A A A
drukuj

Kto pożyczy firmie dużą kwotę na długi czas?

Data publikacji: 2018.03.21 godz. 14:40
OCENA
5.0/5

Niektóre banki oferują firmom wydłużony okres spłaty dla dużych kredytów. Sprawdzamy, gdzie najlepiej pożyczyć dużą kwotę na długi czas.

Fot: Gdzie firma może pożyczyć gotówkę na 10-15 lat?

Wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych kredytami firmowymi pod warunkiem, że takie zobowiązania będą miały długi okres spłaty. Duża liczba rat zapewnia przedsiębiorcy mniejsze comiesięczne obciążenie finansowe na początku rozwijanego projektu. Co ważne, długi okres kredytowania nie przeszkadza w ewentualnej nadpłacie długu, którą można wykonać, gdy przedsiębiorca ma nadwyżkę finansową. Ze względu na powyższe uwarunkowania, postanowiliśmy sprawdzić, które banki są skłonne do pożyczenia dużych pieniędzy firmom na przynajmniej 8 lat - 10 lat.

Maksymalny okres spłaty kredytów wynosi nawet 10 - 15 lat
Pożyczanie firmom pieniędzy na dłuższy okres, oczywiście skutkuje wzrostem ryzyka kredytowego dla banku (nawet jeśli dług został zabezpieczony zastawem lub hipoteką). Na szczęście wśród krajowych banków można znaleźć instytucje, które są skłonne do kredytowania przedsiębiorstw przez 8 lat - 15 lat. Poniższa tabela zawiera informacje o kredytach oferowanych przez takie banki. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie analizowane kredyty cechują się okresem spłaty wynoszącym przynajmniej 10 lat. Wyjątek stanowi oferta kredytowania ruchomości przez Credit Agricole (z okresem spłaty wynoszącym co najwyżej 8 lat). W przypadku takich instytucji jak BZ WBK, Deutsche Bank oraz Millennium Bank, standardowy okres spłaty wynosi nawet 15 lat. Wybór tak długiego okresu kredytowania, oczywiście zwiększa prognozowaną sumę odsetek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przedsiębiorca poprzez nadpłaty zmniejszył koszty odsetkowe.

Alior zwraca uwagę swoim kredytowym pakietem dla firm …
W grupie analizowanych poniżej kredytów, na szczególną uwagę zasługuje propozycja Alior Banku. Pakiet kredytowy dla mikrofirm proponowany przez tę instytucję, nie cechuje się największym limitem pożyczanej sumy (do 600 000 zł) albo najdłuższym okresem spłaty (do 10 lat), ale z pewnością jest najbardziej elastyczny. W ramach wspomnianego pakietu, Alior pożycza nawet 600 000 zł bez zabezpieczeń materialnych (np. zastawu lub hipoteki). Otrzymane środki można wykorzystać na dowolny cel firmowy (sprawdź »). Takie rozwiązanie stanowi różnicę w stosunku do analizowanych kredytów, które posiadają cel stricte inwestycyjny (zobacz np. propozycje BZ WBK, Credit Agricole lub Millennium Banku).

Kredyty firmowe o dużej wartości i długim okresie spłaty (marzec 2018 r.)
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Pożyczana kwota i okres spłaty Zamów kontakt z banku:
Alior Bank
Pakiet kredytowy dla mikrofirm
 
Kwota kredytu: do 600 000 zł
Okres spłaty: do 10 lat
Wypełnij formularz »
BGŻ BNP Paribas
Kredyt Inwestycyjny
Kwota: do 2,5 mln zł
Okres spłaty: do 10 lat
(do 15 lat przy gwarancji BGK)
BZ WBK
Kredyt Inwestycyjny
Kwota: ustalana indywidualnie
Okres spłaty: do 15 lat
Credit Agricole
Kredyt Inwestycyjny
Kwota kredytu: od 10 000 zł do 4 mln zł
Okres spłaty:
do 15 lat (nieruchomości komercyjne)
do 8 lat (ruchomości)
Deutsche Bank
Kredyt Inwestycyjny
Kwota kredytu: od 10 000 zł
Okres kredytowania: do 15 lat
Idea Bank
Kredyt Inwestycyjny
Kwota kredytu: od 10 000 zł do 3 mln zł
Okres kredytowania: do 12 lat
ING Bank Śląski
Szybka pożyczka dla firm
Kwota kredytu: do 1,2 mln zł
Okres kredytowania: do 10 lat
 
Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Kwota kredytu: do 550 000 zł
Okres kredytowania: do 12 lat
Millennium Bank
Kredyt inwestycyjny w PLN
Kwota: ustalana indywidualnie
Okres spłaty: do 15 lat

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadacz pakietu kredytowego z Alior Banku, część środków wykorzystał na finansowanie działalności bieżącej, a przy pomocy reszty pieniędzy sfinansował inwestycje. W ten sposób przedsiębiorca uniknie konieczności zaciągania dwóch kredytów firmowych. Warto zwrócić uwagę, że Alior Bank w ramach swojego Pakietu kredytowego dla mikrofirm, pozwala przedsiębiorcom również na konsolidację wcześniejszych zobowiązań.
Propozycja kredytowa Alior Banku wyróżnia się też bardzo ciekawym sposobem funkcjonowania. W ramach opisywanego pakietu kredytowego, klient może wybrać przynajmniej jeden z opisywanych produktów: Biznes Kredyt, kredyt w rachunku bieżącym oraz kartę kredytową. Przedsiębiorca zainteresowany co najmniej jednym z powyższych produktów bankowych, może załatwić wszystkie formalności podczas jednej wizyty w Alior Banku. W ciągu 24 godzin od zawarcia umowy, środki trafią na jego firmowe konto. Cała procedura kredytowa powinna być szybka, bo Alior Bank nie wymaga stosu dokumentów. Osoba wnioskująca o Pakiet kredytowy dla mikrofirm, potwierdzi sytuację finansową swojego biznesu przy pomocy ostatniej deklaracji PIT - 36/36L oraz zaświadczeń od fikusa i ZUS-u. Co ważne, wnioskowanie o pakiet kredytowy z Aliora można rozpocząć przez Internet, a klient otrzymuje od banku decyzję kredytową w ciągu 30 minut od złożenia wnioskuZamów kontakt z doradcą Alior Banku »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »