A A A
drukuj

Tani kantor internetowy znajdziemy również w banku!

Data publikacji: 2019.07.12 godz. 13:00
OCENA
5.0/5

Banki coraz częściej oferują konta osobiste z funkcją kantoru internetowego. Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się takim propozycjom.

Fot: Bankowe kantory internetowe.

Szybki rozwój pozabankowych kantorów internetowych na polskim rynku był związany nie tylko z dużą liczbą osób spłacających kredyty we frankach. Spore znaczenie miał również fakt, że krajowe banki po macoszemu traktowały kwestię wymiany walut dla klientów indywidualnych. Tylko firmy mogły liczyć na kursy bardziej atrakcyjne od stawek z bankowych tabel. Obecnie sytuacja przedstawia się już inaczej. Bankowcy zauważyli bowiem, że kantory pozabankowe zaczynają im odbierać coraz większą liczbę klientów. Właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej kont dla konsumentów, które umożliwiają łatwą i szybką wymianę walut przez Internet. Sprawdziliśmy ofertę takich rachunków z wiodących banków.

Ciekawe propozycje ma Santander, ING, mBank oraz Alior
Poniższe zestawienie przygotowane przez ekspertów eBroker.pl przedstawia informacje na temat czterech popularnych kont dla klientów indywidualnych, których posiadacze mogą wymieniać waluty online we własnym banku. Warto pamiętać, że oprócz takich kont w złotych trzeba mieć jeszcze rachunki walutowe. W przeciwnym razie może dojść do automatycznego przewalutowania środków (np. wtedy gdy wpłacimy euro na konto prowadzone w złotych). Co ważne, konta w wymienianych walutach muszą posiadać również osoby korzystające z oferty pozabankowych e - kantorów oraz giełd walutowych.
Tabela prezentowana poniżej uwzględnia między innymi informacje na temat Konta Jakie Chcę oferowanego przez Santander Bank Polska (dawny Bank Zachodni WBK). Posiadacz tego ciekawego rachunku może liczyć na korzystne kursy wymiany walut w usłudze Kantor Santander. Dodatkowym atutem opisywanego konta jest zwrot 1% wydatków za rachunki domowe (do 300 zł rocznie) oraz łatwa do uzyskania premia za aktywność o wartości 150 zł. Między innymi dzięki tym bonusom, Konto Jakie Chcę wygrało niedawny ranking eBroker.pl. Dowiedz się więcej »
Zobacz majowy ranking kont osobistych na eBroker.pl »

Konta osobiste dla konsumentów z funkcją kantoru internetowego (czerwiec 2019 r.)
Nazwa banku
Nazwa konta
Miesięczne opłaty związane z kontem Informacje o funkcji e-kantoru Sprawdź ofertę online
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł
Opłata za użytkowanie karty: stała 3 zł/m-c lub 0 zł/m-c
jeśli klient wykona przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie
(w przeciwnym razie opłata to 5 zł/m-c)
Klient może korzystać
z bezpłatnej usługi
Kantor Santander
 Złóż wniosek online »
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c,
jeżeli jednorazowy wpływ na konto wynosi min. 1500 zł/m-c
(w przeciwnym razie 10 zł/m-c)
Z opłaty są zwolnione osoby, które nie ukończyły 26 lat.
Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c
jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi
przynajmniej 300 zł/m-c - w przeciwnym razie 5 zł/m-c
Klient może korzystać
z Kantoru Walutowego Alior Banku
i/lub pakietu wielowalutowego
(wymiana 152 walut bez prowizji)
 Złóż wniosek online »
mBank
eKonto w Promocji
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c.
Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c
jeżeli w miesiącu wykonano przynajmniej jedną
transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie opłata 7 zł/m-c.
Klient może korzystać
z bezpłatnej usługi M -Kantor
i/lub usługi wielowalutowej
 Złóż wniosek online »
ING Bank Śląski
Konto Osobiste Direct
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c
Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c
jeżeli suma transakcji bezgotówkowych
wynosi min. 300 zł.
W przeciwnym razie opłata to 7 zł.
Limit dla użytkowników od 18 do 26 roku życia to 200 zł/m-c.
Klient może korzystać
z bezpłatnej usługi e -kantoru
(wymiana
USD, EUR i GBP)
 Złóż wniosek online »

Kolejna ciekawa propozycja to dobrze znane Konto Jakże Osobiste z Alior Banku. Jego posiadacz może korzystać z e - kantoru prowadzonego przez Alior oraz specjalnego pakietu wielowalutowego. Ten pakiet jest dostępny za darmo jako pierwsza lub druga wybrana korzyść w miesiącu. Pakiet wielowalutowy pozwala na płatności kartą debetową w 152 walutach bez prowizji za przewalutowanie. Inne dostępne korzyści dla użytkownika Konta Jakże Osobistego to np. darmowe wypłaty z krajowych i/lub zagranicznych bankomatów oraz zwrot 1% za płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie). Warto dodać, że każda trzecia lub kolejna korzyść w Koncie Jakże Osobistym kosztuje tylko 3,50 zł miesięcznie. Złóż wniosek online »
Na łatwą wymianę walut w Internecie mogą liczyć również posiadacze eKonta w Promocji (z mBanku) oraz Konta Osobistego Direct (oferowanego przez ING Bank Śląski). Obydwa te rachunki pozwalają na łatwe uzyskanie premii za aktywność (140 zł zarówno w ING, jak i mBanku).

Wymiana w banku oznacza brak dodatkowych kosztów …
Osoby zainteresowane wymianą walut online za pośrednictwem banku, powinny zwrócić uwagę na pewną kwestię, której nie uwzględnia poniższe zestawienie. Mianowicie chodzi o to, że transakcja w e - kantorze naszego banku gwarantuje brak opłat za przelew wymienionych środków. Warto również pamiętać o błyskawicznym księgowaniu zwrotnego przelewu waluty. To ważna kwestia, ponieważ e - kantory pozabankowe nie posiadają kont we wszystkich wiodących bankach. Jeżeli taki zewnętrzny e - kantor nie dysponuje kontem prowadzonym przez nasz bank, to wymieniona suma zostanie wysłana przelewem zewnętrznym. Oznacza to konieczność dłuższego oczekiwania na pieniądze i koszt wynoszący co najmniej kilka złotych.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »