A A A
drukuj

Gdzie szukać lokaty na dłużej? Sprawdziliśmy

Data publikacji: 2017.10.19 godz. 15:54
OCENA
2.8/5

W dobie niskich stóp procentowych wiele osób szuka lokat bankowych z długim okresem oszczędzania. Sprawdziliśmy, na jakie oprocentowanie można obecnie liczyć w bankach.

Fot: Lokaty z długim okresem oszczędzania.

Po niedawnych wypowiedziach członków Rady Polityki Pieniężnej, posiadacze oszczędności mogą być pewni, że oprocentowanie lokat szybko nie wzrośnie. Nawet podwyżka stóp procentowych NBP w 2019 roku, obecnie stoi pod znakiem zapytania. Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że banki w najbliższym czasie obniżą oprocentowanie proponowanych lokat. Właśnie dlatego dłuższa lokata ze stałą stawką oprocentowania (np. na 12 m - cy lub 24 m - ce), wydaje się niezłym rozwiązaniem. Z myślą o osobach zainteresowanych takimi depozytami, sprawdziliśmy ofertę banków.

Uzyskanie rocznego oprocentowania powyżej 2,00% to nie problem
Średnie oprocentowanie lokat w bankach obecnie oscyluje na poziomie wynoszącym około 1,50%. Osoby zakładające roczną lokatę o większej wartości, na szczęście nie mają problemów z uzyskaniem wyższego oprocentowania swoich środków. Wśród zaprezentowanych poniżej lokat ze stałym oprocentowaniem, najbardziej zyskowna jest oferta Santander Consumer Banku (lokata Direct+ Wzrost). Jej posiadacze mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące 2,05% w przypadku rocznego okresu oszczędzania. Stawka oprocentowania rośnie do 2,30%, jeżeli klient Santander Consumer Banku zdecyduje się na przechowywanie środków przez dwa lata. Wspomniane stawki dotyczą nowych środków wpłacanych do banku. Sprawdź »
Co ciekawe, analizowani przez nas konkurenci Santandera w ramach rocznej lokaty mogą zaproponować oprocentowanie wynoszące 1,40% - 1,65%. Oprocentowanie konkurencyjnych lokat dwuletnich waha się od 1,85% do 2,00%. Warto zwrócić uwagę, że oferta Santander Consumer Banku (lokata Direct+ Wzrost) nie jest powiązana z kontem osobistym. Taki dodatkowy rachunek razem lokatą, będą musieli otworzyć między innymi klienci Eurobanku (patrz poniżej). 

Prezentacja atrakcyjnych lokat z długim okresem oszczędzania - 12 lub 24 miesiące
(październik 2017 r.)
Nazwa banku
Nazwa lokaty
Oprocentowanie lokaty Dowiedz się więcej:
Santander Consumer Bank
Direct+ Wzrost
12 miesięcy - 2,05%
24 miesiące - 2,30%
(oprocentowanie stałe)
Zamów kontakt z banku »
PLUS BANK S.A.
Lokata internetowa
12 miesięcy - 1,65%
24 miesiące - 2,00%
(oprocentowanie stałe)
Eurobank
Lokata terminowa
12 miesięcy - 1,40%
24 miesiące - 1,85%
(oprocentowanie stałe dla kwoty min. 10 000 zł)

Większą lokatę można bezpiecznie założyć przez Internet lub telefon
Posiadacze lokat otwieranych na dłuższy okres (np. 1 rok lub 2 lata), zwykle chcą deponować pokaźne sumy. Warto wiedzieć, że bezpieczne założenie takich depozytów terminowych o większej wartości jest możliwe w sposób zdalny (przez Internet lub telefon). Zdalny sposób założenia lokaty proponują wszystkie analizowane w tym zestawieniu banki (patrz powyższa tabela). W przypadku najbardziej zyskownego depozytu z Santander Consumer Banku (lokata Direct+ Wzrost), procedura jest bardzo prosta. Klient najpierw podaje swoje dane w bezpiecznym formularzu internetowym. Z posiadaczem oszczędności niezwłocznie kontaktuje się telefoniczny doradca banku, który przedstawia ofertę i pomaga w zawarciu umowy. Zamów bezpłatny kontakt z doradcą »
Warto dodać, że polecana przez nas lokata Direct+ Wzrost jest dostępna tylko przez Internet i telefon. Dla klientów preferujących tradycyjny sposób zakładania lokat lub nieposiadających nowych środków, Santander również ma ciekawą propozycję. Mowa o Lokacie Zysk+, której minimalna wartość wynosi 1000 zł. W przypadku rocznego okresu oszczędzania posiadacze tej lokaty zarobią 1,60%. Analogiczna stawka dla dwuletniej Lokaty Zysk+ wynosi 1,90%. Wszystkie podane stawki oprocentowania są stałe i gwarantują ustaloną wcześniej wysokość odsetek (niezależnie od zmiany stóp procentowych NBP). 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »