A A A
drukuj

Autonomia najlepszym wyborem dla firm na zakup używanego pojazdu?

Data publikacji: 2020.01.13 godz. 12:41

artykuł sponsorowany

OCENA
5.0/5

Leasing samochodu kojarzy się głównie z nowym pojazdem. Ta sytuacja może niebawem ulec zmianie, bo na rynku pojawiła się bardzo korzystna opcja leasingu używanych aut – Autonomia.

Fot: Autonomia nowym sposobem na leasing pojazdów.

Leasing samochodu już od dawna nie jest rozwiązaniem dostępnym tylko dla największych firm. Z ofert leasingowych chętnie korzystają również mniejsze przedsiębiorstwa, a nawet mikrofirmy prowadzone przez jedną osobę. Wszystkie przedsiębiorstwa wybierające leasing samochodów, bardzo cenią sobie fakt, że nie będą musiały jednorazowo ponosić bardzo dużego wydatku (tak jak w przypadku zakupu samochodów „za gotówkę”). Z punktu widzenia mniejszych przedsiębiorstw, problemem bywa jednak wysoka cena nowych aut oferowanych w ramach leasingu. Przekłada się ona bowiem na wysokość wpłaty własnej (wkładu własnego) oraz poziom miesięcznych rat. Firmy planujące wziąć w leasing nowy samochód większy niż auto miejskie lub tani kompakt, muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Odpowiedzią na ten problem jest nowa oferta leasingu używanych aut w bardzo dobrym stanie.

Leasing na używane i sprawdzone samochody
Polacy około pięć razy częściej kupują używane samochody niż nowe auta wprost z salonu. Sporym zainteresowaniem cieszą się kilkuletnie samochody z dobrze udokumentowaną przeszłością. Takie pojazdy zapewniają bowiem możliwość bezproblemowej eksploatacji przez kolejne lata i jednocześnie są znacznie tańsze niż ich nowe odpowiedniki. W tym kontekście warto pamiętać, że nowy samochód szybko traci na wartości przez pierwsze lata użytkowania. To problem, który oprócz konsumentów powinni wziąć pod uwagę również przedsiębiorcy planujący zakup nowego auta „za gotówkę”.
Eksperci motoryzacyjni często twierdzą, że używane auta w wieku 3 lat - 5 lat to najbardziej korzystny zakup z finansowego punktu widzenia. Właśnie takie pojazdy są dostępne w przypadku oferty leasingowej Autonomia opracowanej przez markę Volkswagen Financial Services. W ramach leasingu Autonomia, można wybierać dokładnie sprawdzone samochody z programów Das WeltAuto (Volkswagen, SKODA oraz SEAT) i Audi Select:plus. Te pojazdy cechują się m.in. gwarantowanym przebiegiem oraz pełną historią napraw i przeglądów w autoryzowanych stacjach obsługi. Dowiedz się więcej »

Leasing Autonomia jest bardzo elastycznym rozwiązaniem  
Leasing Autonomia wydaje się bardzo dobrą ofertą dla firm również ze względu na swoją elastyczność. Na uwagę zasługuje nie tylko szeroka gama dostępnych pojazdów. Trzeba podkreślić, że w ramach analizowanego leasingu wkład własny (do 30%) nie jest obowiązkowy. To odróżnia ofertę Autonomia od niektórych propozycji leasingu nowych aut. Warto jednak pamiętać, że wkład własny obniży raty leasingowe płatne przez 2 lata, 3 lata lub 4 lata. Przedsiębiorca nie spłaca całego auta, a płaci niskie raty miesięczne jedynie za utratę wartości pojazdu w okresie użytkowania, co wpływa na wysokość miesięcznej opłaty. Po zakończeniu ustalonego okresu leasingu, przedsiębiorca będzie miał do wyboru dwa warianty: zwrot samochodu z jednoczesną możliwością jego zmiany na nowszy model lub wykup samochodu poprzez, jednorazową spłatę pozostałej wartości pojazdu. Taka swoboda, którą zapewnia leasing Autonomia, stanowi spory atut w porównaniu do zakupu auta firmowego na kredyt. W tym kontekście, warto również pamiętać, że kredyt samochodowy wiąże się z większą liczbą formalności (dotyczących np. ustanowienia zabezpieczeń) i dodatkowo ogranicza możliwość pożyczenia pieniędzy od banku na inne cele. Przykładem jest chociażby zakup potrzebnych urządzeń produkcyjnych.

Już za 550 zł miesięcznie można użytkować „młode” auto
Po zaprezentowaniu ogólnych zasad oferty Autonomia, warto podać przykład warunków leasingu proponowanego przez Volkswagen Financial Services. Wspomniana marka oferuje między innymi leasing VW Passata (2016 r.) wersja 2.0 TDI BMT Comfortline DSG z przebiegiem 34 tys. km. Jeżeli założymy wpłatę wkładu własnego na poziomie 30% (22 000 zł brutto), to miesięczna rata leasingowa wpłacana przez kolejne 47 miesięcy wyniesie zaledwie 545 zł netto. 
Powyższy przykład pokazuje, że za bardzo niewielką miesięczną ratę przedsiębiorca może mieć możliwość użytkowania samochodu, który jest wygodny i nadal bardzo dobrze wygląda. W ramach oferty klasycznego leasingu auta z podobną miesięczną ratą, firma mogłaby sobie pozwolić na znacznie mniejszy samochód. Nie wszystkim przedsiębiorcom odpowiada taka opcja, która wymusza kłopotliwe kompromisy. Właśnie dlatego leasing używanych aut Autonomia jest bardzo dobrą alternatywą dla ofert leasingowych dotyczących samochodów w klasycznym leasingu. 
Sprawdź ofertę Autonomia »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »