A A A
drukuj

Konta z darmowymi wypłatami z bankomatów za granicą - porównanie

Data publikacji: 2019.03.29 godz. 10:16
OCENA
4.8/5

Darmowe wypłaty gotówki za granicą nie są już luksusem. Podpowiadamy, które popularne konta mają taką funkcję.

Fot: Zagraniczne wypłaty z bankomatów.

Jeszcze stosunkowo niedawno darmowe korzystanie z zagranicznych bankomatów było zaletą oferowana tylko przez drogie w utrzymaniu konta osobiste. Obecnie sytuacja przedstawia się już nieco inaczej. Banki dostrzegły bowiem fakt, że gotówkę za granicą coraz częściej wypłacają nie tylko biznesmeni oraz klienci o dużych wpływach na rachunek. Bezpłatna obsługa zagranicznych bankomatów wciąż nie jest rynkowym standardem, ale stosunkowo łatwo można znaleźć „niedrogie” konto osobiste z tą funkcją. Postanowiliśmy bliżej przedstawić kilka takich popularnych rachunków, których posiadacze bez obaw mogą korzystać z bankomatów na całym świecie.

W kontekście globalnych wypłat dobrą ofertę ma Alior …
Poniższa tabela przedstawia ciekawe propozycje kont osobistych, które są popularne oraz tanie w utrzymaniu i jednocześnie cechują się brakiem opłat za korzystanie z zagranicznych bankomatów. Warto nadmienić, że Alior Bank oferuje dwa takie rachunki. Pierwszym z nich jest Konto Jakże Osobiste. Posiadacze tego bardzo ciekawego ROR-u mogą wybrać zwolnienie z opłat za zagraniczne bankomaty jako jedną z dwóch darmowych korzyści. Wspomniane zwolnienie może być również trzecią lub kolejną korzyścią dla Posiadacza Konta Jakże Osobistego (kosztującą 3,50 zł miesięcznie). Co ważne, użytkownik Konta Jakże Osobistego może swobodnie zmieniać korzyści obowiązujące w danym miesiącu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie były aktywowane tylko podczas podróży zagranicznych.
W kwestii wypłat gotówkowych za granicą bardzo ciekawie przedstawia się też Konto Internetowe Alior Banku. Ten rachunek o prostych zasadach może zaoferować nie tylko darmową obsługę bankomatów w innych krajach niż Polska. Posiadacze Konta Internetowego mogą również za darmo wypłacać środki z kas zagranicznych banków. Takie zwolnienie z opłat dotyczące również wypłat bankowych za granicą to prawdziwa rzadkość. W przypadku większości kont, osoba wypłacająca środki „w okienku” zagranicznego banku poniesie koszt wynoszący kilka złotych.
Na wyróżnienie zasługuje też Konto Citi Prioriti. Jego posiadacze wypłacają środki za darmo ze wszystkich bankomatów za granicą. Darmowe wypłaty za granicą są niezależne od aktualnej promocji, w ramach której Citi Handlowy proponuje nowym klientom bezwarunkowe zwolnienie z opłat za konto i kartę oraz premię wynoszącą 150 zł. Premia od Citibanku jest przyznawana za regularne (trwające pięć kolejnych miesięcy) przelewy wynagrodzenia o wartości min. 2000 zł miesięcznie. Na łatwą do uzyskania premię o wartości 150 zł, mogą też liczyć posiadacze innego konta uwzględnionego w poniższej tabeli. Mowa o promocyjnym eKoncie z mBanku. Użytkownicy tego ROR-u nie zostaną obciążeni opłatą za trzykrotne skorzystanie z zagranicznego bankomatu w ciągu miesiąca.

Konta osobiste z darmowymi wypłatami za granicą (marzec 2019 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Koszt wypłat gotówkowych za granicą Sprawdź ofertę online
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów
(w ramach bezpłatnego pakietu)
5 zł za wypłaty z kas zagranicznych banków
 Sprawdź »
Alior Bank
Konto Internetowe
0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów
0 zł za wypłaty z kas zagranicznych banków
 Sprawdź »
mBank
eKonto w Promocji
0 zł za trzy wypłaty z zagranicznych bankomatów w miesiącu
10 zł za wypłaty z kas zagranicznych banków
 Sprawdź »
Citi Handlowy
Citi Prioriti
0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów  Sprawdź »

Zwolnienie z opłat nie dotyczy przewalutowania operacji
W nawiązaniu do oferty prezentowanych kont, warto zwrócić uwagę na ważną kwestię. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że brak opłaty bankowej za samo skorzystanie z bankomatu za granicą, nie gwarantuje braku kosztów gotówkowej wypłaty. Koszty naliczane przez „nasz” bank (pomimo zerowej opłaty) pojawią się, jeżeli waluta wypłaty jest niezgodna z walutą rozliczeniową konta (przykład: klient banku wypłaca dolary amerykańskie kartą rozliczana w euro). W opisywanej sytuacji, koszt dla posiadacza konta będzie wynikał z zastosowania niezbyt korzystnego kursu przewalutowania i naliczenia ewentualnej prowizji za przewalutowanie (np. 2,00% - 3,00% wartości operacji).
Warto również zdawać sobie sprawę, że w niektórych (zwłaszcza bardziej egzotycznych krajach) niewielkie opłaty bywają pobierane również przez właściciela danego bankomatu. Właśnie dlatego podczas zagranicznych podróży lepiej jest korzystać z urządzeń należących do znanych sieci bankomatowych albo najbardziej popularnych banków. 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »