A A A
drukuj

Czas na zmianę banku? Na tych kontach zarobisz do 650zł!

Data publikacji: 2017.08.09 godz. 18:33
OCENA
5.0/5

Mimo niesprzyjających warunków, banki tworzą promocje dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć u nich konto osobiste. Dzięki temu można zyskać nawet 650 zł premii!

Fot: Rachunki bankowe z premiami nawet do 650 zł

Oferta promocyjnych premii dla posiadaczy kont osobistych, z pewnością nie jest tak bogata jak na przykład 3 lata temu. Krajowe banki musiały zmienić swoją politykę m.in. ze względu na niskie stopy procentowe, podatek od aktywów i ustawową obniżkę opłat interchange. Mimo tych niesprzyjających warunków, wciąż można znaleźć kilka banków oferujących atrakcyjne premie dla posiadaczy kont osobistych. Niedawno na rynku pojawiły się trzy nowe promocje dotyczące ROR-ów. W związku z tym, postanowiliśmy przeanalizować najnowsze oferty zarobku dla posiadaczy kont osobistych.

W mBanku miesięcznie otrzymamy nawet 130 zł premii …
Przegląd nowych propozycji dla posiadaczy kont osobistych, warto rozpocząć od promocji mBanku, która jest najbardziej zyskowna. Klienci wspomnianego banku w ciągu pięciu kolejnych miesięcy mogą zarobić nawet 650 zł (patrz poniższa tabela). W ramach promocji powiązanej z eKontem Standard, mBank przez pięć miesięcy zwraca nowym klientom 4% transakcji opłaconych kartą debetową lub przy pomocy płatności BLIK. Z takiego zwrotu mogą skorzystać nowi klienci, czyli osoby nieposiadające konta w mBanku od 1 stycznia 2016 r. Warto wspomnieć, że zwrot za transakcje bezgotówkowe jest naliczany po spełnieniu trzech głównych warunków:

  • wartość płatności kartą przekracza 250 zł/m-c
  • na konto wpływa jednorazowo przynajmniej 1000 zł/m-c
  • klient co najmniej raz w miesiącu zaloguje się do bankowości mobilnej

Takie warunki na szczęście nie są trudne do spełnienia. Warto wspomnieć, że mBank w ramach promocji, do której można przystąpić najpóźniej 10 stycznia 2018 roku, przewiduje również dwuletnią niezmienność opłat za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów i przelewy internetowe w PLN. Sprawdź »

Niższy limit promocyjnej premii (300 zł) przewiduje BGŻ - BNP Paribas w ramach Konta Optymalnego. Posiadacze tego konta, którzy przez poprzednie pół roku nie mieli innego rachunku w BGŻ - BNP, w ciągu kolejnych 12 miesięcy otrzymają zwrot 2% transakcji wykonanych kartą debetową. Limit zwrotu za zakupy to 25 zł miesięcznie i 300 zł rocznie. Konto Optymalne z BGŻ - BNP Paribas kusi nie tylko premią. Wspomniany rachunek cechuje się również bezwarunkowym brakiem miesięcznych opłat (patrz poniższa tabela).

Inne podejście do nagradzania klientów wybrał Alior Bank. W ramach promocji trwającej do 25 sierpnia 2017 roku, wspomniany bank nagradza bonem Sodexo o wartości 100 zł osoby, które wykonają transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł w ciągu dwóch kolejnych miesięcy (wymagana miesięczna wartość transakcji: przynajmniej 500 zł). Wspomniany wymóg dotyczący wartości transakcji, trzeba spełnić w ciągu trzech miesięcy od założenia promocyjnego konta w Alior Banku.

Nowe oferty premii dla posiadaczy kont osobistych (sierpień 2017 r.)
Nazwa bankuNazwa konta Wysokość premii i zasady jej wypłacenia Złóż wniosek o konto:
mBank
eKonto Standard w promocji
Premia do 650 zł
Bank przez 5 miesięcy zwraca nowym klientom (osobom nieposiadającym konta w mBanku po 1 stycznia 2016 r.)
4% transakcji opłaconych kartą debetową oraz 4% płatności BLIK.
Miesięczny limit zwrotu to 130 zł. Zwrot jest naliczany, gdy miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie przynajmniej 250 zł, jednorazowy wpływ na konto wyniesie przynajmniej 1000 zł/m-c i klient raz w miesiącu zaloguje się do bankowości mobilnej.
Ostateczny termin przystąpienia do promocji to 10 styczeń 2018 r.
W ramach promocji bank gwarantuje też dwuletnią niezmienność opłat za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów i przelewy w PLN.
złóż wniosek »
BGŻ - BNP Paribas
Konto Optymalne
Premia do 300 zł
Bank przez 12 kolejnych miesięcy zwraca 2% transakcji wykonanych kartą debetową.
Miesięczny limit zwrotu to 25 zł.
Promocja jest przeznaczona dla osób, które od pół roku nie miały konta w BGŻ - BNP Paribas.
złóż wniosek »
Alior Bank
Konto Internetowe
Premia: 100 zł
Klient nieposiadający innego konta w banku od 1 stycznia 2017 roku, otrzyma bon Sodexo o wartości 100 zł po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 1000 zł w ciągu dwóch kolejnych miesięcy (minimalna wartość transakcji: 500 zł/m-c).
Powyższy warunek trzeba spełnić w ciągu 3 miesięcy od popisania umowy o konto. Promocja trwa do 25 sierpnia 2017 r.
 
złóż wniosek »

Więcej promocyjnych ofert można znaleźć w rankingach
Warto pamiętać, że powyższa tabela uwzględnia jedynie nowe promocje dla posiadaczy kont. Osoby poszukujące dobrego rachunku bankowego mają do wyboru również nieco starsze oferty promocyjne. W tym kontekście warto wspomnieć m.in. o promocji Eurobanku, który wypłaca posiadaczom Kont Active premię wynoszącą 5% wydatków na rozrywkę, sport i rekreację. Limit premii za takie wydatki opłacone kartą debetową, wynosi 60 zł miesięcznie i 720 zł rocznie. Na premię mogą liczyć również nowi posiadacze Konta Direct w ING (jednorazowa premia: 100 zł) i osoby otwierające Konto Rozsądne z Alior Banku (zwrot za zakupy do 50 zł/m-c lub 400 zł/rok). Więcej informacji o tych nagrodach, można znaleźć między innymi w rankingach eBroker.pl.
Zobacz nasz najnowszy ranking kont osobistych z sierpnia 2017 roku »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »