A A A
drukuj

Dlaczego warto założyć konto firmowe z terminalem?

Data publikacji: 2020.08.13 godz. 14:49
OCENA
3.8/5

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne, a Polacy nie mają większych obaw przed ich stosowaniem. Właśnie dlatego posiadacz sklepu lub punktu usługowego nie oferujący możliwości zapłaty bezgotówkowej, z czasem będzie tracił coraz większą liczbę klientów. Wielu właścicieli małych biznesów zdaje sobie sprawę z tego faktu. Liczbę firm instalujących swój pierwszy terminal płatniczy dodatkowo zwiększa program Polska Bezgotówkowa. Warto wiedzieć, że niektóre banki oferują klientom korzyści znacznie wykraczające poza zakres wspomnianego programu.

Fot: Jakie konto z terminalem płatniczym?

Właściciele niewielkich biznesów coraz częściej instalują terminale płatnicze. Wyjaśniamy, dlaczego takie rozwiązanie się opłaca. 

Polska Bezgotówkowa znacznie zwiększyła liczbę terminali 
Fundacja Polska Bezgotówkowa to wspólne przedsięwzięcie z udziałem rządu, operatorów płatniczych oraz banków. Jego zadaniem jest między innymi propagowanie obrotu bezgotówkowego. Opisywana Fundacja niedawno poinformowała, że dzięki jej inicjatywom zainstalowano już ponad 300 000 terminali płatniczych. W ramach swojej oferty skierowanej do przedsiębiorców, Fundacja Polska Bezgotówkowa zapewnia brak opłat za instalację terminala i obsługę płatności bezgotówkowych przez kolejne 12 miesięcy. Po upływie rocznego okresu zwolnienia, warunki współpracy z wybranym bankiem mogą być zróżnicowane. Właśnie dlatego należy uważnie analizować każdą ofertę.

Za nowy terminal nie trzeba będzie płacić nawet przez dwa lata
Ze względu na zróżnicowaną ofertę kont firmowych z terminalami, eksperci eBroker.pl niedawno przygotowali specjalny ranking. Jego wyniki wskazują, że szczególnie dobrą ofertę posiada Santander Bank Polska. Firmy otwierające w tym banku Konto Firmowe Godne Polecenia z przenośnym lub stacjonarnym terminalem płatniczym, nie zapłacą za jego dzierżawę nawet przez 24 miesiące. Roczne zwolnienie z opłat to efekt przystąpienia Santander Banku Polska do programu Polska Bezgotówkowa. Wspomniany bank obecnie zapewnia małym firmom nawet kolejne 12 miesięcy bez opłat za dzierżawę terminala przenośnego lub stacjonarnego. Oferta Santander Banku Polska wyróżnia się też niskim poziomem prowizji za przyjmowane transakcje już po zakończeniu rocznego okresu zwolnienia w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

Konto Firmowe Godne Polecenia też jest bardzo atrakcyjne
Na uwagę zasługuje również samo Konto Firmowe Godne Polecenia. Wszyscy przedsiębiorcy (niezależnie od potrzeb związanych z terminalem) powinni wiedzieć, że ten rachunek obecnie jest dostępny w ramach promocji. Zapewnia ona dwuletnie zwolnienie z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej i inne najważniejsze usługi. Czytelnicy eBroker.pl oprócz standardowego zwrotu za transakcje kartą (3% przez 6 miesięcy, łącznie do 900 zł), po otwarciu Konta Firmowego Godnego Polecenia mogą otrzymać dodatkowe 250 zł w ramach specjalnego bonusu. 
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia z darmowym terminalem nawet do 24 miesięcy »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloDom Zielona Hipoteka w VeloBank »