A A A
drukuj

Po szybką pożyczkę do firmy pozabankowej, czy… do banku?

Data publikacji: 2018.04.20 godz. 11:06
OCENA
5.0/5

Nie tylko firmy pozabankowe szybko i łatwo pożyczają pieniądze przez Internet. Banki coraz częściej działają w podobny sposób chcąc przyciągnąć klientów, którzy potrzebują szybkiego finansowania bez formalności.

Fot: Pożyczka online i bez zaświadczeń także w banku.

Z roku na rok, firmy pożyczkowe stają się coraz bardziej istotną konkurencją dla krajowych banków. Pomimo większych kosztów pożyczania pieniędzy, firmy pozabankowe zaczęły już wypierać sektor bankowy z rynku najmniejszych kredytów konsumenckich. Kilka banków postanowiło temu przeciwdziałać i wprowadziło do oferty szybkie pożyczki, które można bez zbędnych formalności otrzymać przez Internet. Z myślą o osobach planujących wiosenne i letnie wydatki (np. remont mieszkania lub wyjazd wakacyjny), sprawdzamy czy szybkie kredyty z banku są tańsze niż pożyczki pozabankowe. W naszym porównaniu znalazły się kredyty bankowe i pożyczki, które są dostępne dla kwoty 3 000 zł z 30-miesięcznym okresem spłaty.

eurobank ma nową i ciekawą ofertę pożyczki internetowej
W kontekście szybkich kredytów gotówkowych, nie można pominąć nowej propozycji eurobanku. Wspomniana instytucja niedawno wprowadziła do swojej oferty Pożyczkę Błyskawiczną. Pod względem szybkości wypłaty środków może ona śmiało konkurować z pożyczkami pozabankowymi. Eurobank deklaruje, że jego klient nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku o Pożyczkę Błyskawiczną, będzie mógł otrzymać środki na swoje konto bankowe. Tak szybka procedura kredytowa jest możliwa dzięki udzielaniu Pożyczki Błyskawicznej tylko przez Internet (złóż wniosek online »). Osoby zamierzające pożyczyć od 500 zł do 4000 zł (na okres 3 miesięcy - 60 miesięcy), przed złożeniem wniosku kredytowego do eurobanku, powinny przygotować dowód osobisty, numer swojego konta bankowego oraz dane pracodawcy albo własnej działalności gospodarczej (m.in. NIP). Potrzebny jest również telefon komórkowy, ponieważ akceptacja umowy pożyczki odbywa się poprzez SMS. Taka prosta procedura kredytowa to nie jedyna zaleta Pożyczki Błyskawicznej z eurobanku. Warto dodać, że wspomniana pożyczka cechuje się relatywnie niskim kosztem i stałym oprocentowaniem gwarantującym niezmienne raty w przyszłości. Sprawdź ofertę eurobanku »

Na polskim rynku bankowym znajdziemy również inną pożyczkę, która wyróżnia się bardzo szybkim tempem wypłaty środków. Mowa o iKredycie z Getin Banku. Wspomniany kredyt w przypadku kwoty 3000 zł i okresu spłaty 30 miesięcy, będzie nieco droższy od propozycji eurobanku. Potwierdzają to wyniki zaprezentowane w poniższej tabeli. Opisywany iKredyt cechuje się wyższym limitem wartości niż Pożyczka Błyskawiczna z eurobanku (10 000 zł), ale posiada znacznie krótszy maksymalny okres spłaty (tylko 36 miesięcy). Osoba wnioskująca o iKredyt, może otrzymać środki bez wychodzenia z domu (podobnie jak w przypadku Pożyczki Błyskawicznej).

Porównanie kosztu kredytów bankowych i pożyczek online
dla kwoty 3 000 zł z 30 miesięcznym okresem spłaty (kwiecień 2018 r.)
Kredyty i pożyczki bankowe online
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Rata
kredytu  
Oprocentowanie  Prowizja
przygotowawcza
Link do wniosku o kredyt:
eurobank
Pożyczka Błyskawiczna
128,32 zł 9,99% 13,12% Złóż wniosek o kredyt online »
Getin Bank
iKredyt
130,44 zł 10,00% 14,99%
Internetowe pożyczki pozabankowe
Nazwa firmy pożyczkowej
Nazwa pożyczki
Rata pożyczki               Link do wniosku o pożyczkę:
Hapipożyczki
Pożyczka
213,28 zł Złóż wniosek o pożyczkę online »
eKredycik
Pożyczka dla Ciebie
213,40 zł Złóż wniosek o pożyczkę online »
Super Grosz
Pożyczka ratalna
213,43 zł Złóż wniosek o pożyczkę online »

Pożyczanie poza bankiem to nawet dwa razy wyższy koszt
Powyższe zestawienie oprócz kredytów bankowych, uwzględnia również trzy pożyczki pozabankowe. Mowa o ofercie Hapipożyczek, eKredycik oraz Super Grosz. Z myślą o naszych czytelnikach wybraliśmy te propozycje pozabankowe, które są dobrze oceniane przez klientów, zajmują wysokie miejsca w rankingach i cechują się najniższymi kosztami na rynku.
Wszystkie prezentowane powyżej pożyczki są tanie w stosunku do swoich pozabankowych konkurentów, ale pod względem kosztowym nie mogą się mierzyć z propozycjami banków. Rata pożyczki w kwocie 3 000 zł i okresie spłaty 30 miesięcy, w przypadku analizowanych firm pozabankowych wynosi ok. 213 zł. Pożyczka Błyskawiczna eurobanku o tych samych parametrach (3000 zł, 30 miesięcy), cechuje się ratą na poziomie 128 zł. W przypadku innych, bardziej kosztownych propozycji pozabankowych, różnica na korzyść oferty eurobanku może być nawet dwukrotna. Pomimo tego, pożyczki pozabankowe o dłuższym okresie spłaty, cieszą się dużą popularnością. Można je polecić przede wszystkim osobom, które np. mają problemy z historią kredytową w BIK-u.
Dowiedz się, jak można poprawić złą historię kredytową w BIK-u »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »