A A A
drukuj

Gdzie się wybrać po dużą konsolidację?

Data publikacji: 2022.10.20 godz. 12:57
OCENA
3.7/5

Niektóre osoby potrzebują kredytu konsolidacyjnego o dużej wartości. Sprawdzamy aktualną ofertę banków dla osób poszukujących takich ofert. 

Fot: Kredyt konsolidacyjny

W ostatnich latach rosła popularność kredytów gotówkowych na duże kwoty. Niskie oprocentowanie zwiększało bowiem zdolność kredytową i zachęcało do zaciągania większych zobowiązań. Poza tym całkiem spora grupa osób wnioskowała o duże kredyty gotówkowe, które miały np. finansować remont domu lub mieszkania albo zakup samochodu. Nie można też zapominać o popularnych chwilówkach i kartach kredytowych. Obecne warunki zachęcają do zrobienia porządków w swoich finansach. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak wyglądają oferty kredytów konsolidacyjnych o dużej wartości. Nasza październikowa analiza potwierdza, że nie każdy bank będzie w stanie pożyczyć naprawdę dużo w ramach konsolidacji.

Nie każdy bank skonsoliduje nawet 200 000 zł 
Poniższa tabela przedstawia ciekawe propozycje konsolidacji zadłużenia z wiodących krajowych banków. To zestawienie prezentuje kredyty konsolidacyjne o dużej wartości, a więc takie, w ramach których można pożyczyć co najmniej 150 000 zł (wraz z ewentualną dodatkową kwotą na nowe potrzeby). Po sprawdzeniu oferty rynkowej okazuje się, że tylko jeden porównywany bank (Pekao S.A.) jest w stanie pożyczyć więcej niż 200 000 zł.
Bank spod znaku żubra w ramach konsolidacji udostępnia nawet 250 000 zł, co jest bardzo dobrym wynikiem. Warto dodać, że pożyczana kwota może nawet w 25% składać się z dodatkowych środków na nowy cel i Bank nie pobierze za nie prowizji! W przypadku kredytów o większej kwocie, kluczowe znaczenie ma długi okres spłaty. Pod tym względem, polecana przez nas oferta Pekao S.A. również nie zawodzi. Wspomniany bank umożliwia bowiem rozłożenie spłaty konsolidowanego zobowiązania nawet na 120 miesięcy.

Brak prowizji za konsolidację nie jest normą …
Na podstawie informacji z poniższej tabeli można wysnuć jeszcze jeden ciekawy wniosek. Mianowicie, zerowa prowizja przygotowawcza (bez dodatkowych warunków) pojawia się dość często w kredytach konsolidacyjnych, ale nie stanowi rynkowej normy. Bezwarunkowo z prowizji rezygnuje między innymi wspomniany Bank Pekao S.A. Trzy kolejne banki mogą zwolnić klienta z prowizji przygotowawczej po spełnieniu dodatkowych warunków.
Jeżeli chodzi o poziom Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, czyli wskaźnika odzwierciedlającego koszt kredytu (głównie odsetek i prowizji), to widzimy spore zróżnicowanie. Stosunkowo niskim poziomem RRSO (12,96%) wyróżnia się oferta Pekao S.A. Niektórzy konkurenci deklarują natomiast roczny koszt kredytu konsolidacyjnego na poziomie przekraczającym nawet 17%. Dodatkowym atutem oferty Pekao S.A. pozostaje szybka procedura kredytowa. Dokładną ofertę pożyczki konsolidacyjnej z Pekao S.A. poznamy po wypełnieniu bezpiecznego formularza online.

Konsolidacja
Porównanie kredytów konsolidacyjnych o dużej wartości (październik 2022 r.)
Nazwa banku/
nazwa kredytu
Maksymalna
kwota kredytu 
Stawka prowizji
przygotowawczej
Rzeczywista
Roczna
Stopa
Oprocentowania
(RRSO)
Złóż wniosek
Pekao/
Pożyczka
konsolidacyjna
250 000 zł 0,00% 12,96%  Sprawdź >>
BNP Paribas/
Kredyt
konsolidacyjny
200 000 zł 0,00% 11,01%  
Alior Bank/
Kredyt
konsolidacyjny
200 000 zł 0,00% 9,04%  
Bank Pocztowy/
Lekki kredyt
konsolidacyjny
200 000 zł 0,00%
(z ubezpieczeniem)
lub 5,00%
13,81%  
ING Bank Śląski/
Pożyczka z
konsolidacją
160 000 zł 0,00% 11,03%  
mBank/Kredyt
konsolidacyjny
150 000 zł 0,00%
(z ubezpieczeniem)
lub 5,00%
17,55%  
Millennium Bank/
Pożyczka
konsolidacyjna
150 000 zł 0,00% jeśli
konsolidowane
długi spoza banku
będą wyższe od
5000 zł
17,36%  
Citi Handlowy/
Pożyczka
konsolidacyjna
150 000 zł 4,52% (z przykładu reprezentatywnego) 15,58%  


Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus