A A A
drukuj

Alior Bank podbija stawkę i proponuje 7% na lokacie

Data publikacji: 2022.09.23 godz. 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2022.09.23 godz. 00:00
OCENA
4.0/5

Od pewnego czasu posiadacze oszczędności mają do wyboru więcej ciekawych propozycji. Interesującą ofertę oszczędnościową niedawno przedstawił Alior Bank.

Fot: Alior Bank

Oprocentowanie lokat jest już znacznie wyższe niż chociażby rok temu, co stanowi dobrą informację dla posiadaczy oszczędności. Nie powinni mieć oni problemu ze znalezieniem depozytu (lokaty lub konta) z oprocentowaniem około 5,00%. Na rynku już od pewnego czasu pojawiają się oferty z wyższymi stawkami oprocentowania. Interesujące propozycje przygotował między innymi Alior Bank. Jego klienci mogą oszczędzać na lokacie mobilnej z oprocentowaniem wynoszącym aż 7,00%. To jedna z najlepszych ofert na rynku. Postanowiliśmy się zatem jej przyjrzeć.

Wysokie odsetki otrzymamy nawet od kwoty 50 000 zł
Na wstępie warto wyjaśnić, że lokata mobilna z oprocentowaniem na poziomie aż 7,00% jest dostępna dla nowych użytkowników Alior Mobile, czyli bankowości mobilnej Alior Banku. Wspomniana instytucja pozwala na otwarcie promocyjnej lokaty osobom, które:

 • na dzień 31 sierpnia 2022 r. miały w Alior Banku konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN)
 • wyraziły wymagane zgody marketingowe
 • aktywują po raz pierwszy aplikację Alior Banku

Spełnienie wszystkich powyższych warunków uprawnia do otwarcia jednej promocyjnej lokaty z oprocentowaniem wynoszącym 7,00% dla kwoty do 50 000 zł. Należy zwrócić uwagę, że Alior Bank ustalił wyższy niż wielu konkurentów limit kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem. Ponadto stawka wynosząca aż 7,00% będzie obowiązywała przez 100 dni, czyli dość długi okres. Na pochwałę zasługuje również fakt, że Alior Bank przygotował ofertę dla klientów, którzy już mają konto, ale dotąd nie aktywowali aplikacji mobilnej. To ważna uwaga, bo wiele bankowych promocji jest skierowanych tylko do zupełnie nowych klientów.

Konto zapewnia premię i korzyści dla oszczędzającego
Tak jak już wspomnieliśmy, lokata mobilna z Alior Banku to oferta dla osób posiadających konto osobiste (ROR) lub oszczędnościowe. Ciekawe wydaje się połączenie opisywanej lokaty oraz Konta Jakże Osobistego, które regularnie zajmuje wysokie miejsca w rankingach przygotowywanych przez eBroker.pl. Konto Jakże Osobiste już od dłuższego czasu zapewnia wiele ciekawych korzyści. Obecnie do wyboru są następujące preferencje dla klienta: 

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do 4,00%)
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą
 • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni
 • zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne (1% do 20 zł miesięcznie)
 • ubezpieczenie w podróży za granicą
 • pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania
 • punkty dla Graczy

Za wybór dwóch powyższych korzyści nie trzeba płacić, a każda kolejna kosztuje tylko 3,50 zł miesięcznie. Obecnie założenie Konta Jakże Osobistego może być nagrodzone dodatkową premią na poziomie do 400 zł. Jest to możliwe, jeśli klient złoży wniosek online o Konto Jakże Osobiste z kartą do 30 września 2022 r., wyrazi zgodę marketingową, podpisze umowę w ciągu kolejnych 30 dni i aktywuje dwie korzyści. Osiem premii po 50 zł czeka na osobę, która w kolejnych miesiącach po otwarciu konta wykona co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą i zaloguje się do aplikacji mobilnej.

Alior ma w zanadrzu kilka innych ciekawych propozycji
W ramach podsumowania, warto zwrócić uwagę, że Alior Bank niedawno przygotował więcej atrakcyjnych ofert dla oszczędzających. Na wyróżnienie zasługuje również Konto Mega Oszczędnościowe z czteromiesięcznym, promocyjnym oprocentowaniem 7,00% dla nowych środków (do 200 000 zł). Taka wysoka stawka oprocentowania obowiązuje pod warunkiem wpływu na ROR w Alior Banku wynoszącego co najmniej 2000 zł miesięcznie. Kolejna ciekawa oferta to roczna lokata na nowe środki wyróżniająca się oprocentowaniem 7,00%.

 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus