A A A
drukuj

Gdzie szukać mobilnego konta z premią?

Data publikacji: 2022.01.28 godz. 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2022.01.28 godz. 00:00
OCENA
5.0/5

Dobra aplikacja mobilna ma podobnie duże znaczenie, jak premia dla posiadacza konta. Wyjaśniamy, które konto oferuje zarówno dobrą premię, jak i najlepszą aplikację.

Fot: Dobra aplikacja mobilna

Wiodące krajowe banki bardzo dobrze poradziły sobie z dostosowaniem do zmieniających się preferencji klientów. Każdy duży bank oferuje już aplikację mobilną dla posiadaczy prywatnych kont osobistych. Oczywiście, nie wszystkie „apki” są tak samo dobre. Spore zróżnicowanie dotyczy też innej ważnej dla klientów kwestii, a mianowicie wysokości premii. Eksperci eBroker.pl na początku roku znów sprawdzili ofertę kont z dobrą aplikacją mobilną i wysoką premią. Jest to konieczne, bo początek nowego roku przyniósł zmiany dotyczące warunków promocji.

Swoją premię podniósł również ING Bank Śląski
Banki podnoszące wartość premii dla posiadaczy kont osobistych biorą pod uwagę między innymi inflację oraz podobne ruchy swoich konkurentów. Do grona instytucji, które zwiększyły premię w ostatnim czasie zaliczamy Alior Bank oraz ING Bank Śląski. Klienci Aliora teraz otrzymają 300 zł zamiast 200 zł. Z kolei ING podwyższył limit premii otrzymywanej za otwarcie konta i aktywność ze 160 zł do 200 zł. Warunki uzyskania takiej nagrody nie uległy jednak większym zmianom, co oznacza, że nadal łatwo jest otrzymać maksymalną premię od ING.

Aplikacja mobilna „z lwem” jest dla nas najlepsza
Wcześniej wspomnieliśmy o zmianach w promocji oferowanej przez ING, ponieważ ten bank wygrał nasz mini-ranking. Mowa o subiektywnej ocenie ekspertów eBroker.pl dotyczącej użyteczności aplikacji mobilnych oraz wygody korzystania z nich. Nasi eksperci nie są odosobnieni w swojej bardzo dobrej ocenie aplikacji mobilnej z ING. Wspomniany bank otrzymał między innymi prestiżową nagrodę Best Mobile Banking App w ramach konkursu World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks in Central & Eastern Europe 2020. Warto też przypomnieć o niedawnej nagrodzie dla ING oraz aplikacji Moje ING w konkursie Instytucja Roku 2021 (kategoria: Najlepsza aplikacja mobilna).

Prezentacja najlepszych kont z premią i dobrą aplikacją mobilną (styczeń 2022 r.)
Prezentacja najlepszych kont z premią i dobrą aplikacją mobilną (styczeń 2022 r.)
Nazwa banku/
nazwa konta
Subiektywna ocena 
aplikacji mobilnej
(od 0 do 5 punktów)
Wartość premii i zasady jej
uzyskania
Sprawdź ofertę
ING Bank Śląski/
Konto Direct
5,0 punktów 200 zł za otwarcie konta oraz
aktywność
 Sprawdź>>
Santander Bank Polska S.A./
Konto Jakie Chcę
4,0 punkty 300 zł za otwarcie konta oraz
aktywność + 100 zł na zakupy
w Biedronce
 Sprawdź>>
Alior Bank/
Konto Jakże Osobiste
4,5 punktu 300 zł za otwarcie konta oraz
aktywność klienta
 Sprawdź>>
BNP Paribas/
Konto otwarte na Ciebie
w promocji
4,0 punkty 350 zł za otwarcie konta oraz
aktywność klienta
 Sprawdź>>
mBank/
eKonto
4,0 punkty 200 zł za otwarcie konta oraz
aktywność, 50 zł za otwarcie
konta na selfie lub przez e-dowód
i 50 zł za otwarcie konta dla dziecka
 Sprawdź>>
Citi Handlowy/
CitiKonto
4,0 punkty 200 zł za otwarcie konta oraz
aktywność klienta
 Sprawdź>>
PEKAO S.A/
Konto Przekorzystne
4,0 punkty 100 zł za otwarcie konta oraz
aktywność klienta
 Sprawdź>>
Bank Millennium/
Konto 360°
3,5 punktu 360 zł za otwarcie konta oraz
aktywność klienta
 Sprawdź>>

Trzeba brać pod uwagę również koszt konta i karty
Oczywiście, poza kwestiami dotyczącymi premii oraz funkcjonalności aplikacji mobilnej, osoby szukające konta osobistego powinny brać pod uwagę także jego koszty. Pod tym względem, Konto Direct z ING również wyróżnia się pozytywnie. Klient ING bezwarunkowo nie płaci bowiem za prowadzenie rachunku osobistego. Wykonanie kartą debetową płatności na kwotę minimum 300 zł miesięcznie skutkuje natomiast zwolnieniem z opłaty za jej obsługę.

 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »