A A A
drukuj

Który bank nagrodzi klienta za płatności mobilne?

Data publikacji: 2017.11.20 godz. 13:34
OCENA
5,0/5

Płatności mobilne stają się coraz popularniejsze wśród klientów banków. Niektórzy mogą liczyć na zwrot części środków w nagrodę za płacenie telefonem. Sprawdź, gdzie możesz zyskać!

Fot: Konta osobiste z premią za płatności mobilne

Polacy są jednymi z europejskich liderów w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii bankowych. Dotyczy to również rozwoju płatności mobilnych. Coraz więcej osób płaci przy pomocy smartfona, a dwa krajowe banki zachęcają do takiego sposobu finalizowania zakupów. Mowa o promocjach zapewniających zwrot za wykonane płatności mobilne. Taki ciekawy rodzaj premii od pewnego czasu oferuje mBank (w ramach dwóch kont osobistych). Niedawno ciekawą propozycję dla miłośników płatności mobilnych przygotował BGŻ BNP Paribas. Z myślą o osobach, które często płacą za zakupy przy pomocy telefonu i szukają nowego konta osobistego, postanowiliśmy porównać promocje z wymienionych banków.

W BGŻ BNP Paribas łatwiej zebrać dużą sumę za płacenie telefonem
Nowa propozycja BGŻ BNP Paribas dla miłośników płatności mobilnych dotyczy Konta Optymalnego. W ramach promocji, do której można przystąpić najpóźniej 29 grudnia 2017 roku, wspomniany bank płaci 1 zł za każdą wykonaną płatność mobilną. W ten sposób, łatwo można uzbierać 25 zł miesięcznie (maksymalny limit premii). Przez rok posiadacz Konta Optymalnego zarobi nawet 300 zł, co jest niebagatelną sumą w porównaniu z moneybackowymi propozycjami innych banków. Warto zwrócić uwagę, że złotówka za każdą płatność mobilną (o wartości przynajmniej 1 zł), nie dotyczy wyłącznie zakupów w sklepach stacjonarnych. Posiadacz Konta Optymalnego zyska premię (1 zł) po wykonaniu:

  • przelewu z aplikacją GOmobile
  • płatności zbliżeniowej przy pomocy aplikacji Android Pay
  • transakcji kartą zarejestrowaną w e-Portfelu

Trzeba dodać, że system e-portfel umożliwia płacenie za zakupy w ponad 250 000 sklepów internetowych. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa możliwości uzyskania maksymalnej premii od BGŻ BNP Paribas (25 zł miesięcznie i 300 zł rocznie).

W ramach promocji dotyczącej dwóch popularnych kont (eKonto Standard i eKonto Plus), mBank kusi wyższym limitem łącznej premii (max. 130 zł miesięcznie przez 5 miesięcy = 650 zł). Wspomniana premia jest naliczana jako 4% transakcji kartą debetową i/lub 4% transakcji wykonywanych przy pomocy aplikacji BLIK. Posiadacz eKonta Standard lub eKonta Plus otrzyma czteroprocentowy zwrot za zakupy po łącznym spełnieniu następujących warunków: miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych przynajmniej 250 zł, jednorazowy wpływ na konto co najmniej 1000 zł/m-c, przynajmniej jedno logowanie w miesiącu do bankowości mobilnej. Bank BGŻ BNP Paribas w ramach promocji dotyczącej płatności mobilnych, na szczęście nie stawia podobnych wymagań. Otwórz konto online i zacznij zbierać premie »

Konta bankowe z premiami za płatności mobilne (listopad 2017 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Zasady wypłacania premii Otwórz konto online:
BGŻ BNP Paribas
Konto Optymalne
Premia do 300 zł rocznie
W ramach promocji, bank płaci klientowi 1 zł za wykonaną płatność mobilną. Maksymalny limit premii to 25 zł miesięcznie i 300 zł rocznie. Promocja jest przeznaczona dla osób, które przez ostatnie 3 lata nie miały konta w BGŻ BNP Paribas/BGŻ/BNP Paribas. Do promocji można przystąpić najpóźniej 29 grudnia 2017 r.
Złóż wniosek online »
mBank
eKonto Standard
Premia do 650 zł rocznie
Bank przez 5 miesięcy zwraca nowym klientom (osobom nieposiadającym konta w mBanku po 1 stycznia 2016 r.) 4% transakcji opłaconych kartą debetową oraz 4% płatności BLIK. Miesięczny limit zwrotu to 130 zł. Zwrot jest naliczany, gdy miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie przynajmniej 250 zł, jednorazowy wpływ na konto wyniesie przynajmniej 1000 zł/m-c i klient raz w miesiącu zaloguje się do bankowości mobilnej. Ostateczny termin przystąpienia do promocji to 10 styczeń 2018 r.
Złóż wniosek online »
mBank
eKonto Plus
 

Uwaga: Konto Optymalne oraz eKonto Standard to rachunki „za 0 zł”
Warto nadmienić, że powyższa tabela oprócz informacji dotyczących zwrotu za płatności mobilne, zawiera również ciekawe podsumowanie najważniejszych opłat za każde z wymienionych kont. Wszystkie analizowane rachunki zapewniają możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów internetowych i mobilnych (przelewów wewnętrznych i przelewów ELIXIR). W przypadku Konta Optymalnego (BGŻ BNP Paribas) oraz promocyjnego e-Konta Standard (mBank) dodatkowo mamy do czynienia z zerowym poziomem miesięcznych opłat za obsługę rachunku i karty debetowej. Takie bezwarunkowe zwolnienie klienta z regularnych opłat jest już rzadkością na polskim rynku i sporym atutem.
Zobacz ranking kont bankowych , w którym wygrało Konto Optymalne » 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto dla młodych Mobi w ING Bank Śląski »
  • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »