A A A
drukuj

Kiedy warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym?

Data publikacji: 2019.07.03 godz. 11:28
OCENA
5.0/5

Konsolidacja kredytowa oznacza połączenie kilku zaciągniętych uprzednio kredytów lub pożyczek, w jedno większe zobowiązanie kredytowe. To szczególny przykład oferty kredytowej w bankach, adresowany do konkretnej grupy klientów. Kiedy rzeczywiście obecni kredytobiorcy powinni wziąć pod uwagę możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego?

Fot: Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest opłacalnym rozwiązaniem, jeśli koszty wynikające z przedterminowej spłaty dotychczasowych zobowiązań nie przewyższają korzyści finansowych. Warto zastanowić się nad takim kredytem, jeśli spłata kilku różnych zobowiązań finansowych staje się dla kredytobiorcy kłopotliwa. 

Istota konsolidacji
Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę kilku zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych, jakie klient wcześniej zaciągnął. W efekcie pozostaje mu już tylko jeden kredyt do spłaty, a rata kapitałowo-odsetkowa takiego zobowiązania może być niższa od sumy wcześniej spłacanych rat.
W zależności od oferty danego banku, konsolidować można wiele różnych kredytów i pożyczek, w tym:

Bank udzielający konsolidacji spłaca wcześniej zaciągnięte zobowiązania klienta za jednym razem, przed terminem wskazanym w poszczególnych umowach kredytowych. Wówczas klient pozostaje z jednym kredytem, który musi spłacać.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Dlaczego kredyt konsolidacyjny to często najlepsze rozwiązanie?
Dłużnik spłacający kilka kredytów i pożyczek musi pamiętać o terminach uiszczania rat kapitałowo-odsetkowych. Wprowadza to chaos w finansach domowych. Z czasem może się okazać, że sytuacja finansowa klienta nie pozwala dłużej na terminową spłatę rat. To dobry moment, aby pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. O ile kredytobiorca nie narobił sobie długów i nie został wpisany do BIK jako nierzetelny klient, przy dobrej zdolności kredytowej otrzyma kredyt konsolidacyjny.
Konsolidacja może przynieść klientowi bardzo wiele pozytywów, o ile rekompensaty płacone czasem do banku za przedterminową całościową spłatę kredytów nie będą wyższe, od korzyści finansowych wynikających z połączenia zobowiązań. Kredyt ten pozwala uzyskać niższą ratę kredytową, ale najczęściej wynika to z wydłużenia okresu kredytowania, co wpływa niestety na zwiększenie łącznych kosztów.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »