A A A
drukuj

Gdzie się udać po dobre konto osobiste dla młodych?

Data publikacji: 2017.10.05 godz. 11:10
OCENA
5.0/5

Niektóre banki oferują młodym klientom preferencyjne warunki prowadzenia kont. Czasem dodatkowym bonusem jest zwrot za zakupy opłacone kartą debetową. Sprawdź, na których możesz zarobić!

Fot: Młodzieżowe konta bankowe, na których można zyskać.

Jeszcze kilka lat temu krajowe banki miały w swojej ofercie o wiele więcej kont bankowych dla różnych grup klientów (np. młodzieży, studentów, kobiet i seniorów). Obecnie sytuacja przedstawia się inaczej, ponieważ bankowcy postanowili ujednolicić swoją ofertę rachunków osobistych. Konta dla seniorów praktycznie zniknęły z rynku, a oferty skierowane do młodych klientów stały się rzadsze. To nie oznacza jednak, że młodsi posiadacze kont nie mogą już liczyć na preferencje. Kilka banków oferuje takim osobom np. zwolnienie z miesięcznej opłaty za kartę debetową lub rachunek. Warto również wspomnieć o zwrocie o zakupy.

Młodym klientom spodoba się oferta Alior Banku, T - Mobile UB i BGŻ BNP Paribas
Z myślą o młodych użytkownikach naszego serwisu, postanowiliśmy sprawdzić, które banki proponują specjalne warunki prowadzenia kont bankowych dla klientów liczących sobie mniej niż 30 lat. Poniższa tabela prezentuje trzy przykłady popularnych i cenionych kont, których młodzi posiadacze mogą liczyć na lepsze warunki. Na szczególną uwagę zasługuje nowa oferta Alior Banku. Niedawno wprowadzone na rynek Konto Jakże Osobiste jest darmowe (bez dodatkowych warunków) dla wszystkich osób, które nie ukończyły 26 lat. Wszyscy posiadacze tego ciekawego konta dodatkowo mogą wybrać sobie dwa darmowe bonusy. Mowa o następujących propozycjach:

 • darmowych wypłatach ze wszystkich krajowych bankomatów
 • darmowych wypłatach ze wszystkich zagranicznych bankomatów
 • wyższym oprocentowaniu na koncie oszczędnościowym
 • limicie kredytowym na koncie, który jest nieoprocentowany przez 10 dni
 • zwrocie 1% za płatności telefonem (do 20 zł/m-c)
 • ubezpieczeniu w trakcie podróży za granicą
 • programie rabatowym Mastercard Priceless Specials
 • pomocy w nagłych wypadkach (pakiet assistance)
 • pakiecie 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych (przez bankowość internetową i mobilną)

Trzeci i każdy kolejny z wymienionych powyżej bonusów można otrzymać, płacąc za niego jedynie 3,50 zł miesięcznie. Załóż konto w Alior Banku i wybierz swoje korzyści »
Dodatkowe korzyści dla młodych klientów proponują również T - Mobile usługi bankowe (w ramach Konta Freemium). Posiadacz tego konta, który nie ukończył 19 lat, zostaje automatycznie zwolniony z opłaty za kartę debetowa. Innym atutem konta Freemium jest zwrot 5% wartości transakcji (do 15 zł/m-c) przez 6 miesięcy. Otwórz konto ze zwrotem 5% »
Zwrotu za zakupy nie proponuje BGŻ BNP Paribas. Warto jednak zwrócić uwagę, że ten bank bezwarunkowo zrezygnował z pobierania miesięcznej opłaty za prowadzenie Konta Maksymalnego. Posiadacze tego rachunku, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat, dodatkowo mogą liczyć na bezpłatną obsługę karty debetowej. 

Konta osobiste z preferencyjnymi warunkami dla młodych klientów (październik 2017 r.)
Nazwa konta Preferencje dla młodych klientów   Otwórz konto online:
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Z opłaty za prowadzenie konta są zwolnione osoby,
które nie ukończyły 26 lat.
Złóż wniosek online »
BGŻ BNP Paribas
Konto Maksymalne
Z opłaty za obsługę karty debetowej są zwolnione osoby,
które nie ukończyły 26 lat.
 
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile konto Freemium
Z opłaty za obsługę karty debetowej są zwolnione osoby
do 19 roku życia.
Złóż wniosek online »

Innym rozwiązaniem mogą być zupełnie darmowe konta osobiste
Młodzi klienci banków czasem szukają kont bez dodatkowych bonusów, które mogą jednak zapewnić bezwarunkowy brak miesięcznych opłat. Takie rachunki „za zero” są dobrym wyborem np. dla osób posiadających niskie albo nieregularne wpływy na konto.
Obecnie na rynku można znaleźć mniej zupełnie darmowych kont osobistych, niż jeszcze kilka lat temu. To nie oznacza jednak, że one zupełnie zniknęły z bankowej oferty. Takie konta (bez dodatkowych bonusów dla młodych osób) może zaproponować Nest Bank (Nest Konto), Idea Bank (Konto Idealne) oraz Orange Finanse (Konto Osobiste).
Zobacz nasz najnowszy ranking kont osobistych dla młodego klienta »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
 • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
 • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »