A A A
drukuj

Porównanie kredytów konsolidacyjnych z niską prowizją - styczeń 2020

Data publikacji: 2020.01.24 godz. 09:31
OCENA
5.0/5

Kredyty konsolidacyjne mają zróżnicowane warunki. Sprawdzamy, czy na rynku można znaleźć oferty konsolidacji długów bez opłat za prowizję od udzielenia kredytu. 

Fot: Porównanie kredytów konsolidacyjnych - styczeń 2020

Dane statystyczne potwierdzają ciągły wzrost zadłużenia Polaków. Rośnie również liczba naszych rodaków, którzy posiadają więcej niż jedno zobowiązanie. Do rzadkości nie należą np. klienci banków lub SKOK-ów spłacający kredyt gotówkowy, limit z karty kredytowej oraz jakieś inne zobowiązanie. Takim osobom na pewno można polecić kredyt konsolidacyjny. Wspomniany produkt finansowy pozwoli na spłacanie jednej (połączonej) raty, która nierzadko będzie znacznie niższa od sumy wcześniejszych płatności ratalnych. Warto również pamiętać, że kredyty konsolidacyjne często mają opcję pożyczenia pieniędzy na dodatkowe wydatki. Po okresie świąteczno - noworocznym, który skutkował wzrostem liczby kredytów, sprawdziliśmy możliwości konsolidacji zadłużenia z niską prowizją przygotowawczą albo nawet bez takiej wstępnej prowizji.

Stawki prowizji za kredytową konsolidację są zróżnicowane
Jeżeli zaczniemy analizować rynkową ofertę kredytów i pożyczek konsolidacyjnych pod kątem prowizji przygotowawczej, to szybko okaże się, że stawki wspomnianej prowizji są zróżnicowane. Najlepszy dowód stanowi poniższa tabela. Znajdziemy w niej dwie propozycje konsolidacji długów z zerową prowizją. Mowa o ofertach Alior Banku oraz Kasy Stefczyka. Santander Consumer Bank w ramach promocji trwającej do końca marca 2020 r. proponuje natomiast zerową stawkę prowizji dla konsolidowanego zadłużenia i wyższą stawkę w przypadku „dopożyczanych” środków (na cele konsumpcyjne). Jeżeli chodzi o stawki wstępnej (przygotowawczej) prowizji innych kredytów konsolidacyjnych, to wynoszą one np. 2,00% (BNP Paribas), 0,00% - 7,99% (PKO PB) oraz 12,99% (T-Mobile Usługi Bankowe).

Kredyty konsolidacyjne z niską prowizją (styczeń 2020 r.)
Nazwa instytucji  Nazwa kredytu  Stawka prowizji
przygotowawczej
Sprawdź ofertę online
Alior Bank Kredyt konsolidacyjny 0,00%  Złóż wniosek online »
Kasa Stefczyka Pożyczka Fit 0,00%  Złóż wniosek online »
Santander Consumer Bank Kredyt konsolidacyjny 0,00%
tylko dla
połączonego zadłużenia
 Złóż wniosek online »
BNP Paribas Kredyt konsolidacyjny 2,00%  Złóż wniosek online »
PKO Bank Polski Mini Ratka konsolidacyjna 0,00% - 7,99%  Złóż wniosek online »
T-Mobile Usługi Bankowe Kredyt konsolidacyjny 12,99%  Złóż wniosek online »

Teraz możemy skonsolidować naprawdę duże zobowiązania
W kontekście porównania kredytów i pożyczek konsolidacyjnych z powyższej tabeli, warto wspomnieć o wysokich limitach pożyczanej kwoty. Najlepszym przykładem jest Alior Bank, który z zerową prowizją konsoliduje nawet długi o wartości do 200 000 zł. W przypadku tak dużego zadłużenia, odpowiednio wydłużony okres kredytowania stanowi konieczność. Na całe szczęście, wszystkie analizowane instytucje proponują maksymalny okres spłaty wynoszący aż 120 miesięcy (10 lat). Przy tak długim okresie kredytowania, nie będzie trudno sprowadzić połączoną ratę do akceptowalnego poziomu.

Każdy bank posiada jakiś dodatkowy atut konsolidacyjny …
Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, możliwość „dopożyczenia” pieniędzy na bieżące potrzeby jest częstą cechą kredytów konsolidacyjnych. Taką opcję proponuje między innymi Alior Bank. Klienci Aliora mogą liczyć na to, że dodatkowy (nowy) dług również będzie objęty zerową stawką prowizji przygotowawczej. Alior Bank przeleje pożyczane pieniądze nawet w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy. Pozostałe instytucje prezentowane w powyższej tabeli również mają dodatkowe atuty dotyczące konsolidacji. Niekoniecznie są one związane z „dopożyczeniem” pieniędzy. Przykładowo T-Mobile Usługi Bankowe deklarują możliwość konsolidacji długu z pożyczek pozabankowych, a Kasa Stefczyka oferuje wakacje kredytowe w trakcie spłaty. 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »