A A A
drukuj

Które konto jest zyskowne i dobre na smartfonie?

Data publikacji: 2021.12.10 godz. 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2021.12.08 godz. 00:00
OCENA
3,3/5

Aplikacje mobilne są coraz ważniejsze dla posiadaczy kont osobistych. Sprawdzamy, które takie rachunki cechują się zarówno dobrą aplikacją, jak i wysoką premią.

Fot: Aplikacje mobilne

Już od dłuższego czasu, smartfon jest dla Polaków cywilizacyjnym standardem. Wyniki badań wskazują, że ze smartfona korzysta już ponad 70% dorosłych rodaków. Znaczenie urządzeń mobilnych rośnie także w kontekście bankowości. Dane Związku Banków Polskich mówią, że obecnie z bankowości mobilnej regularnie korzysta około 15 mln mieszkańców Polski. Połowa tych osób praktycznie zrezygnowała już z używania bankowości internetowej na komputerze. W obliczu tak dużego znaczenia bankowości mobilnej, przygotowaliśmy subiektywny mini-ranking użyteczności aplikacji mobilnych związanych z kontami osobistymi. Wzięliśmy pod uwagę konta z najwyższą premią, bo właśnie takie rachunki najbardziej interesują naszych czytelników.

Banki mocno konkurują ze sobą wysokością premii

Poniższa tabela potwierdza, że decyzja o uwzględnieniu najbardziej zyskownych kont była trafna. Nietrudno bowiem zauważyć, że praktycznie wszystkie wiodące banki proponują jakąś premię dla osób zakładających popularne konto osobiste. Oczywiście, taka nagroda nie powinna być jedynym kryterium podczas oceny rachunku bankowego. Osoby zainteresowane częstym korzystaniem z aplikacji mobilnej danego banku, na pewno muszą sprawdzić, czy ten program będzie im odpowiadał. W Internecie można znaleźć np. filmy prezentujące działanie poszczególnych aplikacji mobilnych. Równie ważne są także stawki opłat za operacje zlecane z wykorzystaniem smartfona (np. przelewy natychmiastowe).

Prezentacja najlepszych kont z premią i dobrą aplikacją mobilną (grudzień 2021 r.)
Nazwa banku/
nazwa konta
Subiektywna ocena
aplikacji mobilnej
(od 0 do 5 punktów)
Wartość premii i zasady
jej uzyskania
Sprawdź ofertę
ING Bank Śląski/
Konto Direct
5,0 punktów 160 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
Alior Bank/
Konto Jakże Osobiste
4,5 punktu 200 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
Santander Bank Polska S.A./
Konto Jakie Chcę
4,0 punkty 450 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
BNP Paribas/
Konto otwarte na
Ciebie w promocji
4,0 punkty 300 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
mBank/
eKonto
4,0 punkty 300 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
Citi Handlowy/
CitiKonto
4,0 punkty 200 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
PEKAO S.A/
Konto Przekorzystne
4,0 punkty 100 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>
Bank Millennium/
Konto 360°
3,5 punktu 360 zł za otwarcie konta
oraz aktywność klienta
 Sprawdź >>

Bank spod znaku lwa ma bardzo dobrą aplikację …

Nasz subiektywny mini-ranking z poniższej tabeli, w którym oceniliśmy użyteczność różnych aplikacji mobilnych, z pewnością może być przydatny dla wielu osób. Internauci, którzy będą często „bankować” przy pomocy smartfona, koniecznie powinni zwrócić uwagę na aplikację mobilną ING Banku Śląskiego połączoną z Kontem Direct. Aplikacja Moje ING cieszy się bowiem uznaniem klientów, o czym świadczy między innymi wysoka ocena w Sklepie Google Play (4,8 gwiazdki na 5,0 możliwych). Wspomnianą aplikację Moje ING można śmiało nazwać najlepszą aplikacją bankowa w Polsce, gdyż wygrała ona dla ING prestiżowy konkurs „Instytucja Roku 2021” w kategorii „Najlepsza aplikacja mobilna”. Eksperci docenili łatwość poruszania się po systemie mobilnym oraz liczne funkcje aplikacji Moje ING.
Na uwagę zasługuje również samo Konto Direct z ING Banku Śląskiego. To sprawdzony i solidny rachunek, który cechuje się zerową opłatą miesięczną za prowadzenie (bez żadnych dodatkowych warunków). Wykonanie transakcji bezgotówkowych o wartości min. 300 zł miesięcznie, pozwala natomiast uniknąć regularnej opłaty za obsługę karty debetowej do wyróżnionego przez nas konta. Dodatkowo, posiadacz Konta Direct teraz może łatwo zarobić 160 zł w ramach premii za aktywność (tzn. założenie rachunku, transakcje bezgotówkowe, wpływy na ROR i wpłatę niewielkiej kwoty na konto oszczędnościowe). Potwierdzeniem atrakcyjności Konta Direct jest fakt, że regularnie zajmuje ono wysokie miejsca w rankingach eBroker.pl.

 

Komentarze

comments powered by Disqus