A A A
drukuj

Kredyty firmowe z udogodnieniami – porównanie

Data publikacji: 2019.10.31 godz. 09:17
OCENA
4.8/5

Banki w ramach oferty kredytowej dla firm konkurują nie tylko wysokością rat. Sprawdzamy, które instytucje zaoferowały dodatkowe udogodnienia dla klienta firmowego.

Fot: Udogodnienia przy kredytach dla firm.

Mikrofirmy oraz małe i średnie firmy to bardzo duża grupa klientów, która jest bardzo atrakcyjna dla banków. Wynika to z faktu, że nawet niewielkie przedsiębiorstwa pożyczają sumy większe niż osoby fizyczne i są skłonne do korzystania z kilku usług bankowych jednocześnie. Trudno się zatem dziwić, że krajowe banki intensywnie konkurują na rynku kredytów dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Postanowiliśmy sprawdzić, które instytucje oferują klientowi firmowemu dodatkowe udogodnienia kredytowe. Okazuje się, że wachlarz takich bezpłatnych korzyści jest bardzo szeroki. Firma może liczyć np. na dojazd doradcy kredytowego lub decyzję dotyczącą kredytu w ciągu pół godziny.

Tylko Alior Bank oferuje kredyt z dojazdem do klienta
Liczba dostępnych kredytów firmowych (dla mikrofirm oraz MSP) jest spora, ponieważ każdy z wiodących banków posiada takie produkty w swojej ofercie. W tabeli postanowiliśmy umieścić te kredyty firmowe, które na przełomie października i listopada 2019 r. cechowały się ciekawymi korzyściami. Oprócz tych udogodnień dla klientów firmowych w naszym zestawieniu prezentujemy również informacje o rodzaju analizowanego kredytu i maksymalnej wartości finansowania. Warto zwrócić uwagę, że tabela uwzględnia m.in. kredyty nieodnawialne dla firm, kredyty w rachunku bieżącym oraz karty kredytowe. Maksymalna wartość takich ofert finansowania dla małych przedsiębiorstw wynosi nawet 500 000 zł - 3 000 000 zł bez zabezpieczeń.

Kredyty dla małych firm z dodatkowymi udogodnieniami (październik/listopad 2019 r.)
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Rodzaj kredytu Max. kwota kredytu Udogodnienia dla klienta Sprawdź ofertę
Alior Bank
Pakiet Finansowy
Biznes
kredyt inwestycyjny
kredyt obrotowy
leasing
faktoring
karta kredytowa
do 1 000 000 zł
dla mikrofirm,
do 3 000 000 zł 
dla MSP,
bez zabezpieczeń
materialnych
(zabezpieczenie gwarancją
Cosme lub de minimis)
decyzja kredytowa w 20 minut
wypłata środków nawet w ciągu 24h od
podpisania umowy
dojazd doradcy do klienta na życzenie
Sprawdź »
Idea Bank
Kredyt FAIR
limit w rachunku 500 000 zł bank nie wymaga zaświadczeń z ZUS-u
i urzędu skarbowego
Idea Bank
Kredyt dla Przedsiębiorców
szybki dostęp do gotówki
kredyt obrotowy 400 000 zł
bez zabezpieczeń
bank nie wymaga zaświadczeń z ZUS-u
i urzędu skarbowego
Idea Bank
Limit dla Przedsiębiorców
szybki
dostęp do gotówki
limit kredytowy 500 000 zł
bez zabezpieczeń
bank nie wymaga zaświadczeń z ZUS-u
i urzędu skarbowego
ING Bank Śląski
Linia kredytowa
dla Przedsiębiorców
linia kredytowa 500 000 zł
(200 000 zł
bez zabezpieczeń)
bank nie wymaga zaświadczeń  z ZUS-u
i urzędu skarbowego
istnieje możliwość przeniesienia linii z innego
banku (bez jej pomniejszenia)
ING Bank Śląski
Pożyczka dla firm
pożyczka gotówkowa 1 200 000 zł
500 000 zł
bez zabezpieczeń
pożyczka dostępna online
0 zł za wcześniejszą spłatę
Nest Bank
BIZnest Kredyt
w Ratach - Przedsiębiorca
kredyt gotówkowy 800 000 zł
550 000 zł
bez zabezpieczeń
i poręczycieli
możliwość zawieszenia spłaty rat kapitałowych,
wydłużenia czasu kredytowania,
zmiany daty płatności rat i
czasowego obniżenia wysokości raty
Sprawdź »

Trzeba podkreślić, że Alior Bank w ramach swojego Pakietu Finansowego Biznes oferuje jednocześnie najwięcej wariantów finansowania. Firma zainteresowana wspomnianym pakietem z Aliora, będzie miała do wyboru kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, leasing, faktoring oraz kartę kredytową. Co ważne, klient Alior Banku może skorzystać ze wszystkich wspomnianych form finansowania, o ile istnieje taka potrzeba. Alior pozwala również na zrefinansowanie kredytu firmowego, który został zaciągnięty w innym banku.
Maksymalna kwota Pakietu Finansowego Biznes dla mikrofirm to aż 1 000 000 zł bez zabezpieczeń materialnych, a dla małych i średnich przedsiębiorstw to aż 3 000 000 zł. Niezależnie od wielkości potrzebnego finansowania, Alior Bank zapewnia szybką decyzję kredytową (w 20 minut), wypłatę środków nawet przed upływem 24h oraz dojazd doradcy do klienta (na życzenie). To ostatnie rozwiązanie bardzo spodoba się wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie mają czasu na wizytę w oddziale banku.
Zamów kontakt z doradcą Alior Banku »

Karencja w spłacie rat to tylko jedna z innych korzyści
Jeżeli chodzi o udogodnienia kredytowe dla przedsiębiorców, to nie można zapominać również o innych bankach uwzględnionych w powyższej tabeli. Przykład stanowi popularny Idea Bank. Proponuje on aż trzy produkty kredytowe dostępne bez konieczności dostarczania zaświadczeń z urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mowa o następujących kredytach w Idea Banku: Kredyt FAIR, Kredyt dla Przedsiębiorców szybki dostęp do gotówki oraz Limit dla Przedsiębiorców szybki dostęp do gotówki.

Warto także zwrócić uwagę na propozycję ING Banku Śląskiego, który umożliwia m.in. przeniesienie linii kredytowej z innego banku (bez obniżania jej wartości) oraz darmowe nadpłaty swojej pożyczki dla firm. Dużą elastycznością wyróżnia się też BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca z Nest Banku. Posiadacz tego kredytu może zawiesić spłatę rat kapitałowych na 3 miesiące, wydłużyć okres kredytowania nawet o 6 miesięcy, zmienić daty płatności rat lub czasowo obniżyć wysokość raty. Sprawdź »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »