A A A
drukuj

Te lokaty ochronią nas przed inflacją!

Data publikacji: 2019.04.16 godz. 11:24
OCENA
4.8/5

Prognozy gospodarcze na bieżący rok nie wydają się pozytywne dla posiadaczy lokat. Analitycy przewidują bowiem wzrost poziomu inflacji (do 1,70% - 2,00% rocznie) i niewielkie prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych NBP. Sprawdzamy, które lokaty mogą skompensować skutki wzrostu cen. 

Fot: Te lokaty są sposobem na inflację!

Jest bardzo możliwe, że lokaty bankowe o przeciętnym oprocentowaniu (1,50% - 1,60%), w 2019 r. nie ochronią oszczędzających przed inflacją. Właśnie dlatego szczególnie ważną kwestią wydaje się wybór odpowiednich lokat. Eksperci porównywarki eBroker.pl wybrali z oferty banków najbardziej zyskowne lokaty, które na pewno skompensują wpływ inflacji i zapewnią bezpieczny zysk dla posiadaczy oszczędności.

Oprócz Getin Banku dobre oferty ma Idea Bank, BGŻ Optima oraz Inbank
Osoby zainteresowane zyskownymi lokatami, mogły już przyzwyczaić się do tego, że tylko kilka banków oferuje depozyty o wysokim oprocentowaniu. Do grona takich depozytowych liderów można zaliczyć m.in. Getin Bank, Idea Bank, BGŻ Optima oraz Inbank. Właśnie te instytucje zostały uwzględnione w poniższej tabeli. Po przeanalizowaniu oferty rynkowej okazało się bowiem, że konkurenci wspomnianych banków nie mają do zaoferowania lepszych warunków przechowywania oszczędności przez 3 miesiące, 6 miesięcy oraz 12 miesięcy.

Zyskowne lokaty bankowe (kwiecień 2019 r.)
Nazwa banku
Nazwa lokaty
Oprocentowanie             Kwota lokaty Sprawdź ofertę online
Najbardziej zyskowne lokaty na okres 3 miesięcy
Idea Bank
Lokata Happy
4,00% od 500 zł
do 20 000 zł
 Złóż wniosek »
BGŻ Optima
Lokata Bezkarna
3,50% od 1000 zł
do 20 000 zł
 Złóż wniosek »
Getin Bank 
E-Lokata Nowe Środki
2,80% od 500 zł 
do 1 000 000 zł
 Złóż wniosek »
Najbardziej zyskowne lokaty na okres 6 miesięcy
Idea Bank
Lokata Nr 1
2,80% od 500 zł
do 1 000 000 zł
 
Inbank
Lokata Standardowa
2,65% od 5000 zł
do 50 000 zł
 Złóż wniosek »
Najbardziej zyskowne lokaty na okres 12 miesięcy
Inbank
Lokata Standardowa
2,85% od 5000 zł
do 50 000 zł
 Złóż wniosek »

Analiza eBroker.pl wskazuje, że na przełomie marca i kwietnia 2019 r. oprocentowanie najbardziej zyskownych depozytów oscylowało na poziomie 4,00%. Właśnie taki zysk brutto w skali roku mogła zapewnić promocyjna trzymiesięczna lokata Idea Banku (Lokata Happy). Jej posiadacz nie musi zakładać konta osobistego w Idea Banku. Warto jednak pamiętać, że Lokata Happy została zarezerwowana dla nowych klientów wspomnianej instytucji. Ten sztandarowy depozyt z oferty Idea Banku od niedawna wyróżnia się ciekawą zaletą. Jego posiadacze wypłacający środki przed upływem 3 miesięcy, nie utracą wcześniej wypracowanych odsetek.
Lokata Bezkarna z BGŻ Optima (3,50%/3 miesiące) już od dawna zapewnia gwarancję zachowania odsetek w razie przedterminowej wypłaty oszczędności. Ten depozyt cechuje się wartością do 20 000 zł. Osoby zamierzające zdeponować większe środki, powinny zastanowić się nad Lokatą Standardową z Inbanku (oprocentowanie m.in. 2,65% na 6 miesięcy lub 2,85% na 12 miesięcy, wartość jednej lokaty do 50 000 zł, wartość wszystkich lokat do 400 000 zł)
Warto nadmienić, że wszystkie wymienione powyżej lokaty można łatwo i bezpiecznie założyć przez Internet.

Posiadacze oszczędności muszą uważać na oferty oszustów …
Aktualna oferta lokat cechuje się bardzo dużym zróżnicowaniem wysokości oprocentowania i obecnością na rynku wielu depozytów terminowych o niskiej zyskowności. Najlepiej świadczy o tym fakt, że przeciętne oprocentowanie nowo zakładanych lokat aktualnie oscyluje na poziomie 1,50% - 1,60% (według danych NBP). Taka sytuacja może skłaniać niektóre osoby do poszukiwania zyskownych alternatyw dla lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Posiadacze oszczędności, którzy są zainteresowani takimi pozabankowymi alternatywami, powinni wykazać się dużą ostrożnością. Długotrwała stabilizacja oprocentowania lokat na niskim poziomie, zachęca bowiem do działania różnych oszustów. Mowa o osobach lub instytucjach, które obiecują szybkie pomnożenie pożyczonych środków. Przykład stanowi niedawno ujawniona piramida finansowa z Ełku, której uczestnicy stracili aż 60 mln zł.
Przeczytaj więcej o piramidach finansowych na eBroker.pl »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »