A A A
drukuj

Konta osobiste, które zadowolą wymagającego klienta

Data publikacji: 2018.04.24 godz. 14:43
OCENA
4,8/5

Banki przygotowują specjalne konta osobiste dla wymagających klientów. Sprawdzamy, czym się cechują takie prestiżowe rachunki i jak banki próbują do siebie przyciągnąć zamożnych klientów.

Fot: Co oferują klientom konta premium?

W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować trend polegający na usuwaniu przez banki ze swojej oferty wielu kont osobistych przeznaczonych dla specyficznych grup klientów (np. kobiet lub osób starszych). Wspomniany trend nie dotknął ofert dla bardziej zamożnych i wymagających klientów. Takie rachunki oszczędnościowo - rozliczeniowe (ROR-y), w swojej ofercie ma praktycznie każdy bank. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, co w przypadku kont osobistych, bankowcy proponują zamożnym klientom.

Konto dbNET Premium zapewni odsetki wyższe niż niektóre lokaty
Poniższa tabela zawiera ciekawe informacje na temat kilku kont osobistych dla zamożnych klientów. W takim krótkim zestawieniu, oczywiście nie mogliśmy umieścić wszystkich kont z kategorii „premium”. Do tabeli trafiły rachunki zajmujące wysokie miejsca w naszych rankingach kont osobistych dla zamożnego klienta. Mowa o ROR-ach z oferty Deutsche Bank Polska (dbNET Premium), Eurobanku (Konto Prestige), BOŚ Banku (EKOkonto VIP), BGŻ BNP Paribas (Konto Maksymalne) oraz mBanku (eKonto Plus).
Na tle analizowanych rachunków, szczególnie wyróżnia się propozycja Deutsche Bank Polska (konto dbNET Premium). Wspomniane konto posiada dwie niezaprzeczalne zalety. Pierwsza z nich to oprocentowanie (1,30% dla całego salda) zbliżone do średniej stawki dla lokat. Taka stawka oprocentowania przyda się zamożniejszym klientom, którzy dość często przechowują spore kwoty na swoim rachunku. Posiadacz konta dbNET Premium ze średnim saldem wynoszącym 10 000 zł miesięcznie, w skali roku otrzyma 106 zł odsetek (wynik po odliczeniu podatku Belki). Warto podkreślić, że pozostałe analizowane konta posiadają zerowe albo znikome oprocentowanie środków (BOŚ Bank, EKOkonto VIP - 0,01%).
Prestiżowe konto oferowane przez Deutsche Bank wyróżnia się także bezwarunkowym zwolnieniem z opłaty za prowadzenie rachunku. Takie zwolnienie obowiązuje do końca 2018 r. Później miesięczna opłata nie zostanie naliczona osobie posiadającej regularne wpływy na poziomie przynajmniej 5000 zł lub depozyty oraz inwestycje o wartości min. 50 000 zł. Zamożniejsze osoby z łatwością spełnią warunek dotyczący wpływów na konto dbNET Premium. Złóż wniosek o konto dbNET Premium »

Oprocentowanie kont dla zamożnych klientów (marzec 2018 r.)
Nazwa banku/Nazwa konta  Oprocentowaniekonta Złóż wniosek przez internet:
Deutsche Bank Polska
dbNET Premium
1,30% Złóż wniosek »
BOŚ Bank
EKOkonto VIP
0,01%  
eurobank
Konto Prestige
0,00%  
BGŻ BNP Paribas
Konto Maksymalne
0,00%  
mBank
eKonto Plus
0,00%  

W przypadku prestiżowych kont banki stawiają na ciekawe usługi
Niektórzy czytelnicy mogą poczuć się zdziwieni tym, że banki w ramach oferty bardziej prestiżowych kont, zwykle nie oferują zwrotu za zakupy (wyjątek to Eurobank i Konto Prestige). Analiza rynku wskazuje, że w przypadku rachunków przeznaczonych dla bardziej zamożnych klientów, bankowcy starają się raczej proponować ciekawe usługi i dodatki. Przykładem jest zwolnienie z opłat za obsługę wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów. Taką cechą może pochwalić się między innymi konto dbNET Premium i Konto Maksymalne z BGŻ BNP Paribas.
Deutsche Bank przygotował jeden z najszerszych pakietów dodatkowych usług i ofert dla zamożnych klientów. Posiadacze konta dbNET Premium, mogą skorzystać między innymi z:

  • wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (2,55% przez 4 miesiące dla kwoty do 100 000 zł)
  • możliwości założenia zyskownej lokaty na 12 miesięcy z oprocentowaniem wynoszącym 3,00% (limit środków objętych wysoką stawką to aż 100 000 zł)
  • premii wynoszącej 500 zł rocznie na każde dziecko po założeniu długoterminowej Lokaty 500+ Premia
  • niższego oprocentowania kredytu gotówkowego i braku opłat za pierwszy rok obsługi karty kredytowej

Warto wspomnieć, że w ramach Pakietu Premium przeznaczonego dla posiadaczy konta dbNET Premium, Deutsche Bank oferuje również dostęp do platformy internetowej db Navi z funduszami inwestycyjnymi i rachunku maklerskiego db Makler. Dodatkową zachętą jest specjalna obsługa dla klientów z segmentu premium (cechująca się m.in. opieką specjalnego doradcy bankowego i dedykowaną infolinią Premium Line).
Sprawdź ofertę Deutsche Banku dla wymagających klientów »

Advertisement

Komentarze

comments powered by Disqus