A A A
drukuj

Który bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe?

Data publikacji: 2019.01.15 godz. 12:53
OCENA
1.6/5

Przelewy natychmiastowe są coraz bardziej popularne. Sprawdzamy w jakich kontach można je wykonać za darmo.

Fot: Darmowe przelewy natychmiastowe - w którym banku?

Statystyki Krajowej Izby Rozliczeniowej wskazują, że system przelewów natychmiastowych Express Elixir systematycznie zyskuje na popularności. W III kw. 2018 r. nasi rodacy wykonali 3,28 mln przelewów natychmiastowych poprzez wspomniany system. Rok wcześniej analogiczny wynik oscylował na poziomie tylko 1,16 mln. Przelewy natychmiastowe wciąż są o wiele mniej popularne niż tradycyjne operacje w systemie Elixir (ok. 450 mln wykonanych w III kw. 2018 r.). Do popularyzacji szybszych przelewów przyczyniają się konta, których posiadacze mogą wykonać takie operacje bez żadnych kosztów. Pomimo przyspieszenia tradycyjnego systemu Elixir, przelewy natychmiastowe wciąż wzbudzają spore zainteresowanie. Właśnie dlatego eksperci eBroker.pl zaprezentowali konta cechujące się brakiem opłat za takie operacje. 

Przelewy Express Elixir „za 0 zł” oferuje np. Alior oraz Idea Bank
Naszą analizę kont bankowych z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi podzieliliśmy na dwie części. W ramach części pierwszej, prezentujemy ciekawe konta osobiste (ROR-y) dla konsumentów, które cechują się dogodnymi warunkami wykonywania przelewów natychmiastowych. Jeżeli chodzi o takie rachunki, to z całą pewnością możemy polecić dwie oferty krajowych banków. Mowa o Koncie Jakże Osobistym z Alior Banku oraz Koncie Idealnym oferowanym przez Idea Bank. Pierwszy z wymienionych rachunków posiada pakiet pięciu darmowych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową lub mobilną. Taki comiesięczny pakiet jest jednym z dwóch, które można sobie wybrać za darmo. Za każdy kolejny pakiet (np. zapewniający darmową obsługę krajowych lub zagranicznych bankomatów), klient Alior Banku musi zapłacić 3,50 zł miesięcznie. Warto również nadmienić, że Konto Jakże Osobiste daje możliwość łatwego uniknięcia opłaty za jego prowadzenie i opłaty za obsługę karty debetowej. W przypadku osób poniżej 26 roku życia, prowadzenie wspomnianego rachunku jest zupełnie darmowe (bez żadnych dodatkowych warunków). Sprawdź » 
Ciekawie przedstawia się też Konto Idealne z Idea Banku. Ten darmowy rachunek dla konsumentów cechuje się brakiem opłat za pierwsze dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu. Klienci Idea Banku nie zapłacą również za obsługę karty debetowej oraz pięć pierwszych wypłat (w miesiącu) ze wszystkich krajowych bankomatów. Dowiedz się więcej »

Konta bankowe z darmowymi przelewami natychmiastowymi (grudzień 2018 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Koszt przelewów natychmiastowych   Sprawdź ofertę online
Konta osobiste
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
0 zł miesięcznie za pięć przelewów natychmiastowych
przez bankowość internetową i mobilną (w ramach pakietu)
 Sprawdź ofertę »
Idea Bank
Konto Idealne
0 zł za pierwsze dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu  Sprawdź ofertę »
Konta dla przedsiębiorców
Alior Bank
iKonto Biznes
0 zł za pierwsze pięć przelewów natychmiastowych w miesiącu  Sprawdź ofertę »
Idea Bank
Konto Firma to Ja
0 zł za pierwsze dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu  Sprawdź ofertę »

Przedsiębiorca może nawet zarabiać na szybkich przelewach …
Co najmniej tak samo ciekawie przedstawia się oferta kont dla przedsiębiorców z darmowymi przelewami natychmiastowymi. Poniższe zestawienie uwzględnia dwa takie rachunki. Pierwszy z nich to iKonto Biznes z Alior Banku. Jego firmowi posiadacze nie zapłacą za pierwsze pięć przelewów natychmiastowych w miesiącu. Trzeba podkreślić, że konto oferowane przez Alior Bank dodatkowo daje rzadką możliwość zarabiania na przelewach natychmiastowych. W ramach promocji „1500 zł dla firm”, pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy o wartości min. 500 zł jest premiowany kwotą 10 zł. Nowi klienci Alior Banku w ramach tej samej promocji mogą otrzymać nawet 1500 zł rocznie dzięki wykonywaniu również innych premiowanych operacji (przykłady: pierwszy w miesiącu przelew do ZUS min. 250 zł - premia 25 zł/m-c, pierwszy w miesiącu przelew do urzędu skarbowego min. 500 zł - premia 25 zł/m-c, transakcje kartą debetową o wartości min. 500 zł/m-c - premia 10 zł, średniomiesięczne saldo od 2500 zł do 10 000 zł - premia 5 zł). Dodatkowo Alior Bank płaci premię wynoszącą 200 zł za otwarcie iKonta Biznes przez Internet (sprawdź ofertę »)
Na sporą premię (nawet 600 zł rocznie), mogą też liczyć posiadacze Konta Firma to Ja z Idea Banku. Wspomniany rachunek oprócz braku opłat za dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu, zapewnia również łatwe do uzyskania nagrody. Posiadacz Konta Firma to Ja zarobi między innymi 30 zł na pierwszym w miesiącu przelewie do ZUS o wartości min. 250 zł oraz pierwszym w miesiącu przelewie do urzędu skarbowego o wartości min. 250 zł.
Sprawdź ofertę kont firmowych w porównywarce eBroker.pl »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »