A A A
drukuj

Gdzie najlepiej otworzyć lokatę na 3 miesiące? Sprawdziliśmy

Data publikacji: 2017.11.27 godz. 11:57
OCENA
4.8/5

Lokaty zakładane na trzy miesiące wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Porównaliśmy oferty i sprawdziliśmy, w których bankach można liczyć na największe zyski.

Fot: Najlepsze lokaty na 3 miesiące -przegląd ofert.

Według wyników analiz naszej porównywarki, lokaty trzymiesięczne wciąż należą do najbardziej popularnych wśród internautów. Oprocentowanie takich kwartalnych depozytów jest znacznie mniejsze niż jeszcze 2 lata - 3 lata temu, ale ich posiadacze mogą liczyć na promocje oraz ciekawe oferty. Z myślą o osobach deponujących środki na 3 miesiące, postanowiliśmy sprawdzić, które lokaty są zyskowne w przypadku oszczędności do 20 000 zł oraz większych kwot (powyżej 20 000 zł). Najlepsze kwartalne lokaty gwarantują oprocentowanie 3,50%, co jest dobrym wynikiem w obecnych warunkach.

Lokata Bezkarna to najlepsza oferta w przedziale do 20 000 zł
Jeżeli chodzi o lokaty posiadające wartość do 20 000 zł, to wysokim oprocentowaniem wyróżniają się propozycje BGŻOptima (Lokata Bezkarna) oraz Idea Banku (Lokata Happy). Obydwa wspomniane depozyty zapewniają oprocentowanie wynoszące 3,50% w skali roku, czyli około dwukrotnie wyższe od rynkowej średniej. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Lokata Happy jest dostępna tylko dla osób przechowujących do 10 000 zł. Lokata Bezkarna posiada dwukrotnie wyższy limit środków oprocentowanych na 3,50% - 20 000 zł. Ten popularny i sprawdzony depozyt już wielokrotnie wygrywał rankingi eBroker.pl ze względu na wysokie oprocentowanie. Warto również zwrócić uwagę na unikalny sposób naliczania odsetek. Osoba przedterminowo wypłacająca środki z Lokaty Bezkarnej, otrzyma wszystkie wypracowane dotychczas oszczędności. W takiej samej sytuacji, rezygnacja z wielu innych lokat, skutkuje utratą całości odsetek. Przykładem może być chociażby Lokata Happy.
Trzeba nadmienić, że Lokata Bezkarna jest dostępna online dla nowych klientów BGŻOptima (tzn. osób, które przez ostatnie 12 miesięcy nie miały tam konta oszczędnościowego). Wspomniany depozyt otwiera się razem z bezpłatnym kontem oszczędnościowym, które w przyszłości będzie przydatne do korzystania z innych promocji BGŻOptima. Złóż wniosek online »
Zobacz nasz listopadowy ranking lokat, w którym wygrała Lokata Bezkarna »

3-miesięczne lokaty bankowe z wysokim oprocentowaniem (listopad 2017 r.)
Nazwa banku
nazwa lokaty
Oprocentowanie Otwórz lokatę online:
BGŻ Optima
Lokata Bezkarna
3,50% Złóż wniosek online »
BGŻ Optima
Lokata Bezkompromisowa
2,70% Złóż wniosek online »
Idea Bank
Lokata Happy
3,50% Złóż wniosek online »

Lokata Bezkompromisowa kusi właścicieli większych środków
Osobom posiadającym większe oszczędności niż 20 000 zł, trudniej jest znaleźć lokatę o zadowalającym oprocentowaniu. Na szczęście BGŻOptima posiada w swojej ofercie również Lokatę Bezkompromisową. Ten depozyt bardzo przypomina Lokatę Bezkarną i różni się od niej tylko niższym oprocentowaniem (2,70%) oraz wyższym limitem wartości (100 000 zł). Nowi klienci BGŻOptima przy okazji otwierania darmowego konta oszczędnościowego przez Internet, mogą wybrać Lokatę Bezkompromisową zamiast Lokaty Bezkarnej. Warto dodać, że „większa” lokata oferowana przez BGŻOptima (tzn. Lokata Bezkompromisowa), również posiada ciekawy mechanizm gwarantujący wypłatę wszystkich dotychczas wypracowanych odsetek w razie przedwczesnego wycofania oszczędności. Sprawdź »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »