A A A
drukuj

Porównanie lokat bankowych na okres powyżej pół roku – kwiecień 2024

Data publikacji: 2024.04.29 godz. 12:50

artykuł sponsorowany

OCENA
5.0/5

Niektóre osoby nie lubią często zmieniać lokaty, na której przechowują swoje środki. Tacy klienci banków szukają najczęściej oferty ulokowania oszczędności na dłużej niż 3 miesiące lub 6 miesięcy. Dodatkową motywacją do takich poszukiwań może być fakt, że promocyjne lokaty na krótszy termin są często nieodnawialne lub mniej atrakcyjne po odnowieniu. Na całe szczęście, w segmencie rynkowym lokat na okres dłuższy niż półroczny można znaleźć ciekawe propozycje. Postanowiliśmy je przeanalizować. Szczególnie ciekawa jest jedna oferta.

Fot: Porównanie lokat bankowych

Oprocentowanie na 9 miesięcy bywa konkurencyjne
Poniższe zestawienie przygotowane przez naszych ekspertów prezentuje kwietniowe porównanie lokat z wysokim oprocentowaniem na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Mowa o sześciu depozytach z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 4,00%. Najzyskowniejszą propozycją okazuje się Lokata Plus od Volkswagen Banku, która dla okresu oszczędzania 180 dni - 269 dni może zaoferować stawkę 6,50%. Na rynku znajdziemy już niewiele ofert ze zbliżonym oprocentowaniem - również w przypadku krótszych okresów oszczędzania.

Porównanie lokat z wysokim oprocentowaniem na okres dłuższy niż 6 miesięcy (kwiecień 2024)
Nazwa lokaty Oprocentowanie Okres oszczędzania
z danym oprocentowaniem
Sprawdź ofertę:
Volkswagen Bank
Lokata Plus
6,50%
(zmienne)
180 dni - 269 dni Sprawdź »
Toyota Bank
Lokata Plus
5,20% 9 miesięcy  
Inbank
Lokata standardowa
5,00% 12 miesięcy Sprawdź »
Toyota Bank
Lokata Standard
4,90% 9 miesięcy  
BFF Bank
Lokata Facto
4,75% 9 miesięcy Sprawdź »
Santander
Consumer Bank
Lokata Online
Nowe Środki
4,00% 12 miesięcy Sprawdź »

VW Bank rzuca depozytowe wyzwanie konkurentom
Jeżeli bliżej przyjrzymy się Lokacie Plus od Volkswagen Banku, to można stwierdzić, że jej atutem jest nie tylko konkurencyjne oprocentowanie. Na razie jednak zatrzymajmy się na tym temacie. Pełna tabela oprocentowania Lokaty Plus wygląda interesująco. Mowa o następujących stawkach:

  • od 30 dni do 59 dni - 5,00% 
  • od 60 dni do 89 dni - 4,00% 
  • od 90 dni do 179 dni - 6,50% 
  • od 180 dni do 269 dni - 6,50% (oprocentowanie zmienne)
  • od 270 dni do 360 dni - 4,00% (oprocentowanie zmienne)

Jak widać, VW Bank ma ciekawą ofertę lokowania środków nie tylko na czas wynoszący od 180 dni do 269 dni. Co ważne, klient swobodnie wybiera czas trwania lokaty w przedziale 30 dni - 360 dni (z dokładnością do jednego dnia). Kolejnym dowodem na dużą elastyczność Lokaty Plus jest jej niska minimalna kwota - 1000 zł. Dodatkowo Bank gwarantuje wypłatę połowy odsetek za jej przedterminowe zerwanie. Część konkurentów wymaga wpłacenia na oferowaną lokatę minimalnej kwoty w granicach 2000-5000 zł, a dodatkowo zwraca tylko wpłaconą sumę w razie przedwczesnej wypłaty oszczędności.

Bezpiecznie z niemiecką gwarancją dla oszczędności
Dla wielu osób atutem może być fakt, że gwarancji dla oszczędności zdeponowanych w Volkswagen Banku udziela niemiecka instytucja (Fundusz Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich - Entschädigungseinrichtung deutscher Banken GmbH). Nie można też zapominać o możliwości zdalnego założenia Lokaty Plus. Oferta lokaty dostępna jest w ramach umowy o prowadzenie rachunku osobistego lub oszczędnościowego w Volkswagen Bank. Osoba otwierająca Lokatę Plus z opcją automatycznego odnowienia sama decyduje, czy odsetki będą trafiały na powiązane konto osobiste. Alternatywą jest zatrzymanie zysków odsetkowych w celu ich dalszej kapitalizacji. Dowiedz się więcej »

 

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »