A A A
drukuj

Pożyczki bez sprawdzania BIK tylko u tych pożyczkodawców!

Data publikacji: 2017.01.20 godz. 11:57
OCENA
3.2/5

Coraz trudniej znaleźć firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają danych z Biura Informacji Kredytowej. Już tylko kilku pożyczkodawców nie sprawdza klientów w BIK.

Fot: Te firmy nie sprawdzają pożyczkobiorców z BIKu

Jeszcze niedawno współpraca z Biurem Informacji Kredytowej wyróżniała tylko liderów branży szybkich pożyczek (Vivus, Wonga). Z czasem oferta BIK-u dla pożyczkodawców, stała się bardziej przystępna cenowo. Korzyści ze współpracy są obustronne, bo Biuro Informacji Kredytowej zyskało cenne dane o zadłużeniu setek tysięcy Polaków. Obecnie weryfikacja klienta w BIK-u jest tak powszechna wśród pożyczkodawców, że można wskazać tylko kilka firm, które jeszcze nie stosują wspomnianego rozwiązania. Z myślą o osobach posiadających złą historię kredytową, poszukaliśmy coraz rzadszych pożyczek, ktróre nie sprawdzają w BIK.

Wśród pożyczek „bez BIK” zdecydowanie wyróżnia się oferta Ferratum Banku
Nasza porównywarka bez problemu może wskazać pożyczki udzielane bez sprawdzania BIK-u, bo zasady sprawdzania historii kredytowej klienta analizujemy przy okazji tworzenia rankingów. W tych zestawieniach, chwilówki przyznawane bez sprawdzania BIK-u są już prawdziwą rzadkością. Poniższa tabela zawiera informacje na temat siedmiu takich pożyczek. W analizowanej grupie, zdecydowanie wyróżnia się oferta Ferratum Banku. Wspomniany bank, udziela krótkookresowych pożyczek bez weryfikacji w BIK-u (również pod markami EkspresKasa, Ofin i Kasa TAK!). Takie pożyczki posiadają okres spłaty wynoszący 15 dni, 30 dni lub 60 dni. Warto podkreślić, że Ferratum Bank za darmo pożycza nowym klientom nawet 1500 zł na 60 dni (sprawdź »). Niezależnie od długości okresu spłaty, Ferratum Bank nie wymaga dokumentów poświadczających zatrudnienie oraz dochody wnioskodawcy. Przed wypłatą środków, sprawdzana jest tylko historia kredytowa klienta w bazach ERIF BIG, KRD BIG oraz BIG InfoMonitor.
Dowiedz się, jak działają biura informacji gospodarczej (np. BIG InfoMonitor) »

Warto podkreślić, że Ferratum Bank na podobnych zasadach (bez weryfikacji w BIK-u i zaświadczeń o dochodach), udziela również pożyczek ratalnych o wartości do 5000 zł i okresie spłaty 6 miesięcy - 24 miesiące. Jeżeli chodzi o inne firmy pożyczkowe, to na uwagę zasługuje oferta MiniCredit. Ten sprawdzony pożyczkodawca, mimo braku weryfikacji klienta w BIK-u, nalicza dość niskie koszty.
Zobacz nasz najnowszy ranking szybkich pożyczek (1000 zł/2 miesiące) »
Zobacz nasz najnowszy ranking pożyczek ratalnych (5000 zł/ 2 lata) »

Firmy pożyczkowe, które nie weryfikują klienta w BIK (styczeń 2017)
Pożyczkodawca Okres spłaty pożyczki Złóż wniosek
FerratumBan
EkspresKasa
Kasa TAK!
Ofin
15 dni
30 dni
lub 60 dni
Złóż wniosek w Ferratum Bank »
Złóż wniosek w EkspresKasa »
Złóż wniosek w Kasa TAK! »
Złóż wniosek w Ofin »
Ferratum Bank
(pożyczka ratalna)
6 - 24 miesięcy Złóż wniosek w Ferratum Bank »
Bez Banq 2 miesiące
3 miesiące
lub
4 miesiące
 
MiniCredit 5 - 30 dni  

Znalezienie pożyczki przez osobę z zajęciem komorniczym to spore wyzwanie
Można oczekiwać, że z czasem wybór pożyczek udzielanych bez weryfikacji klienta w BIK-u, będzie stopniowo się zmniejszał. Do całkowitego usunięcia takich ofert z rynku, mogą się przyczynić zaostrzone limity kosztów pozaodsetkowych, które forsuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Niewykluczone, że osoby szukające pożyczki bez BIK wkrótce znajdą się w takiej samej sytuacji, jak dłużnicy z zajęciami komorniczymi. Pożyczki dla klientów posiadających kłopoty z komornikiem, obecnie są prawdziwą rynkową niszą. Wśród firm porównywanych przez eBroker.pl, tylko Fundusz Korona deklaruje możliwość pożyczenia pieniędzy osobom z zajęciami komorniczymi.
Dowiedz się, ile lat więzienia może Ci grozić za ukrywanie majątku przed komornikiem »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »