A A A
drukuj

Możemy oszczędzać już na ponad 3,80% rocznie

Data publikacji: 2022.04.11 godz. 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2022.04.28 godz. 07:29
OCENA
4.5/5

Oprocentowanie lokat systematycznie rośnie. Jedna z najlepszych ofert pozwala ulokować nawet 400 000 zł ze stawką oprocentowania nawet 3,80%. Prezentujemy tę propozycję.

Fot: Lokaty Online na nowe środki

Wzrost oprocentowania lokat bankowych jest naturalną konsekwencją kolejnych podwyżek stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Dodatnie zmiany zysków z depozytów są niestety wolniejsze niż oczekiwałoby wiele osób. Tę sytuację niedawno skomentowała nawet Komisja Nadzoru Finansowego. Na całe szczęście, niektóre banki zdecydowanie wychodzą przed szereg w kwestii oprocentowania depozytów terminowych. Przykład stanowi Santander Consumer Bank, którego lokata wygrała nasz kwietniowy ranking. Postanowiliśmy bliżej opisać tę ofertę.

Gwarancję 3,8% zysku dostaniemy nawet na 3 lata
Zwycięstwo Lokaty Online na nowe środki z Santander Consumer Banku (SCB) w kwietniowym rankingu depozytów terminowych na pewno nie stanowi dużego zaskoczenia. Lokaty wspomnianego banku dość często są bowiem wyróżniane ze względu na swoje wysokie oprocentowanie. Warto wspomnieć, że kwietniowy ranking, który wygrała Lokata Online dotyczył depozytów terminowych o wartości 25 000 zł i dwuletnim okresie oszczędzania. Już wcześniej lokaty oferowane przez SCB wyróżniały się szczególnie korzystnym oprocentowaniem na dłuższy termin.
Poniższa tabela potwierdza, że oferta Santander Consumer Banku wydaje się szczególnie opłacalna w przypadku dłuższych okresów oszczędzania. Dwu i trzy-letnie oprocentowanie wynosi bowiem 3,80%. W przypadku rocznej Lokaty Online na nowe środki, mamy natomiast gwarancję oprocentowania wynoszącego 3,70%. Wspomniana gwarancja wydaje się bardzo ważna w obecnych, niespokojnych czasach. Oferta półroczna z oprocentowaniem 3,30% również prezentuje się dobrze. Niezależnie od długości okresu oszczędzania, Lokatę Online na nowe środki łatwo i szybko założymy przez Internet. Opisywana lokata nie jest powiązana z kontem osobistym.

Santander kusi klientów z małymi i większymi środkami
Osoby znające rynek lokat dobrze wiedzą, że w przypadku ofert z wysokim oprocentowaniem trzeba uważać na ograniczenia kwotowe. Depozyty terminowe cechujące się atrakcyjnym oprocentowaniem często mogą mieć maksymalną wartość nieprzekraczającą np. 10 000 zł - 20 000 zł. Takiego ograniczenia nie ma w przypadku Lokaty Online na nowe środki z Santander Consumer Banku, co było dodatkowym argumentem na rzecz pierwszego miejsca w niedawnym rankingu.
Wspomniana lokata od Santander Consumer Banku zapewnia wysokie oprocentowanie (3,30% - 3,80%) dla kwoty wynoszącej od 1000 zł do aż 400 000 zł. Co ważne, maksymalna wartość Lokaty Online na nowe środki nie przekracza limitu kwoty zabezpieczonej w pełni przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (100 000 euro). Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »