A A A
drukuj

Powstał nowy bank - Nest Bank. Co ma nam do zaoferowania?

Data publikacji: 2016.12.21 godz. 15:37
OCENA
4,5/5

Niedawno na polskim rynku pojawił się Nest Bank. Nowa instytucja reklamowana jest jako bank dla całej rodziny. Co nowego ma do zaoferowania Polakom?

Fot: Fot. NestBank.pl

Osoby bacznie obserwujące ofertę banków, z pewnością zauważyły, że na rynku od niedawna funkcjonuje nowa marka. Mowa o Nest Banku, którego nazwa i logo ma odzwierciedlać rodzinny charakter oferty. Rodzinne motywy pojawiają się także w reklamach wspomnianego banku. W rzeczywistości nie mamy do czynienia z zupełnie nowym graczem na bankowym rynku. Nest Bank został utworzony jako osobna i nowa spółka (Nest Bank S.A.), ale jest biznesowym spadkobiercą BIZ Banku oraz popularnego Banku SMART. Ten drugi bank zyskał popularność ze względu na brak opłat za konto i całkiem dobre warunki lokat zakładanych przez Internet. Warto sprawdzić, czy Nest Bank zachował wszystkie atuty swojego poprzednika i dodał do oferty jakieś nowe elementy.

Darmowe rachunki nadal są kluczowym elementem oferty
Opis propozycji Nest Banku, z pewnością warto zacząć od najbardziej popularnego elementu oferty, czyli kont osobistych. Wspomniany bank oferuje zupełnie darmowe konto - Nest Konto (sprawdź »). Ta oferta wzbudza zainteresowanie najbardziej oszczędnych klientów. Takie osoby w każdej sytuacji nie zapłacą za miesięczną obsługę rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego (tzw. ROR-u) i karty debetowej. Brak dodatkowych warunków zwolnienia z opłat na pewno zasługuję na pochwałę. Trzeba podkreślić, że Nest Bank przewiduje również:

 • możliwość szybkiego otwarcia rachunku przez Internet (załóż konto online »)
 • darmową obsługę krajowych bankomatów
 • bezpłatne przelewy zlecane przez Internet (tzn. operacje w obrębie banku i standardowe przelewy zewnętrzne Elixir)
 • darmowe korzystanie z wpłatomatów Euronetu (wpłaty w PLN)
 • brak opłat za pobieranie i wpłacanie gotówki w oddziałach
 • bezpłatny przelew europejski (SEPA)
 • niską opłatę za przelew walutowy SWIFT (15 zł)

Na pochwałę zasługuje także możliwość wykonania przelewu natychmiastowego (do 5000 zł) za 1 zł. Konkurenci zwykle pobierają 5 zł – 10 zł za przelew, który w kilka minut dociera do adresata. Załóż Nest Konto przez Internet »

Niskimi kosztami użytkowania cechuje się również rachunek firmowy z Nest Banku (BIZnest Konto dla firm). Posiadacze tego konta nie zapłacą za jego obsługę, a roczna opłata za kartę debetową (25 zł) zostanie naliczona tylko wtedy, gdy klient posiada już „plastik” do innego rachunku (np. prywatnego konta w złotych). Koszty użytkowania BIZnest Konta obniża bezwarunkowe zwolnienie z opłat za: obsługę krajowych bankomatów, przelewy internetowe (wewnętrzne, ELIXIR, SEPA) oraz korzystanie z wpłatomatów na terenie Polski (wpłaty w PLN). Załóż darmowe BIZnest Konto online »

Nest Bank premiuje nie tylko posiadaczy nowych środków
W kontekście oferty Nest Banku, warto wspomnieć o lokatach dla osób niebędących przedsiębiorcami. Wśród tych depozytów, uwagę zwraca przede wszystkim promocyjna trzymiesięczna lokata dla nowych klientów. Takim osobom, które dodatkowo otworzą konto osobiste, Nest Bank oferuje oprocentowanie wynoszące 4,00% w skali roku. Wysokie oprocentowanie jest dostępne przez pierwsze 30 dni od otwarcia ROR-u i obejmuje kwotę nieprzekraczającą 10 000 zł. Mimo wspomnianych ograniczeń, ofertę Nest Banku można uznać za stosunkowo atrakcyjną. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w obecnych warunkach znalezienie lokaty na 4,00% bez żadnych „haczyków”, jest po prostu nierealne.

Opisywany bank przewiduje pewne preferencje również dla osób wpłacających nowe środki. Tacy klienci mogą liczyć na wyższe oprocentowanie lokat. W przypadku trzymiesięcznych depozytów, premia za nowe oszczędności i otwarcie konta wynosi 0,45 punktu procentowego (2,00% w skali roku zamiast 1,55%). Osoba otwierająca lokatę z kontem przy pomocy wcześniej zdeponowanych środków, przez trzy miesiące oszczędzania zarobi 1,75% (oprocentowanie z 20 grudnia 2016 r.).

Nowy bank próbuje zachęcić prostą procedurą kredytową
Nest Bank nie chce być postrzegany tylko jako instytucja oferująca „tanie” konta. Dlatego wspomniany bank przygotował dość ciekawą ofertę kredytową dla konsumentów oraz przedsiębiorców. Osoby potrzebujące pieniędzy na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą (konsumenci), mogą wnioskować o kredyt gotówkowy Lekki Procent. W ramach wspomnianego kredytu, Nest Bank pożycza do 220 000 zł na okres nieprzekraczający 60 miesięcy. Minimalne oprocentowanie opisywanego kredytu wynosi 3,9%. Warto odnotować, że posiadacze kredytu Lekki Procent nie muszą wykupywać dodatkowych produktów bankowych (np. kont osobistych oraz ubezpieczeń). Według deklaracji Nest Banku, wstępna decyzja kredytowa może być udzielona w ciągu 2 minut. Trzeba nadmienić, że w ramach swojej oferty kredytowej dla konsumentów, Nest Bank przewiduje możliwość konsolidacji zobowiązań.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Swoje zadłużenie mogą połączyć również osoby zaciągające kredyt online przez Internet (do 150 000 zł). Taki kredyt na okres nieprzekraczający 10 lat (do 150 000 zł), jest przyznawany w ciągu 24 godzin i cechuje się brakiem prowizji za wcześniejszą spłatę.

Biznesowi klienci Nest Banku powinni zainteresować się kredytem ratalnym. W ramach oferty BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca, można otrzymać do 300 000 zł na dowolny cel firmowy. Nest Bank deklaruje brak wymaganych zabezpieczeń majątkowych i poręczeń oraz możliwość wydania wstępnej decyzji kredytowej w trakcie 5 minut. Warto zwrócić uwagę, że okres spłaty kredytu firmowego jest stosunkowo długi. Takie zobowiązanie można spłacać przez 12 lat. W ramach dodatkowego Pakietu Flexi, bank proponuje m.in. karencję w spłacie, czasową obniżkę rat lub wydłużenie okresu spłaty. Zamów kontakt z doradcą Nest Banku »

Komentarze

comments powered by Disqus

Skorzystaj z wiedzy ekspertów!

Bezpłatnie nasi eksperci przeanalizują dostępne oferty i przedstawią najlepszą propozycję dla Ciebie.
{{validationErrors.required}} {{validationErrors.email}}
 • Kredyt gotówkowy w Getin Noble Bank »
 • iKredyt w Getin Noble Bank »
 • Konto Direct z aplikacją Moje ING w ING Bank Śląski »
 • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »
 • Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas »