A A A
drukuj

Porównanie kont firmowych z terminalem płatniczym - lipiec 2020

Data publikacji: 2020.07.27 godz. 11:54
OCENA
4.5/5

Terminal płatniczy jest już praktycznie niezbędnym elementem wyposażenia małej firmy. Sprawdzamy, które banki oferują takie urządzenie i na jakich warunkach.

Fot: Zestawienie kont firmowych z terminalami płatniczymi w pakiecie.

Można być pewnym, że w kolejnych latach płatności bezgotówkowe nadal będą zyskiwać popularność. Taka sytuacja skłoni praktycznie wszystkie małe sklepy i punkty usługowe do instalacji terminalu płatniczego. Wbrew temu co myśli wielu przedsiębiorców, wspomniane urządzenie można użytkować bez miesięcznego abonamentu. Sprawdziliśmy, które banki, poza dzierżawą urządzenia, oferują też atrakcyjne warunki jego zakupu.  

Atrakcyjną ofertę z terminalem ma Idea Bank
Ostatnie tygodnie na rynku kont firmowych upłynęły pod znakiem wzrostów opłat za niektóre usługi. Sytuacja związana z kryzysem gospodarczym nie wpłynęła jednak na ofertę rachunków powiązanych z korzystną propozycją terminalu płatniczego. Warto pamiętać, że wiele takich pakietów (konto firmowe + terminal) jest oferowanych w ramach programu Polska Bezgotówkowa.
Przygotowane przez nas porównanie (tabela poniżej) uwzględnia propozycje kont firmowych oferowanych przez pięć banków - Idea Bank, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski oraz Credit Agricole. Każda wspomniana instytucja przewidziała jakąś formę zwolnienia z opłaty za terminal lub obniżenia kosztów eksploatacji takiego urządzenia.

Konta firmowe w ofercie z terminalem płatniczym (lipiec 2020 r.)
Nazwa konta
Oferta terminalu płatniczego Koszt prowadzenia
konta i karty
Szczegóły
Idea Bank
Konto Firma+
Kasoterminal 3 w 1 jest dostępny rabatem 100 zł
w cenie 1 179 zł netto. 
0 zł przez 2 lata
0 zł jeśli transakcje
bezgotówkowe
wyniosą 400 zł/m-c
 Sprawdź »
mBank
mBiznes Konto
Standard w promocji
Do wyboru: przenośny mobilny terminal
SumUp za darmo na własność, przenośny
tradycyjny terminal Planet Pay (0 zł za 18 m-cy)
oraz stacjonarne i przenośne terminale
First Data Poland (0 zł za 12 m-cy i
1 zł/m-c przez 6 m-cy).
0 zł przez 2 lata
0 zł przez 2 lata
 Sprawdź »
Santander Bank Polska
Konto Godne Polecenia
W ramach programu Polska Bezgotówkowa,
firma może otrzymać terminal mobilny
za darmo na własność lub wybrać terminal
przenośny (0 zł abonamentu przez 18 m-cy).
0 zł pod warunkiem
przelewu do ZUS
(min. 200 zł)
0 zł jeśli transakcje
bezgotówkowe
wyniosą 400 zł/m-c
 Sprawdź »
ING Bank Śląski
Konto Firmowe Direct
W ramach programu Polska Bezgotówkowa,
firma może użytkować terminal
za 0 zł przez 14 miesięcy.
0 zł przy przelewie do
ZUS/US lub
wpływie 2000 zł/m-c
0 zł jeśli transakcje
bezgotówkowe
wyniosą 300 zł/m-c
 Sprawdź »
Credit Agricole
Konto Biznes
Firmy nie posiadające wcześniej terminalu
płatniczego, mogą go używać przez rok
za darmo (program Polska Bezgotówkowa).
0 zł w opcji z terminalem
0 zł przez 3 miesiące
 

Szczególnie ciekawie przedstawia się oferta Idea Banku, który obecnie proponuje posiadaczom Konta Firma+ preferencyjne warunki użytkowania kasoterminalu. To nowoczesne urządzenie łączy w sobie cechy kasy fiskalnej online, terminala płatniczego oraz platformy do zarządzania sprzedażą. Klient Idea Banku otrzyma 100 zł zniżki na jego zakup, dzięki czemu będzie mógł go nabyć od 1 179 zł netto. W skali 5 lat będzie to oznaczało oszczędność ok. 900 zł na dzierżawie urządzenia (50 zł miesięcznie). Co więcej, Idea Bank przewiduje też zwolnienie z opłat za: prowadzenie rachunku (przez 2 lata), przelewy online (Elixir/SEPA), wpłaty we wpłatomatach (do 100 000 zł/m-c), a także za 5 wypłat w miesiącu z bankomatów na terenie Polski i krajów EOG (Europejski Obszar Gospodarczy).
Otwórz konto Firma+ przez internet »

Oprócz terminalu potrzebna będzie kasa online …
Małe firmy powinny pamiętać, że już niebawem będą musiały posiadać kasę fiskalną online. Z uwagi na kryzys, fiskus przesunął obowiązek zakupu oraz instalacji takiej kasy na 2021 rok. Wydaje się, że wspomniany termin nie ulegnie już zmianie. Problemów z nim związanych na pewno nie będą mieli klienci Idea Banku. W ramach opisywanej powyżej oferty dotyczącej Konta Firma+, można bowiem otrzymać kasoterminal, który pełni również funkcję kasy online oraz platformy do zarządzania sprzedażą. Posiadacze wspomnianego urządzenia nie będą już musieli płacić sporych pieniędzy za kasę spełniającą nowe wymagania fiskusa.
Sprawdź ofertę kasoterminali w Idea Banku »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »