A A A
drukuj

Ile może kosztować leczenie bez ubezpieczenia?

Data publikacji: 2017.03.23 godz. 12:37
OCENA
1.9/5

Większość Polaków posiada ubezpieczenie w ramach publicznej służby zdrowia. Wpłacanie składek do NFZ - u, nie gwarantuje jednak bezzwłocznego i bezpłatnego leczenia. Jak temu zaradzić?

Fot: Ile kosztuje leczenie bez ubezpieczenia?

Każdy dorosły Polak zarabiający w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia lub działalności gospodarczej, posiada publiczne ubezpieczenie zdrowotne. Takie ubezpieczenie nie gwarantuje jednak bezpłatnego leczenia (np. z powodu długiego okresu oczekiwania na wizytę u specjalisty i zabiegi medyczne). Inną kwestią jest niska jakość usług świadczonych w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Te problemy sprawiają, że koszty leczenia popularnych schorzeń mogą być naprawdę wysokie. Dlatego coraz więcej przezornych osób zastanawia się nad wykupieniem specjalnego ubezpieczenia, które zapewnia zwrot wydatków związanych z leczeniem, rekonwalescencją i niezdolnością do pracy. Taką polisę oferuje między innymi Nationale Nederlanden. Sprawdź »

Oprócz bezpośrednich kosztów trzeba brać pod uwagę np. utracone zarobki
Przykładowe szacunki uświadamiają nam, że koszty wyleczenia różnych popularnych schorzeń i urazów mogą być bardzo wysokie (patrz poniżej). Wystarczy tylko wspomnieć o koszcie leczenia złamania kończyny dolnej wynoszącym ponad 4500 zł.

Przykładowe koszty leczenia różnych schorzeń i urazów
Rodzaj schorzenia/urazu Przykładowy koszt leczenia
Udar mózgu
(leczenie trzydniowe)
4004 zł
Zapalenie płuc z powikłaniami 1924 zł
Zaburzenia rytmu serca
(w zależności od wieku pacjenta oraz powikłań)
988 zł - 11856 zł
Nadciśnienie tętnicze 1456 zł - 4160 zł
Nagłe zatrzymanie krążenia 2392 zł
Złamania w obrębie kończyny dolnej 4576 zł

Warto pamiętać, że pewne koszty generują nawet świadczenia medyczne, które są postrzegane jako drobne. W tym kontekście można wspomnieć np. o koszcie opatrzenia dużej rany wynoszącym prawie 100 zł:

Przykładowe koszty różnych świadczeń i zabiegów medycznych
Rodzaj świadczenia/zabiegu medycznego Przykładowy koszt wykonania świadczenia/zabiegu
Opatrunek na dużą ranę 95 zł
Założenie opatrunku gipsowego na rękę 55 zł
Założenie opatrunku gipsowego na nogę 70 zł
Porada lekarska i zdjęcie szwów 60 zł
Zdjęcie radiologiczne żeber 40 zł
Przyjazd karetki ze specjalistycznym zespołem 400 zł

Warto pamiętać, że każda choroba oprócz bezpośrednich kosztów generuje również finansowe skutki powrotu do zdrowia oraz niezdolności do pracy. Osoba, która podpadła w ciężką chorobę albo uległa wypadkowi, musi wydać sporo pieniędzy na lekarstwa (często nierefundowane) i pogodzić się z obniżeniem dochodów. Dowiedz się, jak się przed tym uchronić »

Dobra polisa pokrywa wszystkie koszty związane z chorobą lub wypadkiem
Wiele osób przekonało się już, że ubezpieczenie w ramach publicznej służby zdrowia, stwarza złudne poczucie bezpieczeństwa. Po wypadku lub stwierdzeniu poważnego schorzenia okazuje się, że nawet pacjent leczony przez NFZ, musi sporo dołożyć z własnej kieszeni (np. na nierefundowane leki, wizytę u dobrego specjalisty albo nierefundowane zabiegi).
W związku z powyższym, coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem ubezpieczenia, które w razie potrzeby sfinansuje koszty leczenia oraz rekonwalescencji każdego członka rodziny. Takie ubezpieczenie powinno cechować się szerokim zakresem ochrony. Może się bowiem okazać, że koszty rehabilitacji albo przerwy w zatrudnieniu będą wyższe, niż bezpośrednie koszty leczenia.
Ciekawą odpowiedzią na obawy związane z kosztami leczenia oraz rekonwalescencji, może być ubezpieczenie oferowane przez Nationale Nederlanden. Ten ubezpieczyciel proponuje polisę, która w razie potrzeby sfinansuje koszty związane z leczeniem, powrotem do zdrowia, rekonwalescencją po wypadku i niezdolnością do pracy. Więcej informacji na temat oferty Nationale Nederlanden, mogą udzielić przedstawiciele wspomnianej firmy -  zamów kontakt z doradcą ubezpieczeniowym »
Sprawdź, które polisy zapewniają pomoc w przypadku zachorowania na raka »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »