione osoby do 19 roku życia.
Bank wypłaca premię o wartości 5% wartości transakcji kartą (premia maksymalna 15 zł/m-c) przez pierwsze 6 miesięcy jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł/m-c. Premię wypłaca się przez kolejne miesiące (po szóstym) jeśli klient posiada w banku produkt kredytowy. W obliczeniach przyjęto, że klient nie posiada takiego kredytu.
Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 6 zł. Wypłata z bankomatów w kraju i za granicą: 6 zł (pierwsze trzy wypłaty w miesiącu - 0 zł). Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%
9. PKO BP - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli rachunek posiada kartę debetową (8 zł w pozostałych przypadkach). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata to 8 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 4,99 zł. Wypłata z bankomatów PKO BP: 0 zł. Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 3,00%, min. 5,00 zł. Oprocentowanie konta: 0,00%               
10. Inteligo - Opłata za prowadzenie konta: 0 zł. Opłata za obsługę karty: 0 zł jeśli wartość transakcji bezgotówkowych to przynajmniej 100 zł/m-c - w przeciwnym razie 4 zł. Koszt przelewów internetowych (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł. Koszt przelewu natychmiastowego: 5 zł. Koszt wypłaty z bankomatów PKO BP i Santander Banku Polska: 0 zł. Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł. Oprocentowanie konta osobistego: 0,00%

Stan na: 28.11.2019 r. 

Podsumowanie
Po porównaniu ofert bankowych z listopada i grudnia, można zauważyć pewne zmiany. Najważniejszą z nich jest gorsza pozycja ING Banku Śląskiego. Bank spod znaku lwa dwukrotnie zwiększył koszt korzystania z „obcych” bankomatów, co negatywnie wpłynęło na wynik rankingowy Konta Direct. O negatywnych zmianach nie można natomiast mówić w przypadku zwycięskiego Konta Jakie Chcę z Santander Banku Polska. Wspomniany bank nie zmienia swojej oferty rachunków osobistych, co na pewno jest dobrą wiadomością dla jego obecnych i przyszłych klientów. Osoby otwierające Konto Jakie Chcę nadal mogą liczyć na zwrot 1% płatności za domowe rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon). Wspomniany zwrot ma wartość wynoszącą do 300 zł rocznie (max. 25 zł miesięcznie). Otwórz konto i premie za płatności kartą »

Najlepszy wynik Konta Jakie Chcę w naszym rankingu wynika również z łatwej do uzyskania premii o wartości 150 zł. Taką sumę otrzyma osoba, która zadeklaruje wpływ wynagrodzenia na konto w Santander Banku Polska i przez trzy miesiące otrzyma min. 1 000 zł od swojego pracodawcy. Innym bonusem dla posiadacza zwycięskiego konta jest promocyjne oprocentowanie pieniędzy przechowywanych na rachunku oszczędnościowym (Konto Systematyczne - 1,50% do 20 000 zł).

Brak zmian w tabeli opłat i prowizji Santander Banku Polska oznacza, że posiadacze Konta Jakie Chcę nadal mogą wykonywać darmowe przelewy natychmiastowe przez Internet (bez żadnego limitu). Darmowe jest również wypłacanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów przy pomocy BLIK-u. Warto dodać, że posiadacze Konta Jakie Chcę do 26 roku życia nadal mogą liczyć na mniejsze lub zerowe opłaty. Przykładem jest zerowy koszt wypłacania gotówki z „obcych” bankomatów przy pomocy karty debetowej. Złóż wniosek online »

Advertisement

 • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
 • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »