A A A
drukuj

Alior Bank chroni klientów przed cyberprzestępcami

Data publikacji: 2021.11.10 godz. 16:43
OCENA
4.2/5

Nowa oferta Alior Banku nie ogranicza się tylko do pożyczki. Wyjaśniamy, jak działają Alerty BIK, które klient Alior Banku otrzyma za darmo.

Fot: Cyberbezpieczeństwo

Ubezpieczyciele już zauważyli pewien nieprzewidywany efekt pandemii. Mowa o wzroście zainteresowania polisami, które chronią przedsiębiorstwa przed skutkami ataku hakerów oraz podobnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Niestety, okazuje się, że przestępcy biorą na cel nie tylko rodzime firmy. Problemem jest także coraz większa skala przestępczości związanej z wyłudzeniami kredytów i pożyczek. Najnowsze dane Związku Banków Polskich z raportu infoDOK są wymowne. Tylko w trzecim kwartale 2021 r. zostało udaremnionych 2317 prób wyłudzenia kredytów. Rok wcześniej analogiczny wynik był o wiele mniejszy (1888). Niepokoi także wzrost średniej wartości kredytów i pożyczek, które usiłują wyłudzić przestępcy. Niezawodnym sposobem na takie zakusy oszustów może być usługa Alerty BIK. Osoby uczestniczące w nowej promocji Alior Banku otrzymują ją za darmo.

Ochrona z BIK dotyczy także wyłudzania pożyczek
Nowa oferta promocyjna Alior Banku ma podwójny efekt. Po pierwsze, zwraca ona uwagę na zagrożenia, o których wielu rodaków wie bardzo mało. Przykładowo, niektóre osoby błędnie myślą, że są bezpieczne, skoro wcześniej nie zaciągały żadnego kredytu gotówkowego lub szybkiej pożyczki. Drugim i ważniejszym aspektem oferty promocyjnej Alior Banku jest jednak zapewnienie klientom darmowego rozwiązania, które skutecznie zapobiega próbom wyłudzenia kredytu lub pożyczki.
Skuteczność Alertów BIK wynika z faktu, że ta usługa jest oferowana przez Biuro Informacji Kredytowej, czyli zaufaną instytucję, z której pomocy korzystają nie tylko wszystkie banki komercyjne i spółdzielcze oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Rankingi eBroker.pl potwierdzają, że współpraca z BIK-iem jest standardem również w przypadku firm pozabankowych. Dlatego jeśli przestępcy będą chcieli posłużyć się naszą tożsamością w celu wyłudzenia pożyczki pozabankowej, usługa Alerty BIK również okaże się skuteczna.

Alert od razu poinformuje o próbie wyłudzenia …
W przypadku zapobiegania wyłudzeniom kredytów i pożyczek, kluczowe znaczenie ma szybkość reakcji na zagrożenie. Właśnie dlatego warto mieć Alerty BIK, które działają w czasie rzeczywistym (24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu). W momencie, gdy bank, SKOK lub firma pożyczkowa zapyta w BIK-u o dane osoby posiadającej opisywaną usługę, Biuro Informacji Kredytowej wyśle powiadomienie poprzez SMS oraz e-mail. Alert pojawi się również, jeśli ktoś sprawdzał nasze dane w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Taka weryfikacja może bowiem sugerować, że oszuści próbują przy wykorzystaniu skradzionych danych osobowych zawrzeć umowę o jakąś usługę (np. telekomunikacyjną).
W ramach odpowiedzi na zgłoszenie posiadacza usługi Alerty BIK, pracownicy Biura Informacji Kredytowej pomogą wyjaśnić sytuację i powiadomić instytucję finansową o próbie wyłudzenia. Użytkownik Alertów BIK otrzymywać będzie także powiadomienie o opóźnieniu w spłacie rat – w tym przypadku również będzie potrzebna szybka reakcja. Jeśli doszło do wyłudzenia kredytu albo pożyczki jeszcze przed aktywowaniem ochrony zapewnianej przez Alerty BIK, wtedy komunikat o opóźnionej spłacie może potwierdzić, że miało miejsce takie wyłudzenie. 

Do wyboru są różne kredyty i pożyczki z ochroną
Eksperci eBroker.pl zwracają również uwagę, że promocja Alior Banku związana z Alertami BIK ma charakter czasowy. Na roczną i darmową subskrypcję usługi Alerty BIK mogą liczyć osoby, które skorzystają z kredytowej oferty Alior Banku do końca listopada 2021 roku. Bank wyśle SMS-em specjalny kod promocyjny w ciągu 6 dni roboczych od daty wypłacenia kredytu lub pożyczki. Warto podkreślić, że opisywana promocja Alior Banku nie jest przeznaczona dla osób wybierających jeden konkretny typ pożyczki gotówkowej. Usługę Alerty BIK za darmo otrzymają również klienci zaciągający w okresie promocji kredyt konsolidacyjny z Alior Banku. Regulamin promocji dostępny jest na stronie Alior Banku.
Wspomniany kredyt konsolidacyjny w Alior Banku cechuje się nie tylko niskim kosztem (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania = 9,00%). Alior Bank kusi również dużą rozpiętością kwoty konsolidowanych długów (30 000 zł - 200 000 zł) i okresem kredytowania do 120 miesięcy. Jeżeli natomiast chodzi o pożyczki gotówkowe, to warto zwrócić uwagę np. na Pożyczkę Stabilną. Oprócz darmowych Alertów BIK (w promocji), cechuje się ona kwotą do 70 000 zł oraz gwarancją stałej raty nawet przez 5 lat (RRSO 10,85%).

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus