A A A
drukuj

Który bank sfinansuje wiosnę w nowym lokum?

Data publikacji: 2021.04.08 godz. 13:00
OCENA
0/5

Rynek kredytów mieszkaniowych znów jest w niezłej kondycji. Sprawdzamy zatem, które banki mają dobre propozycje wiosennego zakupu nieruchomości na kredyt.

Fot: Miasto

Około rok temu, rynek kredytów mieszkaniowych znajdował się w trudnym momencie. Niektóre banki ze względu na rosnące ryzyko gospodarcze wycofały się z finansowania 90% nieruchomości. Inną zmianą były o wiele bardziej restrykcyjne zasady oceny przedsiębiorców i osób pracujących w branżach mocno zagrożonych przez pandemię. Lato przyniosło jednak złagodzenie polityki kredytowej banków i częściowe zniesienie restrykcji. Opisywanej sytuacji nie zmieniła nawet kolejna fala pandemii koronawirusa. Co więcej, po powrocie rynku do stanu względnej normalności okazało się, że niskie oprocentowanie zachęca Polaków do finansowania kredytem zakupu mieszkań oraz budowy domów. Właśnie dlatego eksperci porównywarki eBroker.pl postanowili przyjrzeć się najlepszym ofertom kredytów mieszkaniowych z kwietnia 2021 roku.

Znalezienie kredytu na 90% lokum nie jest już problemem

Wielu potencjalnych nabywców mieszkań i domów wypatruje spadków cen metrażu, które na razie nie są szczególnie widoczne. Problemem wydaje się także wzrost kosztów budowy własnego domu (dodatkowo spotęgowany przez nowe warunki techniczne). Właśnie dlatego konieczność zebrania wkładu na poziomie 20% ceny nieruchomości lub kosztów budowy stanowi kłopot dla wielu osób. Jest on szczególnie dotkliwy w przypadku zakupu lokali i domów. Działka budowlana może bowiem stanowić wkład zaciąganego kredytu na budowę domu. Trudno się dziwić, że w odpowiedzi na problemy z wkładem własnym przyszli nabywcy lokali i domów szukają banku finansującego do 90% transakcji (LtV = 90%). Poniższa tabela potwierdza, że sfinansowanie 90% wartości lokum znów nie jest trudne. Kredyt z wkładem na poziomie tylko 10% oferuje między innymi Pekao, Santander Bank Polska oraz Bank Millennium.

Pekao kusi kredytobiorców nie tylko niską stawką marży …

Oferta Pekao wydaje się szczególnie ciekawa z kilku względów. Po pierwsze, wspomniany bank jest jednym z niekwestionowanych liderów rynku hipotecznego w Polsce. Po drugie, bank spod znaku żubra oferuje teraz kredyt mieszkaniowy z niskim poziomem podstawowej marży. Mowa o stawce wynoszącej odpowiednio 1,95% (z ubezpieczeniem spłaty kredytu) lub 2,10% (bez ubezpieczenia spłaty). Jak na obecne warunki, są to bardzo niskie wartości. Istnieje też możliwość obniżenia prowizji za udzielenie kredytu (opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy) do 0%. W świetle tych informacji, wcale nie dziwi fakt, że to właśnie Bank Pekao zaproponował mniejszą ratę przykładowego kredytu (250 000 zł/30 lat) niż konkurenci uwzględnieni w tabeli.
W poniższym zestawieniu znajdziemy również więcej ciekawych informacji o ofercie Pekao. Mianowicie, ten bank zapewnia uproszczoną wycenę nieruchomości dla kredytu do 300 000 zł, a także oferuje atrakcyjną stawkę stałą oprocentowania przez 5 lat (oczywiście jako dobrowolny wariant). Dodatkowo istnieje możliwość złożenia wniosku kredytowego w Pekao bez wychodzenia z domu. Skan wniosku oraz innych potrzebnych dokumentów wystarczy przesłać mailem lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24. Klient może liczyć także na kompleksowe wsparcie doradcy hipotecznego online. To szczególnie ważna sprawa w czasie pandemii.

Porównanie polecanych kredytów hipotecznych (kwiecień 2021 r.)
Nazwa banku/nazwa kredytu Rata kredytu
(250 000 zł/30 lat)
RRSO Złóż wniosek
Pekao Kredyt hipoteczny 962,97 zł 3,35%  Złóż wniosek >>
BNP Paribas Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna 963,56 zł 2,54%  Złóż wniosek >>
Santander Bank Polska Kredyt mieszkaniowy 1022,38 zł 4,66%  Złóż wniosek >>
ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny standardowy 1039,99 zł 4,83%  Złóż wniosek >>
Bank Millennium Kredyt hipoteczny 1047,78 zł 4,55%  Złóż wniosek >>

 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus