A A A
drukuj

Porównanie lokat bankowych na okres powyżej pół roku

Data publikacji: 2024.03.26 godz. 15:33

artykuł sponsorowany

OCENA
4.5/5

Lokaty na 3 miesiące i 6 miesięcy są bardzo popularne. Warto jednak sprawdzić propozycje nieco dłuższego oszczędzania. Jedna z nich jest wyjątkowo ciekawa.

Fot: Porównanie lokat bankowych

Pod względem popularności, nadal przodują lokaty z okresem oszczędzania wynoszącym 3 miesiące lub 6 miesięcy. W przypadku takich depozytów, możemy znaleźć najwięcej promocyjnych ofert. Nasza analiza potwierdza jednak, że posiadacze oszczędności powinni zwracać uwagę również na inne okresy lokowania środków. Jeden z krajowych banków posiada bowiem ofertę atrakcyjną w przedziale od 30 dni do 360 dni. 

Jakie oprocentowanie na okres dłuższy niż pół roku?
Postanowiliśmy zwrócić szczególną uwagę na ofertę lokat z okresem oszczędzania nieco dłuższym niż standardowe 6 miesięcy. Poniższe zestawienie zawiera najlepsze propozycje deponowania pieniędzy na 9 miesięcy i 12 miesięcy. W tej tabeli wyróżnia się przede wszystkim propozycja Volkswagen Banku. Lokata Plus z oferty tej instytucji w przedziale od 180 dni do 269 dni zapewnia bowiem stawkę wynoszącą 6,50%. To poziom oprocentowania znacznie większy od propozycji konkurentów.

Porównanie lokat bankowych na okres dłuższy niż 6 miesięcy (marzec 2024)
Nazwa lokaty  Oprocentowanie Okres oszczędzania
z danym oprocentowaniem
Sprawdź ofertę:
Volkswagen Bank
Lokata Plus
6,50%
(zmienne)
180 dni - 269 dni Sprawdź »
Toyota Bank
Lokata Plus
5,40% 9 miesięcy
Toyota Bank
Lokata Standard
5,10% 9 miesięcy
Inbank
Lokata standardowa
5,00% 12 miesięcy Sprawdź »
BFF Bank
Lokata Facto
4,75% 9 miesięcy
Santander
Consumer Bank
Lokata Online
Nowe Środki
4,00% 12 miesięcy Sprawdź »

Warto też odnotować, że lokata VW Banku jest dostępna również dla osób posiadających niewielkie środki (wymagane jest min. 1000 zł depozytu). Część banków wymaga, aby klient ulokował większe pieniądze. Innym ciekawym aspektem Lokaty Plus z Volkswagen Banku jest gwarancja wypłaty połowy odsetek za przedterminowe zerwanie umowy. Trzeba tutaj pamiętać, że rynkowym standardem pozostaje niestety utrata całości odsetek w razie szybszej niż uzgodniona wypłaty środków z lokaty.

Oferta VW Banku ciekawa dla kilku innych okresów
Wspomniany VW Bank w ramach Lokaty Plus proponuje konkurencyjne stawki oprocentowania również dla innych okresów oszczędzania. Cała tabela oprocentowania dla opisywanego depozytu wygląda następująco:

  • 30 dni - 59 dni - 5,00%
  • 60 dni - 89 dni - 4,00%
  • 90 dni - 179 dni - 6,50%
  • 180 dni - 269 dni - 6,50%
  • 270 dni - 360 dni - 4,00%

Jak widać, Volkswagen Bank pozwala klientom decydować o okresie oszczędzania z dokładnością do jednego dnia, co także wyróżnia Lokatę Plus względem konkurentów. Lokaty Plus z VW Banku o terminie do 179 dni posiadają oprocentowanie stałe. W przypadku dłuższych depozytów, stosowane jest zmienne oprocentowanie.
Elastyczna Lokata Plus daje posiadaczowi możliwość decydowania o przeznaczeniu odsetek. Mianowicie, zyski odsetkowe mogą być dopisywane do rachunku lokaty lub przelewane na konto klienta (rachunek osobisty lub oszczędnościowy w Volkswagen Banku). Możliwość automatycznego odnawiania lokaty sprawia, że mamy gwarancję ciągłego naliczania odsetek. Warto dodać, że Lokata Plus podobnie jak inne depozyty Volkswagen Banku jest objęta niemieckim systemem gwarantowania oszczędności (z Funduszu Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich). Dowiedz się więcej »

 

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »