A A A
drukuj

Porównanie kont bankowych dla lojalnych klientów - grudzień 2021

Data publikacji: 2021.12.22 godz. 09:31
OCENA
4.8/5

Większość banków wypłaca premię w ciągu 3 - 4 miesięcy od otwarcia konta osobistego. Czy są takie, które postępują inaczej? Odpowiadamy na to pytanie.

Fot: Premia

Osoby, które kilka lat temu śledziły promocje związane z kontami osobistymi mogą pamiętać, że wtedy normą był na przykład zwrot kilku procent transakcji bezgotówkowych trwający przez cały rok. Obecnie krajowe banki preferują inny sposób nagradzania klientów. Mowa o wypłacie całej premii po otwarciu konta osobistego albo ewentualnie w ciągu 3 - 4 miesięcy od jego założenia. Taka opcja niekoniecznie odpowiada wszystkim posiadaczom rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR-ów). Niektóre osoby chciałyby zarabiać pieniądze przez dłuższy czas i dzięki temu otrzymać od banku większą sumę. Sprawdzamy, czy jest to możliwe w kontekście obecnej oferty kont osobistych.

Premie bywają spore, ale są zwykle krótkookresowe
Poniższa tabela bazująca na promocyjnych ofertach banków z początku grudnia 2021 r. potwierdza, że osoby otwierające nowe konta osobiste raczej nie mogą narzekać na poziom premii. W przypadku najbardziej atrakcyjnych ofert, łączna nagroda wynosi od 200 zł do 500 zł. Perspektywa otrzymania takiej sumy na pewno jest kusząca w czasach, gdy oprocentowanie większości lokat zniechęca, a inflacja dodatkowo uszczupla wartość oszczędności. Niestety, większość analizowanych banków nie proponuje warunków promocji, które mogłyby zadowolić osobę szukającą długoterminowych premii.

Prezentacja najlepszych kont osobistych z premią dla lojalnego klienta (grudzień 2021 r.)
Nazwa banku
nazwa konta
Maksymalna
wartość
premii
Zasady wypłaty premii Złóż wniosek
Credit Agricole
Konto dla Ciebie
500 zł 50 zł premii za otwarcie
konta i wpływ min. 300 zł
3% płatności bezgotówkowych
(do 25 zł miesięcznie) przez
18 mies.
Warunek - wykonanie
w miesiącu
min. 10 płatności
bezgotówkowych
 Sprawdź >>
Santander
Bank Polska
Konto Jakie Chcę
450 zł 300 zł premii za otwarcie konta
i aktywność(100 zł - otwarcie
konta i min. 1 logowanie do
aplikacji,200 zł - wpływ min.
1000 zł, 1 transakcja bezgotówkowa
i min. 1 logowanie do aplikacji
w każdym z 3 miesięcy)150 zł
na zakupy w Biedronce albo
RTV EURO AGD
 Sprawdź >>
Millennium Bank
Konto 360°
360 zł 180 zł za założenie konta z kartą
i min. 1 transakcję bezgotówkową
180 zł za wpływ min. 1000 zł/m-c
i 1 transakcję bezgotówkową w
każdym z 3 miesięcy
 Sprawdź >>
mBank
eKonto Osobiste
w Promocji
300 zł 100 zł + 2 x 50 zł miesięcznej
premii za wpływ min. 1000 zł/m-c
i co najmniej 8 transakcji kartą
lub BLIK-iem50 zł za otwarcie
konta na selfie lub przez e-dowód
50 zł za otwarcie konta dla dziecka
 Sprawdź >>
BNP Paribas
Konto otwarte
na Ciebie
w promocji
300 zł 5 zł za każdą wykonaną aktywność
w miesiącu - do 100 zł miesięcznie
przez 3 miesiące (aktywności:
transakcje bezgotówkowe i BLIK,
przelewy online, wpływy min. 500 zł)
 Sprawdź >>
Alior Bank
Konto
Jakże Osobiste
200 zł 4 x 50 zł miesięcznie za wykonanie
w miesiącumin. 1 transakcji
bezgotówkowej kartą płatnicząi
zalogowanie się do aplikacji mobilnej
 Sprawdź >>


Jeden bank nagradza swoich klientów przez 1,5 roku
Dla osób, które chcą być doceniane jako stały klient banku, mamy jednak dobrą wiadomość. Chodzi o to, że konto z najwyższym poziomem premii wynoszącym do 500 zł (promocyjne Konto dla Ciebie) cechuje się właśnie długoterminową wypłatą nagród. Posiadacz tego rachunku może wybrać jeden z trzech następujących wariantów naliczania i wypłaty nagrody:

  • zwrot 3% transakcji bezgotówkowych wynoszący do 8,35 zł miesięcznie przez 6 miesięcy (warunek: wykonanie min. 3 płatności bezgotówkowych w ciągu miesiąca)
  • zwrot 3% transakcji bezgotówkowych wynoszący do 12,50 zł miesięcznie przez 12 miesięcy (warunek: wykonanie min. 5 płatności bezgotówkowych w ciągu miesiąca)
  • zwrot 3% transakcji bezgotówkowych wynoszący do 25,00 zł miesięcznie przez 18 miesięcy (warunek: wykonanie min. 10 płatności bezgotówkowych w ciągu miesiąca)

Oprócz zwrotu za płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIK-iem, Credit Agricole proponuje 50 zł wstępnej premii wypłacanej za otwarcie Konta dla Ciebie i wpływ min. 300 zł. Najbardziej korzystny wydaje się oczywiście trzeci wariant, w którym posiadacz Konta dla Ciebie otrzyma do 450 zł za transakcje bezgotówkowe przez kolejne 18 miesięcy i dodatkowo dostanie 50 zł na samym wstępie. Wykonanie co najmniej 10 transakcji bezgotówkowych miesięcznie na pewno nie jest trudnym do spełnienia warunkiem. Aktywny posiadacz wyróżnionego przez nas rachunku może mieć pewność, że nie zapłaci za prowadzenie Konta dla Ciebie, obsługę karty debetowej, a także za korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów.

 

 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »