A A A
drukuj

Długi okres spłaty pożyczki jest receptą na kryzys

Data publikacji: 2020.06.05 godz. 15:21
OCENA
4.5/5

Podczas kryzysu większego znaczenia nabiera możliwość pożyczania pieniędzy na długi okres. Taką opcję proponuje nam m.in. dobrze znany SuperGrosz.

Fot: Pożyczka ratalna w Super Grosz

Kryzys gospodarczy to okres, w którym pojawia się wielu nowych klientów firm pożyczkowych. W czasach gorszej koniunktury, wzrasta również zainteresowanie pożyczkami, których spłatę można rozłożyć na dłużej. Na polskim rynku pozabankowym można znaleźć kilka takich ratalnych pożyczek. Na przykładzie oferty SuperGrosz wyjaśniamy, dlaczego pożyczki posiadające dłuższy okres spłaty stanowią dobrą odpowiedź na problemy finansowe wielu Polaków.

Dłuższy okres spłaty to bezpieczniejsze pożyczanie …
Jeżeli chodzi o wszystkie nowe pożyczki oraz kredyty, to ich ryzyko dla instytucji finansowej oraz samego klienta można mierzyć przy pomocy wskaźnika (DtI - ang. debt to income). Wspomniany wskaźnik informuje nas o tym, jaki udział wszystkie raty mają w dochodzie netto („na rękę”) singla lub większego gospodarstwa domowego. Jeżeli poziom DtI jest wysoki (np. 60%), to istnieje spore ryzyko, że spłata kredytu lub pożyczki będzie przebiegała z problemami.

Osoba wnioskująca o pożyczkę, na pewno nie zwiększy swojego dochodu z dnia na dzień. Istnieje jednak inny sposób na obniżenie udziału raty w miesięcznych dochodach. Mowa o wybraniu odpowiednio długiego okresu spłaty. Taką możliwość, która jest bardzo pożyteczna w czasach kryzysu mają m.in. klienci dobrze znanej marki pożyczkowej SuperGrosz.

Ratę w prosty sposób można obniżyć nawet dwa razy
W ramach przykładu, warto wziąć pod uwagę sytuację klienta SuperGrosz, który chce pożyczyć 15000 zł. Przy okresie spłaty wynoszącym półtora roku (18 miesięcy), miesięczna rata (1277,14 zł) będzie stanowiła aż 50% dochodu netto osoby wnioskującej o pożyczkę. O wiele lepszym rozwiązaniem (nie tylko w czasach kryzysu) będzie wydłużenie okresu spłaty do 50 miesięcy, czyli maksimum aktualnie oferowanego przez SuperGrosz. Taka opcja oznacza spadek raty do bezpiecznego poziomu 680,00 zł (ok. 27% dochodu netto klienta).
Oblicz wygodną ratę dla siebie »

SuperGrosz pożycza na długo i bez zaświadczeń z pracy
Możliwość wyboru jednego z najdłuższych na rynku okresów spłaty i pożyczenia nawet 15 000 zł to nie jedyne zalety pożyczek oferowanych przez SuperGrosz. Warto nadmienić, że wspomniana firma pożycza pieniądze bez konieczności przesyłania zaświadczeń o dochodach oraz podobnych dokumentów. Nowi klienci SuperGrosz.pl mogą wnioskować nawet o 10000 zł spłacane przez 50 miesięcy. Taka pożyczka będzie mieć ratę na poziomie 453,33 zł.

Trzeba również dodać, że SuperGrosz cechuje się szerokim zakresem akceptowanego wieku klienta (21 lat - 80 lat). Dowiedz się więcej »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »