A A A
drukuj

Gdzie dadzą największy procent na lokacie w 2018 roku?

Data publikacji: 2018.02.19 godz. 10:15
OCENA
2,8/5

Na początku 2018 roku prezentujemy lokaty, które mogą zapewnić największe zyski. Niektóre banki oferują depozyty z oprocentowaniem nawet do 4,00%. Sprawdź, gdzie otrzymasz takie warunki!

Fot: Porównanie lokat bankowych - luty 2018.

Rok 2018 prawdopodobnie nie będzie szczególnie korzystny dla posiadaczy lokat. Tacy klienci banków wciąż narzekają na rosnącą inflację i oprocentowanie depozytów terminowych, które przeciętnie wynosi 1,50%. Na szczęście można znaleźć lokaty posiadające oprocentowanie dwa razy wyższe od rynkowej średniej. Z myślą o posiadaczach oszczędności, postanowiliśmy zaprezentować depozyty terminowe, które na początku 2018 r kuszą najwyższymi odsetkami.

Zyskowne są propozycje BGŻ Optimy, Idea Banku i Nest Banku
Osoba zainteresowana lokatą o typowej wartości (np. 15 000 zł) i jednym z najczęściej wybieranych okresów oszczędzania (3 miesiące, 6 miesięcy lub 12 miesięcy), nie może narzekać na brak propozycji. Problem stanowi jednak oprocentowanie dostępnych lokat, które czasem oscyluje na poziomie 1,00% w skali roku. Lokaty z roczną stawką oprocentowania zbliżoną do 3,50% - 4,00%, niestety stanowią rynkową rzadkość. Takie depozyty aktualnie może zaproponować:

  • BGŻ Optima (Lokata Bezkarna na trzy miesiące z oprocentowaniem 3,50%)
  • Idea Bank (Lokata Happy PRO na trzy miesiące z oprocentowaniem 3,50%)
  • Nest Bank (Nest Lokata Nowe Środki na trzy, sześć lub dwanaście miesięcy z oprocentowaniem do 4,00%)

Poniższa tabela przedstawia informacje na temat dodatkowych warunków analizowanych lokat. Warto zwrócić uwagę, że oferta Idea Banku oraz BGŻ Optima jest zarezerwowana dla nowych klientów. Posiadacze Lokaty Happy PRO, nie muszą jednak otwierać dodatkowego rachunku osobistego. Konto oszczędnościowe powiązane z Lokatą Bezkarną jest darmowe i przyda się do zakładania innych zyskownych lokat z oferty BGŻ Optima. Warto przypomnieć, że Lokata Bezkarna zgodnie ze swoją nazwą, umożliwia wypłatę środków (w dowolnym momencie) bez utraty wcześniej wypracowanych odsetek.
Zobacz ranking lokat eBroker.pl (20 000 zł/3 miesiące), który wygrała Lokata Bezkarna »

W przypadku promocyjnej lokaty z Nest Banku, warto zwrócić uwagę na wymóg wpłacenia nowych środków. Posiadacze tego depozytu terminowego (Nest Lokata Nowe Środki), będą musieli założyć zupełnie bezpłatne konto osobiste (Nest Konto), które zawsze plasuje się wysoko w rankingach eBroker.pl.

Prezentacja najbardziej zyskownych lokat (15 000 zł) na 3, 6 i 12 miesięcy
Nazwa lokaty Oprocentowanie             Złóż wniosek o lokatę online:
Lokaty na okres 3 miesięcy (15 000 zł)
BGŻOptima
Lokata Bezkarna
3,50% Złóż wniosek online »
Idea Bank
Lokata Happy PRO
3,50% Złóż wniosek online »
Nest Bank
Lokata Witaj
(lokata do 10 000 zł)
4,00% Złóż wniosek online »
Lokata na okres 6 miesięcy i 12 miesięcy (15 000 zł)
Nest Bank
Nest Lokata Nowe Środki
(zakładana online)
2,35% - 6 miesięcy
2,45% - 12 miesięcy
Złóż wniosek online »

Deponenci nadal będą musieli czekać na podwyżkę stóp NBP …
Trzeba dodać, że wszystkie lokaty prezentowane w powyższej tabeli, cechują się stałą stawką oprocentowania. Takie rozwiązanie sprawia, że klient już na początku okresu oszczędzania, może przewidzieć wysokość odsetek. Niektórzy czytelnicy mogą zadawać sobie pytanie, czy w obliczu spodziewanych podwyżek stóp procentowych NBP, nie lepiej byłoby wybrać lokaty posiadające zmienne oprocentowanie. Przeciwko takiemu rozwiązaniu przemawiają dwa argumenty. Po pierwsze, na krajowym rynku brakuje zyskownych lokat ze zmienną stopą procentową. Po drugie, perspektywa podwyżki polskich stóp procentowych oddaliła się po styczniowej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego. Szef NBP wyraźnie zasugerował, że pierwsza dodatnia zmiana kosztu rodzimego pieniądza, wcale nie musi nastąpić w 2018 r. Niewykluczone, że obecny poziom stóp procentowych NBP utrzyma się do II kw. lub III kw. 2019 r. To dobra wiadomość dla kredytobiorców i znacznie gorsza z punktu widzenia posiadaczy oszczędności.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »