A A A
drukuj

Gdzie wypłaty z zagranicznych bankomatów są darmowe?

Data publikacji: 2018.06.14 godz. 15:05
OCENA
5.0/5

Z okazji zbliżających się wakacji postanowiliśmy sprawdzić, które banki oferują darmowe wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów. Wbrew pozorom, takich ofert jest niewiele…

Fot: Bezpłatne bankomaty za granicą - gdzie?

Wraz z początkiem lata, zdecydowanie wzrasta zainteresowanie kontami osobistymi, które pozwalają na darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów. Trudno się temu dziwić, bo Polacy coraz częściej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje (głównie do innych krajów UE albo Turcji i Egiptu). Wiele osób nie chce z powodu krótkiego wyjazdu zakładać specjalnego rachunku rozliczanego np. w euro lub dolarze amerykańskim. Właśnie dlatego turyści dość często szukają konta osobistego w złotym, które posłuży im na co dzień i nie wygeneruje dodatkowych kosztów podczas wakacji. Z myślą o naszych czytelnikach, postanowiliśmy poszukać takich rachunków dobrych na wakacje.

Odpowiednie konta oferuje np. Alior Bank i Deutsche Bank …
Konta z darmową obsługą zagranicznych bankomatów, wcale nie są powszechnym elementem oferty krajowych banków. Wiele takich rachunków zniknęło z rynku po wprowadzeniu podatku bankowego i licznych zmianach w cennikach banków. Na szczęście można jeszcze znaleźć atrakcyjne konta osobiste, w przypadku których bank nie pobiera opłat i prowizji za obsługę zagranicznych bankomatów. Mowa o rachunkach Deutsche Banku (dbNet Premium) oraz Alior Banku (Konto Jakże Osobiste i Konto Internetowe). Wspomniane konta zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli.

Przykładowe konta bankowe w PLN z darmową wypłatą gotówki z bankomatów zagranicznych (czerwiec 2018 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta 
Link do wniosku o konto:
Deutsche Bank Polska
dbNET Premium
Złóż wniosek online »
Alior Bank 
Konto Jakże Osobiste
Złóż wniosek online »
Alior Bank
Konto Internetowe
Złóż wniosek online »

Propozycja Deutsche Banku (dbNet Premium) to prestiżowy rachunek, którego prowadzenie do końca bieżącego roku jest zupełnie darmowe. Konto oferowane przez Deutsche Bank oprócz darmowej obsługi zagranicznych i krajowych bankomatów, zapewnia stosunkowo wysokie oprocentowanie (1,30% dla całego salda), zerowy koszt użytkowania karty debetowej oraz pakiet dodatkowych korzyści. Do wspomnianego pakietu zalicza się między innymi promocyjna lokata z oprocentowaniem 3,00%, konto oszczędnościowe oprocentowane na 2,55%, Lokata 500+ Premia z bonusem wynoszącym nawet 500 zł rocznie na każde dziecko oraz kredyt gotówkowy i karta kredytowa z lepszymi warunkami. Dowiedz się więcej »
Równie ciekawa jest propozycja Alior Banku w ramach Konta Jakże Osobistego. Posiadacz wspomnianego konta za darmo może sobie wybrać dwie korzyści (np. darmową obsługę krajowych bankomatów i darmową obsługę bankomatów zagranicznych). Za każdą kolejną korzyść trzeba zapłacić 3,50 zł miesięcznie. Do wyboru (oprócz darmowych bankomatów) jest między innymi zwrot 1% za płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie), ubezpieczenie w podróży za granicą, pakiet assistance oraz pakiet darmowych przelewów natychmiastowych. Sprawdź »
Osoby szukające „konta za 0 zł”, na pewno docenią kolejną propozycję Alior Banku. Mowa o Koncie Internetowym, które cechuje się darmową obsługą zagranicznych bankomatów i brakiem miesięcznej opłaty. Więcej informacji na temat tego prostego oraz ciekawego rachunku, znajdziesz w powyższej tabeli.

Uwaga: oprócz opłat bankowych mogą pojawić się inne koszty
W nawiązaniu do opisywanych powyżej kont warto wspomnieć o pewnej kwestii, która jest bardzo ważna dla turystów używających „złotówkowego” rachunku za granicą. Taki rachunek niestety nie gwarantuje braku jakichkolwiek kosztów (nawet jeśli nasz bank zrezygnował z opłaty lub prowizji za korzystanie z bankomatów poza Polską). Oprócz wspomnianej opłaty lub prowizji, mogą się pojawić trzy inne źródła kosztów. Pierwsze z nich polega na przeliczeniu transakcji bezgotówkowej lub wypłaty z bankomatu po niezbyt korzystnym kursie organizacji płatniczej (VISA/MasterCard) lub macierzystego banku. Taki kursowy koszt pojawi się jeśli waluta operacji wykonywanej kartą nie jest tożsama z walutą akceptowaną przez sprzedawcę lub bankomat. Warto również zdawać sobie sprawę, że niektóre krajowe banki (np. mBank) naliczają dodatkową prowizję za przewalutowanie środków podczas korzystania z zagranicznego bankomatu. Trzecim źródłem kosztów może być dodatkowa opłata pobierana przez zagranicznego operatora bankomatu. Właśnie dlatego podczas wakacyjnych wojaży warto korzystać z urządzeń obsługiwanych przez duże banki. Osoby często wyjeżdzające do jakiegoś kraju (np. Hiszpanii, Wielkiej Brytanii lub Niemiec), powinny natomiast pomyśleć o koncie rozliczeniowym w tamtejszej walucie.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »