A A A
drukuj

Porównanie kont bankowych dla lojalnych klientów - listopad 2021

Data publikacji: 2021.11.29 godz. 12:57
OCENA
5.0/5

Lojalność klientów posiadających konta osobiste powinna być ważna dla banków. Sprawdzamy, które instytucje nagradzają takich klientów.

Fot: Porównanie kont osobistych

Na rynku kont osobistych wciąż mamy do czynienia ze wzmożoną konkurencją. Trudno nie zauważyć, że banki "podbierają” sobie klientów poprzez oferowanie atrakcyjnych premii za otwarcie konta i początkową aktywność posiadacza takiego rachunku. Receptą na zabiegi konkurencji kuszącej aktualnych klientów może być zaproponowanie przez bank długookresowych nagród powiązanych z aktywnością na koncie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy któryś z krajowych banków wybrał taką formę premiowania stałych klientów. 

Na rynku brakuje długoterminowych premii
Nasza poniższa analiza uwzględnia tylko rachunki osobiste cechujące się najwyższym poziomem premii. W tabeli umieściliśmy tylko najciekawsze oferty i znajdziemy tam informacje o rachunkach, które zapewniają nagrody wynoszące do 200 zł - 500 zł.
Z całą pewnością, nie są to kwoty, które można łatwo zlekceważyć. Niestety, zdecydowana większość porównywanych kont osobistych zapewnia tylko krótkookresowe korzyści (np. przez pierwsze 3 - 4 miesiące od założenia rachunku). 

Konta osobiste z premią dla lojalnego klienta - listopad 2021
Nazwa banku
nazwa konta
Maks. wartość
premii
Zasady wypłaty premii Złóż wniosek
Credit Agricole
Konto dla Ciebie
500 zł 50 zł premi za otwarcie konta i wpływ min. 300 zł
3% płatności bezgotówkowych
(do 25 zł miesięcznie) przez 18 mies.
Warunek - wykonanie w miesiącu
min. 10 płatności bezgotówkowych.
Sprawdź »
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
450 zł 300 zł premii za otwarcie konta i aktywność
(100 zł - otwarcie konta i min. 1 logowanie do aplikacji
200 zł - wpływ min. 1000 zł, 1 transakcja bezgotówkowa
i min. 1 logowanie do aplikacji)
150 zł na zakupy w Biedronce albo RTV EURO AGD
Sprawdź »
Bank Millennium
Konto 360°
360 zł 180 zł za założenie konta z kartą
i min. 1 transakcję bezgotówkową
180 zł za wpływ min. 1000 zł/m-c
i 1 transakcję bezgotówkową w każdym z 3 miesięcy.
Sprawdź »
mBank
eKonto Osobiste
w Promocji
300 zł 100 zł premii za wpływ min. 1000 zł/m-c
i co najmniej 8 transakcji kartą lub BLIK-iem
50 zł za otwarcie konta na selfie lub przez e-dowód
50 zł za otwarcie konta dla dziecka
Sprawdź »
Alior Bank
Konto Jakże
Osobiste
200 zł 4 x 50 zł miesięcznie za wykonanie w miesiącu
min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą płatniczą
i zalogowanie się do aplikacji mobilnej.
Sprawdź »

Klienci Credit Agricole mogą zarabiać nawet przez 18 miesięcy
Eksperci eBroker.pl zwracają uwagę, że Credit Agricole wybrał zupełnie inne rozwiązanie w kontekście promocji dla posiadaczy konta osobistego. Na czym dokładnie polega różnica? Mianowicie, wspomniany bank oprócz wstępnej premii o wartości 50 zł (za otwarcie konta i wpływ min. 300 zł), wypłaca również zwrot 3% płatności bezgotówkowych przez kolejne 18 miesięcy.
Miesięczny limit zwrotu wynosi 25 zł, co oznacza, że posiadacz Konta Dla Ciebie z Credit Agricole zarobi nawet 500 zł przez półtora roku. Warunkiem uzyskania maksymalnego zwrotu jest wykonanie co najmniej 10 płatności bezgotówkowych miesięcznie kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIK-iem. Z całą pewnością, taki wymóg nie wydaje się trudny do spełnienia.
Niemniej jednak, Credit Agricole ma też ofertę premii dla posiadaczy Konta dla Ciebie, którzy rzadziej płacą kartą. Mowa o następujących nagrodach:

  • zwrot 3% transakcji bezgotówkowych, aktywny przez 6 miesięcy (do 8,35 zł miesięcznie) pod warunkiem wykonania w miesiącu min. 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIK-iem
  • zwrot 3% transakcji bezgotówkowych, aktywny przez 12 miesięcy (do 12,50 zł miesięcznie) pod warunkiem wykonania w miesiącu min. 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIK-iem

Konstrukcja promocji, dzięki której bank docenia lojalnych klientów to jeden z powodów sprawiających, że Konto dla Ciebie wygrało poprzednie rankingi przygotowane przez eBroker.pl. Warto także zwrócić uwagę na możliwość łatwego uniknięcia opłat za prowadzenie wspomnianego konta, użytkowanie karty debetowej i wypłaty z „obcych” bankomatów. Dowiedz się więcej »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »