A A A
drukuj

Konta firmowe z terminalem płatniczym dla nowych firm - porównanie

Data publikacji: 2021.05.19 godz. 07:09
OCENA
5.0/5

Wiele zakładanych firm od razu potrzebuje terminalu płatniczego razem z kontem. Sprawdzamy ciekawe oferty dla takich przedsiębiorców.

Fot: Terminal płatniczy

Posiadanie terminalu płatniczego w obecnych czasach może być już postrzegane jako konieczność. Pandemia COVID-19 sprawiła, że więcej osób zaczęło korzystać z bardziej bezpiecznych płatności zbliżeniowych oraz mobilnych. Trudno się zatem dziwić, że wiele firm handlowych i usługowych już od pierwszego dnia swojej działalności potrzebuje zarówno dobrego konta bankowego, jak i nowoczesnego terminala. Te dwie potrzeby można zaspokoić jednocześnie. Dodatkowo niektóre banki pozwalają na rejestrację działalności gospodarczej razem z założeniem rachunku firmowego. 

Coraz więcej banków pomaga klientom założyć firmę online
W ramach majowego porównania, postanowiliśmy sprawdzić najciekawsze oferty rachunków firmowych pod kątem rejestracji działalności online (za pośrednictwem banku) i możliwości korzystania z darmowego terminala przez pewien czas. Pod uwagę zostały wzięte następujące oferty:

Cztery pierwsze rachunki można założyć razem z rejestracją działalności gospodarczej (przy pomocy banku). Popularyzacja takiego rozwiązania jest dobrą wiadomością dla przedsiębiorców. Klienci Pekao S.A. dodatkowo otrzymają 100 zł premii za otwarcie firmy za pośrednictwem wniosku w bankowości internetowej. Za inne aktywności można otrzymać od Pekao kolejne 1 100 zł (m.in. 200 za zawarcie umowy o kredyt lub pożyczkę lub kartę kredytową na kwotę min. 20 000 zł w czasie 6 miesięcy od otwarcia konta firmowego, 100 zł za aktywne korzystanie z rachunku, 50 zł po założeniu Konta Przekorzystnego Biznes w trybie online oraz 50 zł dzięki regularnym wpływom). Dowiedz się więcej »

Konta z terminalem dla nowych firm (maj 2021)
Nazwa banku
nazwa konta
Możliwość założenia
działalności przez
bankowość online
Oferta dotycząca
terminalu płatniczego
Złóż wniosek
Pekao
Konto
Przekorzystne
Biznes
Tak,
klient otrzymuje
100 zł za założenie
firmy z pomocą banku.
Łączna premia do 1200 zł. 
W ramach programu
Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować
terminal za 0 zł
przez 18 miesięcy.
Dodatkowo zwolnienie
z prowizji rozliczeniowej
przez rok
(do 100 000 zł/terminal)
oraz konto firmowe i karta
Visa Business przez rok
za bezwarunkowe 0zł
- Promocja do 30.06.2021 r.
 Sprawdź »
Santander Bank
Polska
Konto Firmowe
Godne Polecenia
Tak W ramach programu
Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować
terminal za 0 zł
przez 21 miesięcy.
Dla pierwszych 600
uczestników promocji
bon 500 zł.
 Sprawdź »
mBank
mBiznes Konto
Standard
w promocji
Tak Do wyboru: mobilny
terminal SumUp za darmo
na własność, przenośny
tradycyjny terminal Planet
Pay (0 zł za 18 m-cy)
oraz stacjonarne i przenośne
terminale First Data Polcard
(0 zł za 12 m-cy
i 1 zł/m-c przez 6 m-cy).
 Sprawdź »
ING Bank
Śląski
Konto Firmowe
Direct
Tak W ramach programu
Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować
terminal za 0 zł
przez 14 miesięcy.
 Sprawdź »
Bank Millennium
Konto Mój
Biznes
Nie W ramach programu
Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować
terminal za 0 zł
przez 12 miesięcy
(potem 1 zł przez
kolejne 3 miesiące).
 
Nest Bank
BIZnest Konto
Nie W ramach programu
Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować
terminal za 0 zł
przez 12 miesięcy.
Bank wypłaca do 400 zł
premii za terminal.
 Sprawdź »

Zerowa opłata za terminal może obowiązywać np. 18 miesięcy
Warunki dzierżawy terminalu to kolejna kwestia, która jest szczególnie ważna w kontekście majowego porównania. Warto podkreślić, że wszystkie porównywane banki oferują przedsiębiorcom możliwość skorzystania z programu Polska Bezgotówkowa. Zapewnia on firmom między innymi roczne zwolnienie z prowizji rozliczeniowej za transakcje (do 100 000 zł na terminal w ciągu 12 miesięcy) oraz roczny abonament za terminal wynoszący 0 zł. Niektóre banki rozszerzają swoją ofertę „dokładając” do programu Polska Bezgotówkowa dodatkowe korzyści dla klientów. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku każdego banku uwzględnionego w powyższej tabeli.
Najlepszym przykładem dodatkowych korzyści jest oferta Pekao S.A.. Wspomniany bank nie tylko wypłaca 200 zł premii za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Warto również wspomnieć, że klient Pekao nie zapłaci abonamentu za terminal przez 18 miesięcy, czyli o pół roku dłużej niż w ramach standardowej oferty programu Polska Bezgotówkowa. Taki okres zwolnienia z opłaty abonamentowej daje możliwość łatwiejszego „rozkręcenia” działalności (podobnie jak zerowa stawka prowizji rozliczeniowej przez rok). Sprawdź »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »