A A A
drukuj

Banki pozwalają nam coraz łatwiej oszczędzać

Data publikacji: 2022.02.15 godz. 14:21
OCENA
1.6/5

Oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat po wielu miesiącach stagnacji zaczęło rosnąć. Prezentujemy bardzo dobrą propozycję oszczędzania, która jest powiązana z kontem bankowym.

Fot: Konto bankowe z kontem oszczędnościowym

Kolejne podwyżki stóp procentowych NBP mają nie tylko skutki dotyczące wzrostu oprocentowania kredytów mieszkaniowych i gotówkowych. Trzeba również pamiętać o rosnącym oprocentowaniu depozytów. W praktyce zmiany są bardziej widoczne na rynku lokat i kont niż sugerowałyby to statystyki Narodowego Banku Polskiego. Pojawiają się już bowiem propozycje oszczędzania z oprocentowaniem nawet 2,50% w skali roku. Postanowiliśmy zaprezentować jedną z takich ofert, którą przygotował Bank Pekao S.A. Faktyczny zysk dla klienta wspomnianego banku jest większy, gdyż może on skorzystać również z łatwej do otrzymania premii. 

Promocyjne oprocentowanie trwa przez pół roku
Propozycja Banku Pekao S.A. zasługuje na uwagę między innymi dlatego, że obejmuje aż półroczny okres naliczania promocyjnego oprocentowania (2,50% w skali roku) na Koncie Oszczędnościowym. W przypadku konkurentów, normą wciąż jest wyższe oprocentowanie dla nowych oszczędzających, które jest naliczane na rachunku maksymalnie przez 3 miesiące - 4 miesiące. Postanowiliśmy wyróżnić ofertę Banku Pekao S.A. również dlatego, że maksymalny limit środków, dla których są naliczane wysokie odsetki (2,50% w skali roku) to 20 000 zł. Tymczasem wielu konkurentów proponuje wyższe oprocentowanie tylko dla kwot nieprzekraczających 10 000 zł.

Konto Przekorzystne jest jednym z liderów
Promocja z półrocznym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym wynoszącym aż 2,50% w skali roku została przewidziana dla nowych klientów Banku Pekao S.A., którzy otworzą wspomniany rachunek razem z Kontem Przekorzystnym. Osoby interesujące się ofertą banków znają Konto Przekorzystne jako, często wyróżniające się promocjami i zajmujące wysokie miejsca w rankingach. Obecnie nowi posiadacze Konta Przekorzystnego mogą w ramach promocji liczyć na dwuletnie, bezwarunkowe zwolnienie z opłat za obsługę karty debetowej i korzystanie z krajowych bankomatów.
Warto podkreślić, że samo prowadzenie Konta Przekorzystnego jest od września 2021 bezpłatne (bez dodatkowych warunków). Posiadacze wspomnianego rachunku z Banku Pekao S.A. chwalą również bardzo dobrą bankowość mobilną PeoPay i opcję zarobienia nawet 1 500 zł w ramach programu poleceń. Należy także pamiętać o dostępnej karcie wielowalutowej oraz możliwości łatwego założenia opisywanego konta osobistego przez Internet (na selfie). Radzimy się pospieszyć z decyzją o otwarciu Konta Przekorzystnego, bo do promocji zapewniającej promocyjne oprocentowanie na powiązanym rachunku oszczędnościowym (2,50%) można przystąpić najpóźniej 31 marca 2022 r. Taki sam termin przystąpienia ma promocja przewidująca dwuletnie zwolnienie z opłat za kartę debetową Mastercard Debit FX i bankomaty.

Dodatkowe 100 zł premii łatwe do uzyskania
Kolejną zachętą do założenia Konta Przekorzystnego z Banku Pekao S.A., na pewno jest trwająca promocja z premią. Jej uczestnicy mogą łatwo otrzymać 100 zł po wykonaniu warunku aktywności. Mowa o otwarciu Konta Przekorzystnego z aplikacją mobilną i kartą debetową do 31 marca 2022 r. oraz spełnieniu warunków aktywności w trzech następnych miesiącach kalendarzowych. Wystarczy otrzymać na nowe konto wpływ o wartości min. 500 zł/m-c, aktywować Pakiet Komfort i wykonać w miesiącu co najmniej cztery transakcje bezgotówkowe (kartą lub aplikacją PeoPay). Z całą pewnością, nie są to trudne do spełnienia wymogi. Dowiedz się więcej »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »