A A A
drukuj

Nowy bank mocno wkroczył na rynek kredytów gotówkowych

Data publikacji: 2021.10.15 godz. 14:40
OCENA
5.0/5

Na rynku kredytów gotówkowych niedawno pojawiła się nowa oferta. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się ta kredytowa propozycja Aion Banku.

Fot: Nowy bank na polskim rynku - Aion Bank.

Osoby poszukujące kredytu gotówkowego, z całą pewnością nie mogą narzekać. Do wyboru jest sporo propozycji pożyczenia pieniędzy od banku na dowolny cen konsumpcyjny. Od niedawna swoją ofertę posiada również Aion Bank. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej. Październikowy ranking kredytów gotówkowych eBroker.pl potwierdził bowiem, że propozycja Aion Banku zasługuje na uwagę. Nasz artykuł bardziej obszernie analizuje ofertę kredytu gotówkowego (pożyczki gotówkowej) z Aion Banku, gdyż w rankingu skupialiśmy się na porównaniu tej propozycji do rynkowych konkurentów. W pierwszej kolejności trzeba jednak wyjaśnić, czym wyróżnia się sam Aion Bank. Warto nieco bliżej przedstawić wspomniany bank, który dopiero niedawno rzucił wyzwanie konkurentom z dłuższym rynkowym stażem. 

Aion bank jest nowy, ale jego twórcy mają doświadczenie
Część czytelników eBroker.pl mogła jeszcze nie słyszeć o Aion Banku oraz jego ciekawej ofercie. Trudno się temu dziwić, ponieważ opisywany bank dopiero niedawno zaczął świadczyć usługi w Polsce. Doniesienia o polskim debiucie Aion Banku pochodzą z początku sierpnia 2021 r. Wspomniana instytucja jest europejskim bankiem, działającym na belgijskiej licencji bankowej. Jej utworzenie było między innymi zasługą Wojciecha Sobieraja, który jest w branży bankowej znany jako współtwórca Alior Banku.
Działalność Aion Banku wspiera jeden z największych globalnych funduszy private equity Warburg Pincus LLC, którego zarząd również posiada duże doświadczenie w branży finansowej. 

Nowy bank stawia na prostą ofertę bez „haczyków”
Aion Bank na pewno stanowi pewien powiew świeżości na rodzimym rynku bankowym, który w ostatnim czasie zmierzał w kierunku coraz większego udziału kilku dużych instytucji. Przede wszystkim, Aion jest zapowiedzią nowego modelu bankowości, który niebawem prawdopodobnie stanie się bardziej powszechny. Twórcy Aion Banku zwrócili dużą uwagę na to, że oferta produktów finansowych powinna być jak najprostsza i pozbawiona kłopotliwych „haczyków”. To dobra odpowiedź na problemy sygnalizowane przez wiele osób.
Kolejnym wyróżnikiem Aion Banku jest działalność wyłącznie w trybie online (bez tradycyjnych oddziałów), a także zastosowanie modelu subskrypcyjnego. Klienci oprócz darmowego planu Light dotyczącego podstawowych usług bankowych (m.in. ROR-u oraz konta oszczędnościowego), mają do wyboru np. plan Smart (za 29,99 zł miesięcznie) zapewniający dostęp do globalnych inwestycji bez opłat, darmowe korzystanie z bankomatów na całym świecie i lepsze warunki oszczędzania. Aion Bank oprócz oferty depozytowej oraz inwestycyjnej proponuje również pożyczkę gotówkową, która niedawno wygrała październikowy ranking eBroker.pl. Postanowiliśmy się jej przyjrzeć nieco bliżej.

Pożyczka z Aion Banku zapewnia m.in. stały poziom rat
Trudno się dziwić, że Aion Bank już na samym wstępie zaoferował Polakom pożyczkę gotówkową (kredyt gotówkowy). Pożyczanie pieniędzy przez Internet jest bowiem bardzo perspektywiczne. Kredytowa oferta Aion Banku posiada natomiast kilka cech, które wyróżniają ją spośród konkurentów. Jednym z takich wyróżników jest niski koszt będący efektem zastosowania stałej stawki oprocentowania i zerowej prowizji przygotowawczej. Co ważne, koszt pożyczki gotówkowej (kredytu gotówkowego) z Aion Banku nie zmienia się w zależności od pożyczanej kwoty i długości okresu spłaty. To przykład praktycznej realizacji zapowiedzi mówiących o prostej ofercie. Warto także zwrócić uwagę na brak obowiązkowych ubezpieczeń i ukrytych kosztów. Jedynym kosztem pożyczki gotówkowej od Aion Banku pozostają stałe odsetki.
W październikowym rankingu eBroker.pl zwycięska oferta Aion Banku cechowała się najniższą ratą. Można przypuszczać, że ten kredyt gotówkowy będzie „najtańszy” również w przyszłości. Niektóre konkurencyjne oferty nie dają takiej gwarancji niskich kosztów ze względu na zmienne oprocentowanie. Będzie ono stanowiło problem w razie kolejnych podwyżek stóp procentowych NBP, które obecnie są już przesądzone. Warto podkreślić, że mimo bardzo konkurencyjnego kosztu, Aion Bank nie ogranicza wysokości kredytu lub maksymalnego okresu spłaty. Wspomniana instytucja łatwo i szybko pożyczy przez Internet od 500 zł do 90 000 zł na okres 3 miesięcy - 96 miesięcy. Klient Aion Banku może spodziewać się potrzebnych pieniędzy na swoim koncie już po 30 minutach od pozytywnej decyzji kredytowej, co ważne finansowanie jest dostępne dla każdego, również dla osób nie będących klientami banku. Oblicz ratę kredytu w Aion Banku »

Niskie RRSO jest atutem kredytowej oferty Aion Banku
Wiele osób może interesować porównanie propozycji Aion Banku z ofertą konkurentów. Postanowiliśmy zatem wziąć pod uwagę konkurencyjne propozycje Alior Banku (Pożyczka Stabilna) i Santander Banku Polska (Szybki kredyt gotówkowy). W przypadku oferty Aliora, miesięczna rata przy okresie spłaty 30 miesięcy i kwocie 13 000 zł wyniesie 506,77 zł, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania z przykładu reprezentatywnego - 10,85%. Porównywalne parametry kredytowej propozycji Santander Banku Polska to 502,20 zł/11,13%. Aion Bank zapewnia natomiast stałą ratę na poziomie 471,84 zł i RRSO wynoszące 6,91%. Jak widać, różnica kosztowa względem konkurentów jest zatem spora.

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus