A A A
drukuj

Kto pożyczy za darmo?

Data publikacji: 2014.02.27 godz. 13:38

Opracowanie własne
OCENA
4,5/5

Aby zachęcić klientów do skorzystania z ich usług, firmy pożyczkowe udzielają pierwszych pożyczek za darmo. Ostatnio wyzwanie rzucił im Bank Gospodarki Żywnościowej. Można w nim pożyczyć do 2000 zł nawet na rok, by oddać dług w równych miesięcznych ratach i… nie dołożyć do tego interesu ani grosza!

"summary">Pożyczając po raz pierwszy,
oddajesz tyle, ile bierzesz.
Sprawdź

Promocja trwa do końca marca, choć bank zastrzega, że może skończyć się wcześniej – w momencie, gdy na promocyjnych warunkach udzieli 5 tys. pożyczek. Starać się o nie mogą osoby, które w dniu wnioskowania o pożyczkę nie posiadają oraz nigdy wcześniej nie posiadały jakiegokolwiek produktu depozytowego lub kredytowego oferowanego przez Bank BGŻ. (Warunek ten nie dotyczy produktów oferowanych przez Oddział BGŻOptima.)

Do końca marca w BGŻ pożyczysz za darmo

Pożyczyć można minimum 1000 zł, maksimum zaś 2000 zł na okres od trzech miesięcy do roku. Promocyjna prowizja i gwarantowane przez cały okres kredytowania stałe oprocentowanie pożyczki wynoszą 0 proc., nie ma także żadnych innych obowiązkowych kosztów. Tym samym rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla tego bankowego produktu wynosi także 0 proc., co w przypadku pożyczek i kredytów jest ewenementem. (Bank twierdzi nawet, że „Taka okazja zdarza się po raz pierwszy!”) Sprawdza się więc towarzyszący temu produktowi slogan ze strony internetowej BGŻ: „Weź naszą pożyczkę i oddaj dokładnie tyle, ile pożyczysz”. Nie są wymagane żadne jej ubezpieczenia ani inne zabezpieczenia, choć jeśli ktoś będzie chciał pożyczkę ubezpieczyć to bank zapewne mu tej przysługi nie odmówi. To jednak jest już wyłącznie dobrowolna decyzja pożyczkobiorcy. Za ubezpieczenie trzeba oczywiście zapłacić, ale wtedy będzie to jedyny koszt poniesiony w związku z zaciąganą pożyczką.

Ekspresowa decyzja, bez przesyłania dokumentów! 
Sprawdź, ile możesz pożyczyć

Przejrzyste zasady promocyjnej pożyczki gotówkowej sprawiają, że bardzo łatwo samodzielnie obliczyć, jaką ratę trzeba będzie co miesiąc bankowi zwrócić. Wystarczy podzielić kwotę pożyczki przez okres kredytowania. Jeśli pożyczymy np. 1200 zł na pół roku, to rata wyniesie 200 zł (1200 zł : 6 miesięcy = 200 zł), jeśli tyle samo na rok – 100 zł.
Gdy zapożyczymy się na maksymalną kwotę, tj. 2000 zł, i na maksymalny okres, tj. 12 miesięcy, trzeba będzie oddawać miesięcznie po 166,67 zł.

Bank sprawdzi wnioskującego o pożyczkę

Choć pożyczane kwoty są nieduże, bank nie daje ich „na ładne oczy”. Do skorzystania z promocji niezbędne jest złożenie w oddziale Banku BGŻ kompletnego wniosku kredytowego oraz posiadanie przez starającego się zdolności kredytowej. Tę bank dokładnie przeanalizuje na podstawie informacji przekazanych przez klienta. Dopiero pomyślny wynik tej analizy sprawi, że oferta stanie się dostępna. Uzależnione jest to również od zawarcia umowy pożyczki gotówkowej w okresie trwania promocji (tj. do 31 marca br., bądź zmieszczenia się w limicie 5 tys. pożyczek udzielonych na promocyjnych warunkach, jeśli zostanie on wyczerpany wcześniej). Bank chwali się także uproszczonymi procedurami („wystarczy dowód osobisty”). W ramach promocji jeden klient może otrzymać tylko jedną pożyczkę gotówkową. Informacje o aktualnej liczbie pożyczek udzielonych na warunkach promocji uzyskać można w każdym oddziale Banku BGŻ lub pod numerem infolinii 801 123 456. Prościej (i szybciej) pewnie będzie zadzwonić do najbliższej placówki Banku BGŻ i zapytać, czy promocyjne pożyczki gotówkowe są jeszcze dostępne. Szczegółowe zasady promocji, w tym dotyczące skorzystania z promocyjnego oprocentowania oraz prowizji, zawarte są w „Regulaminie Promocji Pożyczki gotówkowej II” znajdującym się w oddziałach Banku BGŻ oraz tutaj

Konkurencja dla darmowych "chwilówek"?

BGŻ rzucił w ten sposób rękawicę firmom udzielającym pożyczek „chwilówek”. Kilka z nich już od jakiegoś czasu dla „zanęcenia” pierwszą pożyczkę oferuje chętnym za darmo, bez żadnych opłat (poza „rejestracyjną’ w kwocie 1 gr–1 zł) i prowizji. Pieniądze, w kwocie od 100 do 2000 zł, można w nich jednak pożyczyć tylko maksimum na miesiąc. Szczegóły w tabeli.

Gdzie po darmową pożyczkę?
Nazwa firmy Maksymalna kwota pierwszej,darmowej pożyczki Maksymalny okresdarmowej pożyczki
Vivus 1400 zł 30 dni
Bigcredit 1000 zł 10 dni
NetCredit 1000 zł 30 dni
Filarum 500 zł 30 dni
Kyzoo 500 zł 30 dni
Soho Credit 500 zł 30 dni
OKMoney 500 zł 30 dni

Pożyczka do 6 000 złotych w 10 minut? 
Sprawdź teraz

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »