A A A
drukuj

Konto z darmowymi wpłatomatami - które wybrać?

Data publikacji: 2018.11.28 godz. 15:31
OCENA
5.0/5

Niektórym osobom zależy na możliwości darmowego korzystania z wpłatomatów. Podpowiadamy, na jakie konta warto zwrócić uwagę. Sprawdź!

Fot: Gdzie po darmowe wpłaty w bankomatach?

Transakcje bezgotówkowe (wykonywane np. przy pomocy kart płatniczych lub przelewów internetowych), z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Mimo tej systematycznej zmiany, wielu klientów banków nadal jest zainteresowanych możliwością taniego albo nawet bezpłatnego korzystania z wpłatomatów. Takie popularne urządzenia stanowią szybką i bardziej wygodną alternatywę dla wpłat gotówkowych wykonywanych w oddziałach banku. Eksperci eBroker.pl sprawdzili, które konta dla konsumentów (osób nieprowadzących działalności gospodarczej) oraz przedsiębiorców zapewniają darmową obsługę krajowych wpłatomatów. Niektóre takie rachunki cechują się również ciekawymi bonusami dla aktywnych klientów banku.

Prócz darmowej obsługi wpłatomatów można otrzymać premię
Po sprawdzeniu oferty kont osobistych dla konsumentów okazuje się, że przynajmniej kilka popularnych ROR-ów zapewnia możliwość darmowego korzystania z wpłatomatów. W poniższej tabeli uwzględniliśmy te konta, które cechują się dużą siecią bezpłatnych wpłatomatów. Mowa o rachunkach osobistych proponowanych mBank (eKonto Standard), ING Bank Śląski (Konto Direct) oraz Nest Bank (Nest Konto). Ostatni z wymienionych banków, gwarantuje klientom darmową obsługę wpłatomatów z popularnej sieci Euronetu. Posiadacze Konta Direct bezpłatnie wpłacą gotówkę w urządzeniach należących do macierzystego banku (ING) oraz sieci Planet Cash. Duży wybór mają też klienci mBanku posiadający eKonto Standard. Takie osoby mogą bowiem za darmo korzystać z wpłatomatów stanowiących własność mBanku oraz dwóch sieci: Planet Cash i Cashline.
Co ważne, każde z analizowanych kont dla konsumentów, posiada również dodatkowe atuty. Nest Konto jest znane z bezwarunkowego braku miesięcznych opłat (za obsługę rachunku i pierwszej karty debetowej). Posiadacze Konta Direct z ING mogą natomiast liczyć na premię wynoszącą do 140 zł za płatności bezgotówkowe (wykonane przy pomocy karty debetowej oraz aplikacji BLIK). Ciekawie przedstawia się też bonus dla posiadaczy eKonta Standard z mBanku. Wynosi on do 150 zł i zależy od liczby transakcji opłaconych kartę debetową lub BLIK-iem. Szczegóły dotyczące wszystkich premii są przedstawione w poniższej tabeli.

Konta osobiste z darmową obsługą wpłatomatów (listopad 2018 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Koszt korzystania z krajowych wpłatomatów Sprawdź ofertę online
mBank
eKonto Standard
Wpłatomaty mBanku, PlanetCash i Cashline: 0 zł  Złóż wniosek online »
ING Bank Śląski
Konto Direct z aplikacją Moje ING
Wpłatomaty ING Banku Śląskiego i Planet Cash: 0 zł  Złóż wniosek online »
Nest Bank
Nest Konto
Wpłatomaty Euronet: 0 zł  Złóż wniosek online »

Banki przygotowały ciekawe oferty także dla przedsiębiorców …
Z punktu widzenia właścicieli firm, możliwość bezpłatnego korzystania z wpłatomatów jest jeszcze ważniejsza niż dla konsumentów. Warto pamiętać, że przedsiębiorcy dość często muszą wpłacać utarg w formie gotówkowej na swoje konto firmowe. Trzy rachunki biznesowe prezentowane w poniższej tabeli, zapewniają właścicielom firm możliwość bezpłatnego wykonywania takich operacji w licznych wpłatomatach. Chodzi o konta oferowane przez Alior Bank (iKonto Biznes), ING Bank Śląski (Konto Direct dla Firmy) oraz Idea Bank (Konto Firma to Ja). Ostatni z wymienionych banków nie nalicza kosztów za wszystkie operacje we wpłatomatach na kwotę do 100 000 zł miesięcznie. Darmowe są też operacje w mobilnych (samochodowych) wpłatomatach Idea Banku, które nie przekraczają wspomnianego limitu miesięcznego. W przypadku ING Banku Śląskiego, bezpłatne jest korzystanie z „własnych” wpłatomatów oraz urządzeń należących do Planet Cash. Posiadacze iKonta Biznes nie poniosą natomiast kosztów pierwszych pięciu wpłat w miesiącu wykonanych przy pomocy urządzeń z sieci Planet Cash.
Dwa prezentowane poniżej konta firmowe, mają godne uwagi dodatkowe zalety. Konto Firma to Ja przez pierwsze 24 miesiące jest bezwarunkowo darmowe dla przedsiębiorcy (brak miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku). Co więcej, klient Idea Banku w ramach promocji „Premiowanie za bankowanie” może otrzymać premie za określone czynności (np. wpłata min. 1000 zł we wpłatomacie - premia 20 zł, pierwszy przelew do ZUS-u na min. 250 zł lub pierwszy przelew do urzędu skarbowego o wartości min. 250 zł - premia 30 zł/m-c). Limit wspomnianej premii od Idea Banku wynosi 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie. Podobną premię dla swoich klientów firmowych przewidział Alior Bank. Posiadacze iKonta Biznes również otrzymują premię za czynności określone w regulaminie promocji (przykłady: pierwszy w miesiącu przelew do ZUS-u na min. 250 zł - premia 25 zł/m-c, pierwszy w miesiącu przelew do urzędu skarbowego o wartości min. 500 zł - premia 25 zł/m-c, transakcje kartą debetową wynoszące min. 500 zł/m-c - premia 10 zł, średniomiesięczne saldo od 2500 zł do 10 000 zł - premia 5 zł, pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy o wartości min. 500 zł - premia 10 zł). Aktywny użytkownik iKonta Biznes zarobi nawet 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

Konta firmowe z darmową obsługą wpłatomatów (listopad 2018 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Koszt korzystania z krajowych wpłatomatów Sprawdź ofertę online
Alior Bank
iKonto Biznes
Wpłatomaty Planet Cash: 0 zł za pięć pierwszych wpłat w miesiącu  Złóż wniosek online »
ING Bank Śląski
Konto Direct dla Firmy
Wpłatomaty ING Banku Śląskiego i Planet Cash: 0 zł  Złóż wniosek online »
Idea Bank
Konto Firma To Ja
Wpłaty do 100 000 zł miesięcznie: 0 zł   Złóż wniosek online »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus