A A A
drukuj

Czy warto mieć konta w kilku bankach?

Data publikacji: 2019.07.18 godz. 12:41
OCENA
5.0/5

Banki mają w swoich ofertach wiele propozycji otwarcia kont osobistych. Są konta adresowane do osób młodych, w tym nawet do nastolatków. Można znaleźć konta dla seniorów, walutowe, firmowe, konta oszczędnościowo-rozliczeniowe i inne. Czy konsument może mieć konto w kilku różnych bankach? Czy istnieją jakieś ograniczenia w tym zakresie?

Fot: Konta bankowe w różnych bankach - to się opłaca?

Prawo nie zabrania konsumentom utrzymywania kilku kont osobistych w różnych bankach. Pozwalają one na korzystanie z atrakcyjnych promocji i lepsze zarządzanie finansami, na przykład w obliczu awarii macierzystego banku. 

Bez ograniczeń
Przepisy prawa bankowego, ani żadne inne, nie stawiają ograniczeń w kontekście zawierania z bankami umów o prowadzenie kont osobistych. W efekcie konsument może mieć nawet kilka różnych kont, w poszczególnych bankach.
Może wybrać najbardziej atrakcyjne oferty rachunków i korzystać z nich. Musi liczyć się jedynie z tym, że niektóre będą pociągały za sobą dodatkowe opłaty, których czasami można uniknąć, jeśli klient banku zapewni odpowiednio wysokie wpływy na rachunek osobisty lub dokona wystarczająco wiele transakcji za pośrednictwem swojego konta.

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Czy warto mieć kilka kont?
Założenie kilku kont w różnych bankach może umożliwić sprawniejsze zarządzanie posiadanymi finansami. Przede wszystkim drugi rachunek, w zupełnie innym banku, może okazać się przydatny, gdy bank macierzysty będzie miał okresową przerwę w działaniu lub awarię. Wówczas pieniądze zgromadzone na innym rachunku pozwolą na uzyskanie dostępu do pieniędzy przez cały czas.
Banki organizują okresowe promocje dla swoich klientów. W mBanku będą to mOkazje, w ING kody promocyjne dla klientów na różne zakupy, zaś w Alior Banku bonusy na zakupy. Kilka kont powoduje, że klient może korzystać z wielu atrakcji promocyjnych, zniżek, programów cashback i podobnych.
Dodatkowe konto osobiste może dawać niezależność finansową, kiedy np. małżonkowie mają jedno konto wspólne, a każdy chce mieć też własne pieniądze. Można potraktować taki rachunek dodatkowy jako miejsce, gdzie będziemy gromadzić oszczędności na dowolny cel.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »