A A A
drukuj

Które firmy pożyczkowe oferują „dopożyczenie” środków?

Data publikacji: 2018.01.15 godz. 14:15
OCENA
5,0/5

Wiele osób za późno uświadamia sobie, że pożyczyło kwotę niewystarczającą na planowane zakupy lub inne wydatki. W takiej sytuacji, ratunkiem może być podwyższenie wartości pożyczki albo kredytu.

Fot: U tych pożyczkodawców można "dobrać" środki po wzięciu pożyczki.

Klienci instytucji finansowych często zaciągają kredyt albo pożyczkę, nie znając dokładnej wartości przyszłych wydatków. Dlatego po pewnym czasie od podpisania umowy, może się okazać, że otrzymana kwota jest niewystarczająca. W opisywanej sytuacji, dobrym rozwiązaniem wydaje się „dopożyczenie” środków od firmy, która już wcześniej wypłaciła nam pieniądze. Dzięki temu można uniknąć późniejszej spłaty dwóch zobowiązań. Trzeba jednak pamiętać, że niewielu pożyczkodawców godzi się na zwiększenie wartości pożyczki. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku kredytów gotówkowych z oferty banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo - kredytowych (SKOK-ów).

Pożyczkodawcy są ostrożni z podwyższaniem pożyczek
Osoby zainteresowane zwiększeniem swojej pożyczki pozabankowej, mogą poczuć się dość rozczarowane. Okazuje się bowiem, że większość pożyczkodawców nie deklaruje możliwości podwyższenia wartości chwilówki. W takiej sytuacji, klient może liczyć tylko na indywidualne ustalenia. Firma pożyczkowa na pewno nie zgodzi się na wzrost wartości długu ponad limit przewidziany dla danej grupy klientów. Jeżeli pierwsza pożyczka zgodnie z regulaminem i warunkami oferty, powinna mieć wartość do 1500 zł, to nie można liczyć na jej zwiększenie ponad ten limit (np. z 1200 zł do 1800 zł).
Na całe szczęście można znaleźć również firmy pożyczkowe, które w bardziej wyrozumiały sposób podchodzą do klienta potrzebującego dodatkowych środków. Ofertę tych pozabankowych pożyczkodawców, przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Mowa o Ferratum Banku, Monedo Now i TAK TO Finanse. Ferratum Bank deklaruje możliwość zwiększenia wartości aktywnej pożyczki ratalnej pod warunkiem uiszczenia proporcjonalnie wyższej opłaty administracyjnej. Dodatkowym atutem oferty Ferratum Banku, jest brak wymagań dotyczących zaświadczeń o dochodach lub podobnych dokumentów. Sprawdź »
Na wyróżnienie zasługują również propozycje Monedo Now oraz TAK TO Finanse. Pierwszy pożyczkodawca (niewymagający zaświadczeń o dochodach), deklaruje możliwość zwiększenia aktualnego długu. Decyzja w tej sprawie jest podejmowana zależnie od sytuacji danego klienta. W przypadku oferty TAK TO, uwagę zwraca inne rozwiązanie. Klient TAK TO Finanse może zaciągnąć drugą pożyczkę po terminowej spłacie przynajmniej sześciu rat z pierwszego zobowiązania. Jest to rozwiązanie bardzo rzadko spotykane na rynku, ale przyjazne dla dłużnika. Na uwagę zasługuje również szeroki zakres kwoty pożyczanej przez TAK TO (500 zł - 25 000 zł) i możliwość wyboru długiego okresu spłaty (nawet 36 miesięcy). Dowiedz się więcej »

Nazwa pożyczkodawcy
Nazwa pożyczki
Kwota pożyczki Okres spłaty Złóż wniosek o pożyczkę:
Ferratum Bank
Pożyczka na raty
od 1000 zł
do 10 000 zł
od 6 miesięcy do 24 miesięcy złóż wniosek online »
Monedo Now
Pożyczka
od 1500 zł
do 10 000 zł
od 3 miesięcy do 24 miesięcy złóż wniosek online »
TAK TO Finanse
Pożyczka TAKTO
od 500 zł
do 25 000 zł
6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy,
24 miesiące, 30 miesięcy lub 36 miesięcy
złóż wniosek online »

W banku lub SKOK-u łatwiej zwiększyć pożyczaną kwotę …
Warto wiedzieć, że banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo - kredytowe (SKOK-i) chętniej niż pozabankowi pożyczkodawcy godzą się na podwyższenie wartości zadłużenia (o ile klient posiada jeszcze pewien „zapas” zdolności kredytowej). Ta różnica na korzyść banków oraz SKOK-ów wynika między innymi z możliwości dokładniejszego sprawdzenia sytuacji finansowej klienta. Na taką weryfikację nie mogą liczyć firmy pożyczkowe (zwłaszcza te udzielające pożyczek bez zaświadczeń o dochodach).
Osoba zainteresowana zwiększeniem swojego kredytu gotówkowego w banku lub SKOK-u, powinna po prostu zapytać doradcę klienta lub pracownika infolinii o taką możliwość. Trzeba sobie zdawać sprawę, że bank albo SKOK pobierze prowizję przygotowawczą od dodatkowej kwoty zadłużenia. Wyjątkiem jest rzadka sytuacja, w której prowizja przygotowawcza wynosi 0,00%.
Zobacz najnowszy ranking kredytów gotówkowych na eBroker.pl »

Komentarze

comments powered by Disqus