A A A
drukuj

Porównanie pożyczek gotówkowych online - luty 2020

Data publikacji: 2020.02.21 godz. 14:27
OCENA
4.1/5

Rynek pożyczek dostępnych przez internet cały czas się porzerza. Pożyczenie kwot pow. 50 000 zł online nie stanowi już problemu i nie chodzi tutaj wyłącznie o oferty banków. Z bankami mocno konkuruje również jeden pożyczkodawca.

Fot: Pożyczki gotówkowe online - porównanie

Usługi finansowe coraz bardziej przenoszą się do Internetu. Dotyczy to między innymi pożyczek pozabankowych, za popularnością których próbują nadążyć krajowe banki. W ofercie banków również znajdziemy propozycje pożyczenia pieniędzy przez Internet. Postanowiliśmy je porównać z tym, co oferuje jedna z wiodących firm pożyczkowych. W rezultacie pojawiła się niespodzianka. Mianowicie pozabankowy pożyczkodawca proponuje podobną ofertę, jak ta w bankach. Co więcej, firma pożyczkowa udostępnia proces z weryfikacją dostępną 100% online. 

Nie tylko banki i SKOK-i mogą pożyczyć więcej niż 50 000 zł
Niektóre osoby wciąż jeszcze mogą myśleć, że wszystkie pozabankowe pożyczki mają niewielką wartość sięgającą co najwyżej kilkunastu tysięcy złotych i okres spłaty nie dłuższy niż 2 lata - 3 lata. Oferta firmy Smartney Grupy Oney Bank zmienia te wyobrażenia. Okazuje się bowiem, że wspomniany pożyczkodawca może wypłacić klientom nawet 60 000 zł i zaproponować spłatę długu przez 60 miesięcy.
Większość banków w ramach kredytów i pożyczek gotówkowych proponuje wyższe maksymalne limity wypłacanej kwoty (np. 150 000 zł - 200 000 zł). Trzeba jednak pamiętać, że w dalszym ciągu niewiele osób decyduje się na pożyczenie kwoty większej niż 50 000 zł - 60 000 zł (na potrzeby konsumpcyjne). Co gorsza, niektóre banki ustalają restrykcyjne limity dotyczące kwoty pożyczanej przez Internet i okresu spłaty pożyczek online. Przykładowo nowy klient ING Banku Śląskiego może przez Internet pożyczyć maksymalnie 3000 zł na 3 lata. PKO Bank Polski w ramach Mini Ratki dostępnej online, ogranicza natomiast nowym klientom maksymalny okres spłaty do 12 miesięcy. Na całe szczęście, firma Smartney nie stosuje podobnych ograniczeń, które są uciążliwe dla klientów.

Oferty pożyczkowe online - porównanie luty 2020
Nazwa oferty RRSO Kwota pożyczki Okres spłaty Potrzebne dokumenty Wniosek online:
Smartney
Pożyczka
14,69% od 1 000 zł
do 60 000 zł
od 12 miesięcy
do 60 miesięcy
Wymagany tylko
dowód osobisty
Sprawdź »
ING Bank
Śląski
Pożyczka
gotówkowa
9,38% od 1 000 zł
do 200 000 zł
(dla nowych
klientów 
tylko
do 3000 zł online)
od 3 miesięcy
do 120 miesięcy
(do 36 miesięcy
online dla
nowych klientów)
Wymagane informacje
o pracodawcy oraz
dochodach 
Sprawdź »
PKO BP
Mini Ratka
15,98% od 500 zł
do 200 000 zł 
od 2 miesięcy
do 96 miesięcy
(do 12 miesięcy
dla nowych
klientów)
Wymagane informacje
o pracodawcy oraz
dochodach 

T-Mobile Usługi
Bankowe
Pożyczka
gotówkowa
16,27% do 200 000 zł do 120 miesięcy Wymagane informacje
o pracodawcy oraz
dochodach 
Sprawdź »
Santander Bank
Polska
Kredyt
gotówkowy
10,11% od 500 zł
do 300 000 zł
(do 92 000 zł
w trybie online)
od 3 miesięcy
do 120 miesięcy
Wymagane informacje
o pracodawcy oraz
dochodach 
Sprawdź »
Alior Bank
Pożyczka z
Mikrokosztami
13,25% do 200 000 zł od 24 miesięcy
do 60 miesięcy
Wymagane informacje
o pracodawcy oraz
dochodach 
Sprawdź »

Smartney jako jedyny pożycza dużo bez zaświadczeń
Atrakcyjność oferty Smartney w porównaniu do kredytów i pożyczek bankowych online, wiąże się również z możliwością pożyczenia pieniędzy wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Krajowe banki nie mogą być tak liberalne, ponieważ pożyczania „na dowód” zabrania im Komisja Nadzoru Finansowego. Osoby próbujące pożyczyć pieniądze od banku za pośrednictwem Internetu, mogą spodziewać się tego, że będą potrzebne dokumenty potwierdzające dochody albo przynajmniej informacje na temat zakładu pracy (numer NIP pracodawcy i/lub kontakt do niego).
Warto podkreślić, że pomimo liberalnej polityki dotyczącej sprawdzania klientów, pożyczka Smartney w porównaniu do oferty banków nie wyróżnia się wysokimi kosztami. Świadczy o tym poziom Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO). Minimalny wskaźnik RRSO dla pożyczek Smartney wynosi zaledwie 14,69%. Bardzo wiele osób zaciągających kredyty gotówkowe w bankach, musi zgodzić się na wyższy poziom RRSO. Sprawdź ofertę Smartney »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »