A A A
drukuj

Brak konta bankowego? W Łatwy Kredyt to nie problem!

Data publikacji: 2019.03.06 godz. 15:20

artykuł sponsorowany

OCENA
5,0/5

Łatwy Kredyt to kolejna marka pozabankowa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów szukających pożyczki bez wymogu posiadania konta bankowego. Wybierając tę ofertę można potwierdzić tożsamość i wypłacić pieniądze już podczas jednej wizyty na poczcie.

Fot: Pożyczka w Łatwy Kredyt.

Konieczność potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu lub specjalnej aplikacji weryfikacyjnej to standard w firmach pożyczkowych działających online. Nie każdemu klientowi jest to jednak na rękę. Część pożyczkobiorców wciąż nie posiada dostępu do indywidualnego rachunku bankowego bądź prowadzi konto wspólnie ze współmałżonkiem, co automatycznie wyklucza możliwość potwierdzenia tożsamości tą metodą. Niektórzy klienci nie mają natomiast zaufania do tego typu rozwiązań i obawiają się, że historia ich rachunku płatniczego wpadnie w niepowołane ręce.
Jeszcze niedawno osoby szukające pożyczki bez konieczności posiadania konta bankowego zwykle musiały więc rezygnować z ofert dostępnych online, gdzie metoda weryfikacji za pomocą bankowości była jedyną dostępną opcją. Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych zaczyna rozumieć rozterki klientów i oferuje im alternatywę w postaci czeku GIRO. Jedną z takich instytucji jest marka Łatwy Kredyt.

Jak działa czek GIRO?
Zaciągając pożyczkę w Łatwy Kredyt klient może zweryfikować się na poczcie i odebrać gotówkę na podstawie czeku GIRO. Rozwiązanie to opiera się na pocztowym systemie wypłaty gotówki, tzn. pieniądze przekazywane są bezpośrednio do Urzędu Pocztowego skąd trafiają do rąk klienta.
Aby wypłacić pożyczkę należy okazać pracownikowi poczty dowód osobisty w celu weryfikacji tożsamości oraz posiadać ze sobą formularz wypłaty otrzymany od pożyczkodawcy. W niektórych przypadkach formularz ten bywa zastępowany wiadomością sms wysłaną na numer klienta podany we wniosku pożyczkowym. W takim przypadku, aby odebrać gotówkę, należy podać w okienku pocztowym numer firmy oraz kod transakcji otrzymane w treści smsa.

Aby skorzystać z możliwości zaciągnięcia pożyczki bez konta bankowego, wystarczy wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej latwykredyt.pl, a w formularzu zaznaczyć „Wypłata pożyczki za pomocą czeku GIRO”. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, na adres mailowy podany przez klienta oraz jego numer telefonu pożyczkodawca prześle wszystkie informacje niezbędne do wypłacenia pożyczki. Czek można zrealizować od razu po otrzymaniu powyższych informacji w dowolnym punkcie Poczty Polskiej bądź w Banku Pocztowym.

Decydując się na weryfikację i wypłatę pożyczki w formie czeku GIRO należy jednak pamiętać, że pożyczkodawca ma prawo naliczyć dodatkowe koszty związane z obsługą takiego rozwiązania. Nie są to jednak duże opłaty i zwykle zamykają się w kwocie kilkunastu złotych.

Łatwy Kredyt. Szczegóły oferty
Osoba wnioskująca o pożyczkę w Łatwy Kredyt po raz pierwszy może otrzymać od 100 zł do 1 500 zł z możliwością spłaty do 30 dni. Nowy klient nie ponosi kosztów pożyczki jeśli swoje zobowiązanie zwróci zgodnie z terminem określonym w umowie. W takim przypadku oddaje zatem wyłącznie tyle, ile pożyczył. Dla stałych klientów firmy limit dostępnego zobowiązania wzrasta do 3 000 zł. Każda kolejna pożyczka jest jednak odpowiednio płatna, a jej koszt zależy od kwoty oraz wybranego okresu spłaty.
O pożyczkę w Łatwy Kredyt może ubiegać się każda osoba w wieku od 20 do 70 lat, posiadająca polskie obywatelstwo oraz aktywny numer telefonu komórkowego i adres mailowy. Warunkiem przyznania pożyczki jest także pozytywna historia w Biurze Informacji Gospodarczej oraz brak innych zaległości finansowych względem łatwy Kredyt.

 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »